Резултати от 1 до 11 от общо 11

Optoma HD23 vs. плазма ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    23
    #1

    Optoma HD23 vs. плазма ?

    Привет на всички,

    Знам, че това е доста обсъждан и задаван въпрос, но с падането на цените на Full HD проекторите е нормално въпроса да стане все по задаван. От много време следя телевизорите и проекторите ... и честно казано вече започва да ми омръзва да чета характеристики, защото очевидно дилемата ми няма край. Накратко, искам да си взема нещо голямо за вкъщи ... стаите ми не са добре затъмнени и трудно може да се каже, че е контролирана светлината, даже напротив. Доста време оглеждам 50" плазмички, но са доста големи като размери, пък и читава full hd плазма си отива на 1400,1500лв като нищо.

    Наскоро видях новите модели на Optoma (HD23 и HD230X) и цените им доста ме заинтригуваха (~1600,1700лв). Сега знам, че всичко е обективно, но смятате ли, че проекторите ще стават за гледане в сравнително светла стая, имайки предвид, че са на 2500 лумена.
    Предимно ще се гледат филми ... и телевизия от време на време. Гледах доста добри екрани в нета, но цените са космически и надали ще мога да си позволя нещо такова, предполагам, че може да се намери нещо като "компромис" с добро съотношение цена/качество тук в БГ ?

    Личните ми мотиви:
    Плюсове в полза на проектора: непобедимо съотношение цена/размер на екрана, мобилност (може лесно да се мести от стая в стая ... макар и да не местя екрана пак може да се гледа).

    Плюсове в полза на телевизора: Повече възможности за цената, по-добро качество на картината, по-добра гледаемост през деня ...

    Хората, които могат да направят сравнение м/у телевизора и проектора от първо лице, какво биха ме посъветвали ? Бих си извадил и собствени изводи, но намирането на работещ проектор в някоя верига магазини изглежда невъзможно

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #2

    Re:Optoma HD23 vs. плазма ?

    Така зададен въпросът има само един отговор и той е плазмата Мисля,че ти сам написа най-големият плюс на проектора и това е причината,все повече хора да ги ползват в домашни условия,включително и аз.За осветеността в стаята,зависи как е осветена спрямо екрана и проектора.Т.е. зависи как може да я контролираш,но все пак при наличие на повечко светлина,картината няма да е както при затъмнено помещение.Бях чел в чужд форум,че всеки който е закупил проектор в началото е бил със съмнения,след закупуването е оставал повече от доволен.И аз до сега не съм чул някой да се оплаче.Естествено с реални очаквания за качеството на картината.Ако искаш да е като на плазма,ще трябват много средства
    Лично мое мнение е че си заслужава всеки лев,удоволствието да гледаш на екран примерно 100инча

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    23
    #3

    Re:Optoma HD23 vs. плазма ?

    Малко не разбрах ... искаш да кажеш, че плазмата е по-добрия вариант в моя случай ?

    Преди време бях чел, че Mitsubishi имат шоу руум с проектори някъде в София ... това нещо съществува ли все още и ако да ... къде ? Някой може ли да даде малко данни, искам да поразгледам за какво става въпрос

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re:Optoma HD23 vs. плазма ?

    Те шоурум имат, но ще видиш модели от по-горен клас, в подходяща за целта стая, на качествен екран.
    Ако не можеш да осигуриш горните неща забрави за проектора.
    А и проектора е по-скоро допълнение към телевизора, а не алтернатива.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #5

    Re:Optoma HD23 vs. плазма ?

    Телевизия ли мислиш да гледаш на проектора. Това е интересно. Проекторите нямаха ли проблем с продължителността на живот на лампата си. Лазарус18 много добре го е казал -
    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    проектора е по-скоро допълнение към телевизора, а не алтернатива.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    23
    #6

    Re:Optoma HD23 vs. плазма ?

    Ясно, разбрах

    реално се съмнявам да се ползва за повече от час/два на ден, така че живота на лампата не ме притеснява чак толкова ... факт е обаче, че контрола на светлината в стаята е проблем, който не мога да реша поради ред причини
    Явно пак ще се гледат плазми ... ей в трудни времена живеем
    Благодаря на всички за съветите и отделеното време

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #7

    Re:Optoma HD23 vs. плазма ?

    50'' плазма до 1500лв означава че ще бъде HD ready. А проектора който цитираш е Full HD. Така, че в тази ценова категория абсолютно съм за проектора.
    Но подкрепям това което беше казано и по-горе. Не е въпроса или, или. Просто ако имам проектор бих си взел едно LCD 32''(500-600лв)за да гледам новини и когато бръмчи само фон да не се притеснявам, че му заминава живота на лампата. Так или иначе българските ТВ оператори в скоро време няма да предложат качество което да си струва да се гледа на големи размери.
    А когато ми се гледа филм проектора.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    23
    #8

    Re:Optoma HD23 vs. плазма ?

    Така, вече има някаква дискусия

    drecolli за съжаление в момента спокойно може да се вземе FullHD плазма под 1500лв ... примери:
    http://technomarket.bg/products/0910...nic-tx-p50u30e
    http://technomarket.bg/products/09076564/lg-50pk550
    http://technomarket.bg/products/0907...sung-ps-50c530

    Не искам да звуча тъпо, надменно или както и да било, но не виждам логика да дам 1500лв за нещо в бюджетна серия. Честно казано, бих заделил до към 2000лв ако мога да взема 7 серия на Самсунг (до скоро 50C7000 се намираше за около 1900лв). За тези пари мога да докарам една Оптома 23 ... с някакъв екран за 300лв.
    Проблема е, че хубавите телевизори си държат пари, както предполагам и хубавите проектори ... лошото е, че телевизорите мога да ги видя във всеки техномаркет и да си направя някаква преценка ... проекторите обаче са мисията невъзможна. За съжаление нямам никакво желание да купувам и телевизор и проектор ... просто не виждам смисъл. Разстоянието от което ще се гледа е малко над 3.5 метра, което ще накара дори и 50" плазма да не изглежда чак толкова голяма ... та именно и за това обмислях варианта за проектор, мненията тук обаче сериозно разбъркаха нагласите ми

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #9

    Re:Optoma HD23 vs. плазма ?

    Цените явно са паднали. Но си прав, че това е е супер бюджетна серия. Не е необходимо да се изхвърляш с Hi End но все пак като ще взимаш 50'' телевизор да бъде средния клас.
    Относно проектора съм съгласен, че без да видиш нещо няма как да прецениш. На скоро ми се наложи да купувам бюджетен проектор за класа на сина ми. Вземах Benq за около 600лв. Остана няколко дни при мен преди да го инсталирам. Останах супер изненадан от качеството на картината. Та предполагам, че проектор за 2000+ лв ще е с доста задоволително качество. Може дори да решиш да вземеш и по-евтин.
    Аз оставам за проектора. А пък ти след време сам ще достигнеш до извода че ти трябва и ТВ.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #10

    Re:Optoma HD23 vs. плазма ?

    С тия часове, които казваш, че ще гледаш изобщо не са ти проблем за проектора. Проблем ти е помещението.
    Ако не си навит да гледаш всеки път или със външни ролетни щори или някакви вътрешни блекаут, просто няма да се получи добре. Досега не съм чувал за проектор за домашно кино, който да работи добре на светло. Особено на екран за 300 лв.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #11

    Re:Optoma HD23 vs. плазма ?

    Щом ще е 2-3 часа на ден,не може ли да е само вечер?
    Ако може, изобщо не се замисляй и скачай на проектор.Ако обаче искаш и през деня да гледаш,lazarus18 ти е отговорил.Винаги се правят компромиси,няма как

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Optoma HD25lv или.........?
    От digital11 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 7
    Последно: 12-06-14, 17:49
  2. Плазма или лсд
    От go6o78 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 14-02-13, 13:47
  3. Optoma HD230X
    От gggng във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 24-10-12, 18:19
  4. 50'' плазма до 1500лв
    От gubaku във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 07-06-12, 14:13
  5. Избор на Плазма/ЛСД
    От ironsun във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 29-10-11, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе