Резултати от 1 до 11 от общо 11

Екран за проектор 4:3 или 16:9?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #1

    Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    Здравейте,
    имам голям проблем при избора на екран(направо полудявам вече и незнам кое е правилното решение)та реших да се посъветвам с вас.Проблема/казуса е следния:
    -имам проектор BENQ MP670,екрана,който ме устройва като размер е 120 инча,спрял съм се на ръчен Elite Screen,но сега идва проблема 4:3 или 16:9 да бъде,аз ще го използвам само за филми(Popcorn hour) и игри(PS3) и бях решил,че със сигурност ми трябва 16:9,но прочетох,че най-точния избор на екран бил според "Native"на проектора,а при мен го дават 4:3 .И сега незнам кое е правилното решения,моля за съвет

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re:Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    Можеш и 4:3 да вземеш, но ще е добре да маскираш с нещо черно отгоре и отдолу до 16:9 да поема светлината.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #3

    Re:Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    Благодаря за отговора,
    но ако за мойте цели е по-добре 16:9 ще взема такъв,няма да мога да маскирам остатаците,а и предполагам,че няма да се получи.Въпроса е кой е правилният избор в моя случай,и какво ще изгубя ако вземе 16:9,а не 4:3

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re:Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    Просто ще ти свети проектора извън 16:9 екрана. Малко е дразнещо

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #5

    Re:Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Просто ще ти свети проектора извън 16:9 екрана. Малко е дразнещо
    Това предполагам ще се получава,когато пускам видео 4:3 на екран 16:9,тогава по-скоро въпроса ми бил следния,в какав случай,би ми се наложило(има нужда) да гледам формат 4:3,защото до сега винаги съм пускам 16:9 и това не е ли предпочитания формат за видео/игри?(всъщност май това е истинския ми въпрос)
    п.с.проектора може да "прожектира" и формат 16:9 (така има ли загуба на качеството?)
    Aspect Ratio 4:3 (Native) 16:9

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re:Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    Ти винаги ще пускаш сигнал 4:3. Поне така е на всички 4:3 проектори. Просто ще имаш черни ленти над и под изображението, които обаче, както се сещаш, не са плътно черни и се виждат. В твоя случай ще се виждат и извън самия екран /зависи какъв цвят е стената извън него/.
    Не знам дали в самия проектор няма опция да се маскира сигнала до 16:9, но силно се съмнявам.

    Не знам защо си взел този проектор с тази резолюция.
    За същата цена се купува
    http://www.benq.com/product/projecto...specifications

    който е 16:9 и с по-висока резолюция и по-добър за кино.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    77
    #7

    Re:Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    Привет,
    направих покупката ELITE SCREENS 120 инча 16:9,и искам да ви кажа,че това нещо е направо огромно,а ефекта,който се получи с чиста съвест мога да нарека "Домашно кино"
    -Блурей 1080р от PS3 или Popcorn hour през HDMI през проектора на 120 инча,и аудио през оптика до ресивър 5.1-кино Арена ме изгуби като клиент

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    25
    #8

    Re:Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    Да не пускам нова тема ще питам тук.Проектора ми е Дел 2400MP и има само един VGA вход.На него пускам сигнал от компютъра и от HD приемник на Булсатком.Недостатъка е, че трябва да развия и махна кабела от приемника за да гледам филм от компютъра и обратно - за да гледам програми от приемника трябва да махна кабела към компа и да свържа този от приемника.Имам отделно прекарани VGA кабели oт компа и от приемника, развивам и сменям на самия проектор.Искам да избегна това и гледах този VGA сплитер:
    http://www.ebay.com/itm/New-VGA-Male...ht_3003wt_1394
    Работата е там, че пише че действа от комп към 2 монитора, а аз искам да го използвам наобратно - да си свържа двата източника към един монитор(проектор), като естествено ще внимавам да не подавам едновременно сигнал от двата източника.Та питането ми е ще ми върши ли работа този сплитер?

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    Ако изрично не е упоменато, че роботи не рискувай.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    25
    #10

    Re:Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    Значи нещо такова ми трябва само да намеря на прилична цена:
    http://www.belkin.com/IWCatProductPa...uct_Id=275123#
    Едит: Сега порових из Ebay и си харесах този суич, пък и е най-евтин и няма външно захранване:
    http://www.ebay.com/itm/Round-Press-...ht_1692wt_1394
    Мисля да го поръчам пък дано върши работа, че стават много преходите - първо конвертор от HDMI to VGA и после VGA сплитер.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    83
    #11

    Отговор: Екран за проектор 4:3 или 16:9?

    колега от колко метра ги гледаш тия 120 инча,понеже и аз се двоумя какъв да взема

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. екран за проектор
    От audibs във форум Проектори и екрани
    Отговори: 12
    Последно: 12-01-17, 10:46
  2. Отговори: 0
    Последно: 29-10-14, 10:30
  3. екран за проектор около 1000лв-100"
    От iuli1971 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 1
    Последно: 29-12-13, 09:48
  4. Екран за проектор в окаченият таван
    От StackOverflow във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 04-01-13, 10:04
  5. Проектор и прожекционен екран
    От Stanley във форум Проектори и екрани
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-11, 23:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе