Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By hristoslav2

Optoma HD25lv или.........?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #1

    Optoma HD25lv или.........?

    Загледал съм съм една Optoma hd 25lv и ми се вижда доста приличен проектор за парите си , има ли някой преки впечатления или на какъв друг проектор да обърна внимание в този бюджет .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    15
    #2

    Отговор: Optoma HD25lv или.........?

    Аз си купих optoma hd131xe и съм много доволен.Не мисля , че разликата с 25 lv е голяма.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #3

    Отговор: Optoma HD25lv или.........?

    Сравнението между двата проектора едва ли е уместно. Вижда се тук , че има съществени разлики (включително в цената), най-съществените от които са лумените, контрастът и Full HD 3D 1080p/60Hz на Optoma HD 25-LV, за разлика от 1080p/24Hz на hd131xe. И не на последно място по-широкият толеранс на прожекционна дистанция е плюс.

    digital11, за тези параметри и цена съм убеден, че ще си повече от доволен от машинката, съдейки и от отзивите за нея. Имаш и RF опция за 3d очила, което е добре. Не си посочил за какво смяташ да го ползваш, но специално този модел, за разлика от HD25, е създаден за домашно развлечение - филми, игри, телевизия - със засилени възможности в по-осветена обстановка. Въпреки всичко, ако не възнамеряваш да гледаш "all in one" на него, включително през деня, тези лумени може и да са ти в излишък, та харченето на определени бюджетни средства е въпрос на твоя лична преценка и цели на използване. В случай че ще го ползваш главно за домашно кино в по-затъмнена обстановка, и 2000 лумена са предостатъчни. Освен това, от съществено значение е какъв екран с какъв gain смяташ да използваш за целите си. Лично аз бях се спрял точно на тази Оптома преди време, но тъй като не ми стигна прожекционното разстояние в дневната, минах на вариант с късофокусния BENQ W1080ST и 16:9 Elite Screens 1.1 gain и съм много доволен. Дори го ползвам с лампа в режим SmartEco Mode и в кино-гама в по-затъмнена обстановка, тъй като в нормален режим ми идва дори твърде осветено. Но това решение го взех през призмата на намеренията ми да го ползвам главно за домашно кино. Можеш да се поровиш из посочения сайт Top 10 3D Projectors за евентуални dlp алтернативи, като отчетеш нуждите си.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #4

    Отговор: Optoma HD25lv или.........?

    Ще се ползва само за домашно кино , платнотo е налично 84инча Optoma 1.1 gain , прожекционното ми растояние е 3метра , ще се гледа от 2,8 -3 метра . По данни на оптома разстоянието ще ми стигне за наличното платно .

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #5

    Отговор: Optoma HD25lv или.........?

    Нямаш проблем с прожекционното разстояние от 3 м. Можеш да прожектираш 84" в диапазона от 2,8 до 3,4 метра Optoma HD25-LV Projection Calculator - Throw Distance and Screen Size . При мен този диапазон е 1,3-1,5 м, поради причини, които споменах. Ако не възнамеряваш да гледаш филми в силно осветена обстановка, което не е удачно и не допринася за "магията на киното", евентуално би могъл да помислиш върху варианта Optoma HD25e, който ще ти е предостатъчен за тази цел и ще ти смъкне бюджета с около 200-300 лв., които могат да се вложат в 1-2 броя очила. Която и оптома обаче да вземеш от двете, няма да е лош проектор. Иначе, в първоначалната бюджетна рамка можеш да помислиш за Epson EH-TW5910 от 3LCD проекторите като алтернативна технология. Класика в жанра си остава и BenQ W1070.

  7. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #6

    Отговор: Optoma HD25lv или.........?

    Кой от трите модела очила трябват за тази Optoma HD25lv.
    I : Optoma 3D-RF Glasses: Amazon.co.uk: TV
    II : http://www.amazon.co.uk/Optoma-E1A3E...PQ74Q4N0ZYPS3G
    III : Optoma 3D-RF Glasses and Emitter: Amazon.co.uk: TV

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #7

    Отговор: Optoma HD25lv или.........?

    Има ги в аксесоари
    Optoma USA HD25-LV
    BG-ZF2100GLS и BG-ZD301 ползват RF емитер
    antovasilev одобрява това.

  10. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #8

    Отговор: Optoma HD25lv или.........?

    Благодаря за отговора.Проектора вече е наличен останаха очилца да си поръчам няколко чифта и единия екран е ясен(elite screenM120xwh2),остана още един екран с който искам да експериментирам предложиха ми десетки варианти от различни фирми , познати и т.н.Пратиха ми мостри на различни платове,винили,банери,хартий и др.Поразрових се и открих един плексиглас VISIO в сайта на Туплекс.По тяхна информация е чудесен за прожекция.Искам да попитам някой виждал ли го е ,пробвал ли е, има ли мнение за него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Optoma HD230X
    От gggng във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 24-10-12, 18:19
  2. Optoma HD23 vs. плазма ?
    От sparx във форум Проектори и екрани
    Отговори: 10
    Последно: 23-02-12, 15:17
  3. Продавам проектор "Optoma EP719R" 500лв.
    От kita_vgg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-01-09, 00:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе