Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

BENQ W1070+

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #16

    Отговор: BENQ W1070+

    Гледам през компютър с видео карта Radeon R9 290, K lite codec с media player classic и HDMI 1.4a. очилата са Acer E4w 3D,като от 3 бройки, 2 направиха проблем, върнах ги преди 2 седмици и сега ми се обадиха, че ще ми ги заменят с 12 месеца гаранция са. Утре ще си ги взема и почват тестовете. С безпроблемната бройка, не съм усещал трепване дори веднъж.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #17

    Отговор: BENQ W1070+

    да както ти казах от очилата е, радвам се че са ти уважили гаранцията
    добре че не си с интел а с видеокарта която работи коректно, така че откъм компютъра нямаш проблеми със сигнала и ако пак имаш проблем с очилата знаеш къде е проблема вече, а дано да няма

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #18

    Отговор: BENQ W1070+

    Здравейте! И аз съм си харесал този проектор и в момента правя ремонт и не знам кога ще мога да си го позволя. Знам къде ще е мястото и искам да попитам дали ще е достатъчно до него да пусна 2бр. hdmi до секцията където ще е плеъра, ТВ, лаптоп, ресивър и др. Ще гледам филми на него.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #19

    Отговор: BENQ W1070+

    Цитат Първоначално публикувано от boqnkov Виж публикацията
    Здравейте! И аз съм си харесал този проектор и в момента правя ремонт и не знам кога ще мога да си го позволя. Знам къде ще е мястото и искам да попитам дали ще е достатъчно до него да пусна 2бр. hdmi до секцията където ще е плеъра, ТВ, лаптоп, ресивър и др. Ще гледам филми на него.
    Ще трябва и захранване за проектора....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #20

    Отговор: BENQ W1070+

    За захранването е ясно. По нагоре прочетох, не е много добре да се ползва корекцията при странично монтиран проектор, защото се губят пиксели. Вярно ли е? Единия ми вариант е да го монтирам на около 4м и странично, а другия е да търся ултракъсофокусен и да го слагам на холната маса. (2м между екрана и проектора)

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #21

    Отговор: BENQ W1070+

    Ами аз съм го монтирал централно на тавана (виси на стойка) и нямам наблюдения при друг вариант как ще е.
    А защо са ти 2 HDMI кабела? Аз съм с 1 кабел до ресивъра.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #22
    Цитат Първоначално публикувано от boqnkov Виж публикацията
    За захранването е ясно. По нагоре прочетох, не е много добре да се ползва корекцията при странично монтиран проектор, защото се губят пиксели. Вярно ли е? Единия ми вариант е да го монтирам на около 4м и странично, а другия е да търся ултракъсофокусен и да го слагам на холната маса. (2м между екрана и проектора)
    Чак ултракъсофокусен за 2 метра не ти трябва,а просто късофокусен. Абсолютният аналог на този проектор, но в късофокусен вариант е W1080ST. Ползвам именно такъв, като го поставям на масата точно фронтално срещу разгъваемия ми екран и по този начин избягвам сложни допълнителни монтажи и фиксажи, но пък недостатък е, че временно докато гледаш, трябва да пуснеш HDMI кабела. Това също има редица решения в зависимост от индивидуалното разположение, помещение и обстановка. При мен половината кабел си стои фиксиран един вид и постоянно включен към hdmi изхода на плеъра, а другата половина я разгъвам при гледане, иначе стои навит дискретно в една ниша в секцията. От цялата работа действително най-трудния момент е измислянето на удобното свързване с кабелите, та възможности и идеи много, просто трябва въображение спрямо конкретния интериор.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #23

    Отговор: BENQ W1070+

    Избора ми да се монтира проектора неподвижно за мен беше важно условие!
    Вярно по трудно е от това да си го слагаш проектора на масичка и други такива но пък нямам такова ангажиращо действие! Другия недостатък е изключване и включване на HDMI кабела, което малко или много си носи и рискове...

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #24

    Отговор: BENQ W1070+

    Няма идеално щастие,така е. Който не го е правил, той не знае колко индивидуално специфично е и какви фантастики се измислят. :D Но пък резултатът си заслужава и няма такъв кеф да си у дома като на кино.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #25

    Отговор: BENQ W1070+

    Eто това е разположението ми. Ще се гледа от 2,5 - 3м. Какъв най - голям екран може да понесе окото? От екрана до масата са 2м , а зад дивана са 3м. Другото евентуално място е до горните кухненските шкафове в края на късата част и да ползвам страничната корекция, ако позволява. Май варианта зад дивана остава неизползваем, защото дивана е висок 85см. Проектора трябва да е на поне 90см и мисля че проекцията ще ми дойде много висока - на 20 см под тавана и неудобна за гледане. Май нещата си вървят или на масата и махане и слагане или до края на горните шкафове на кухнята.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #26

    Отговор: BENQ W1070+

    Ние гледаме на 120 инчов екран от 3 до 4 метра и не сме усетили да ни идва голям екрана
    Интересно се получава, че когато работи проектора - стаята все едно оживява...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    60
    #27

    Отговор: BENQ W1070+

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Интересно се получава, че когато работи проектора - стаята все едно оживява...
    А искаш ли да откача? Стига си ме дразнил... И на мен 120 ми звучи добре. Сега филма ми е дали да пускам hdmi до кухнята или да си търся модела 1080 и да е на холната маса и 120" екран

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #28

    Отговор: BENQ W1070+

    Дано да си се запознал добре с нещата, преди да действаш и да си го тествал във всички варианти на прожекционния калкулатор.BenQ Projector Calculator При 1080st, когато е на маса, екранът трябва да е така, че долната му част да пасва точно на обектива на проектора. Тоест при фиксирана височина на маса ти трябва екран с възможност за известна вертикална корекция. Това лесно се постига с мобилни екрани особено тип portable, но при фиксиран екран трябва да е регулируема височината на проектора. При 1070w също са нужни такива изчисления, но разстоянието е по-голямо и обикновено се монтират таванно, за да не се закрива образът при преминаващи хора, докато при късофокусния този проблем не съществува и при двата типа монтаж.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #29

    Отговор: BENQ W1070+

    Да не пускам нова тема ще пиша тук.

    Гръмна ми лампата! Докато си гледах - БАМ! Свалих го от тавана и като го разклатя се ръсят стъкла. Проектора още е в гаранция, но лампата не. По всичко изглежда съм за нова лампа, но забелязах, че отдолу малко се е спопила пластмасата на корпуса - т.е. е имало прегряване. Възможно е първо вентилатора да е сдал багажа и заради това да е гръмнала лампата.
    Утре ще го нося на ремонт и да видим какво ще кажат. Въпроса ми е, ако има друга повреда, заради която е изгоряла лампата, има ли някаква възможност да претендирам и за смяна на лампата? И без това е голямо перо все пак трябва и да съм сигурен, че като се изръся за нова лампа няма да вземе да ми гръмне още докато е нова.
    Този пост е редактиран от TishoD; 27-02-18 в 20:57.

  18. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #30

    Отговор: BENQ W1070+

    На нашия паза полежението с връщане на стока в гаранция е много сложно. Колко време е работил в деня на повредата? Най-вероятно е спряло охлаждането преди да замине лампата. Трудно гърмят тези лампи. Да не съм лош пророк, но трудно ще докажеш повреда преди да гръмне лампата. А не ти ли е направило впечатление, че е спрял вентилатора? Той се чува при работа. Не е от най-безшумните.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. BenQ MP 513 Проблем с 3D
    От Marin4eto във форум Проектори и екрани
    Отговори: 11
    Последно: 26-04-13, 19:43
  2. Siemens - Benq ME 75
    От mishle във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 30-08-12, 18:01
  3. Продавам усилвател Yamaha AX-1070.
    От Capt_Flint във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 04-06-12, 12:21
  4. BENQ Joybook
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 28-02-08, 10:28
  5. Benq
    От taipan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-02-07, 18:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе