Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

BENQ W1070+

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    12
    #1

    BENQ W1070+

    Привет!
    От скоро обмислям покупка на проектор за домашно кино.Ще се гледат Full HD филми и 3D-та.Насочил съм се към BENQ W1070+.
    Единственото нещо ,което ме възпира да си го взема е прочетеното по ревюта относно 3D-то при този проектор.
    Споменава се ,че при тъмни сцени в 3д режим,черното не е черно,а тъмно червено.
    Моля тези колеги,които имат въпросният модел (или сходен-1400,1070,1080+ и тн.)да споделят как е при тях.
    Може ли това изкривяване на черното да се дължи на видът очила ,с които се гледа.До колкото разбрах DLP очилата пускат някаква светкавица(може да изкриви цвета?) ,докато IR и RF моделите са на друг принцип и е необходим трансмитер.
    Нека колегите,които вземат отношение по темата да споделят и ,с какви очила гледат 3д.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #2

    Отговор: BENQ W1070+

    Тук има информация относно очилата.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...tml#post705169

    Аз също се интересувам от тези проектори и мисля днес да навестя една фирма, та да видим там каква информация ще изкопча.
    Не успях да видя съществена разлика между W1070+ и W1400 в техническите данни. Разликата е в окомплектовката - първия има безжично HDMI устройство, а вторият очила и чанта. Ако наистина оригиналните очила не са толкова добри е по-добре 1070+. Или даже 1070 ако не ти трябва предавателя и можеш да си опънеш кабели.

    Ще пиша по-късно още ако имам информация.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #3

    Отговор: BENQ W1070+

    Не знам по ревютата какви ги пишат но аз съм с BenQ W1070 и с очила DLP PRO 5G "Lime Heaven" - съвсем нормално си ми изглежда черното и на 2Д и на 3Д не виждам разлика... Повече от доволен съм и от проектора и от очилата - ако трябва пак да избирам пак щеше да ми е същия избора! За очилата имат само един проблем който между другото си го знаех преди да ги поръчам - когато изметнеш глава настрани от екрана за 2-3 сек.и повече се спира 3Д-то и после когато върнеш погледа към екрана за секунда се вижда размацано докато започнат пак да работят в 3Д режим - но на мен не ми е проблем това! Всъщност проблем е силно казано по скоро предполагам е такъв дизайна им за да можеш да виждаш по добре околната среда когато не гледаш към екрана ли не знам...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    12
    #4

    Отговор: BENQ W1070+

    Благодаря за включването колеги!Нещото,което не ми стана ясно е,дали този проектор работи единствено с DLP очила.Има ли опция за RF или IR с външен трансмитер?
    ivodivo,това което казваш за черното, ме радва!Не знам с какви очила са тествали в ревюто,може с модела ,с който ти гледаш да няма разлика,а с друг
    модел да има....,знам ли.Може ли да кажеш на какво ниво е погледът ти спрямо екрана?Задължително ли трябва нивото на очите да е с центъра на екрана при 3д(знам,че за 2д няма проблем)?Защото при мен нивото на очите ми ще дойде доста по-ниско от центъра.Да кажем на около 30см. от най-долната част.

    P.S.
    TishoD ако не се бъркам W1070+ има и хоризонтална корекция на трапеца,за разлика от W1400
    Този пост е редактиран от badema70; 13-03-15 в 21:05.

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #5

    Отговор: BENQ W1070+

    Цитат Първоначално публикувано от badema70 Виж публикацията
    ivodivo,това което казваш за черното, ме радва!Не знам с какви очила са тествали в ревюто,може с модела ,с който ти гледаш да няма разлика,а с друг
    модел да има....,знам ли.Може ли да кажеш на какво ниво е погледът ти спрямо екрана?Задължително ли трябва нивото на очите да е с центъра на екрана при 3д(знам,че за 2д няма проблем)?Защото при мен нивото на очите ми ще дойде доста по-ниско от центъра.Да кажем на около 30см. от най-долната част.
    Няма значени от къде гледаш! И легнал от по ниско от самия долен край на екрана или централно или вляво или дясно от екрана - все същото се вижда! Не ми се вярва да има разлика от моя модел и другите сходни на BenQ - но за моя това е!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #6

    Отговор: BENQ W1070+

    Днес се пообразовах в един малко псевдо шоурум. Демонстрираха ми W1400. Но поради ограниченото време, не успях да стигна до демонстрация на 3D, а и едва ли с лаптопа, който бяха включили към проектора щеше да стане. Единственото което разбрах е, че този модел при тях не вървял с комплект очила. В други фирми в описанието си има включени очила, но тия ми казаха, че само в W1500 имало едни очила. Както и да е.

    Освен това относно "Корекция на трапеца", това което разбрах е, че това е цифрова корекция и няма голяма файда от нея при гледането на филми, защото води до загуба на пиксели - грубо казано излишните пиксели се се гасят, за да се получи павоъгълник и картината се намества в този правоъгълник. Демек е по-добре хубаво да си прецениш и измериш разстоянията за да не ти се налага да ползваш тази корекция, а само Lens shift.

    Както и да е, лично аз съм пред дилемата за безжичен и трябва да избирам между W1070+ (който не е просто 1070 заедно с безжичното устройство, защото имат и някои други разлики) и W1500 - разлика от 300 лв за сметка на вградения трансмитер и по-компактния предавател.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    12
    #7

    Отговор: BENQ W1070+

    Щеше да е хубаво и други колеги ползващи този или сходен модел да изкажат мнение....,но както и да е...Вече съм почти 100% сигурен,че проблемът с черното идва от очилата.Осланяйки се на това,снощи играх на търг за W1070+ ,и взех че го спечелих.Сега обмислям покупката на 3д очилата.
    ivodivo, гледах твоите PRO 5G "Lime Heaven" и по-стария модел PRO 4G,като разликата между тях е,че твоите работят на 96Hz/100Hz/120Hz/144Hz/200Hz, а другите без 200Hz.Ще усетя ли разлика между 144Hz и 200Hz, има ли смисъл да се набутвам за по-скъпия модел..?Аз даже не съм сигурен дали проектора поддържа 200Hz и как става избирането на херците, от очилата или....
    Този пост е редактиран от badema70; 15-03-15 в 20:48.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    40
    #8

    Отговор: BENQ W1070+

    Ха, честито!
    За съжаление, явно не е много разпространено използването на проектор и затова и аз срещам трудности с намирането на мнения. Но в крайна сметка и аз мисля да взема W1070+ главно заради безжичния модул. Така и не открих съществена информация относно разликите в качеството на проектора с по-скъпите модели. За сега 3D-то не ми е приоритет и оставям покупката на очила за по-нататък. Така и така сега трябва веднага да се купи и екран и стойка за тавана (че да виси надолу с главата)...

    badema70 , ако не е тайна от къде го взе твоя проектор, от eBay ли, и колко струваше?

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #9

    Отговор: BENQ W1070+

    Цитат Първоначално публикувано от badema70 Виж публикацията
    Осланяйки се на това,снощи играх на търг за W1070+ ,и взех че го спечелих.Сега обмислям покупката на 3д очилата.
    ivodivo, гледах твоите PRO 5G "Lime Heaven" и по-стария модел PRO 4G,като разликата между тях е,че твоите работят на 96Hz/100Hz/120Hz/144Hz/200Hz, а другите без 200Hz.Ще усетя ли разлика между 144Hz и 200Hz, има ли смисъл да се набутвам за по-скъпия модел..?Аз даже не съм сигурен дали проектора поддържа 200Hz и как става избирането на херците, от очилата или....
    Честито! Със здраве и много хубави емоции да си го ползваш!
    Просто на търговете от ebay тези очила успях да спечеля и пишеше, че стават за модела ми... До колкото помня моя модел беше на 120Hz - но може и да бъркам. Очилата включвам ги от копчето и те сами си правят връзка - няма какво да им се настройва! Единственото което е важно да стават за модела ти - тези херци над 120 надали имат голямо значение за усещането при гледане!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    12
    #10

    Отговор: BENQ W1070+

    Взех го от ebay.Тук навсякъде нямат наличност,а където има са с много надута цена.
    TishoD имаш лс с подробности.


  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #11

    Отговор: BENQ W1070+

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Честито! Със здраве и много хубави емоции да си го ползваш!
    До колкото помня моя модел беше на 120Hz - но може и да бъркам. Очилата включвам ги от копчето и те сами си правят връзка - няма какво да им се настройва! Единственото което е важно да стават за модела ти - тези херци над 120 надали имат голямо значение за усещането при гледане!
    Hi-Shock Lime Heaven поддържат до 200Hz. Теоретично не би трябвало да има значение при зададен проектор 144Хц, но понеже имам очила от синята серия - до 144Hz и от зелената - до 200Hz, то при пълен 3D BluRay на 24Hz сините очила леко се "сгъват" и дават фира и няколко секунди разсинхронизиране, а зелените работят стабилно без разсинхронизиране. Така че съветът ми е да предпочитате новия Lime Heaven модел. Може да се поръчват вече за цяла Европа и директно от оторизирания представител за Европа в Германия https://www.hi-shock.de/detail/index/sArticle/113

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #12

    Отговор: BENQ W1070+

    Можете ли да препоръчате очила за W1070+ работещи добре с проектора и да се продават на нашия пазар.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #13

    Отговор: BENQ W1070+

    Аз си закупих тези Acer E4w 3D

    очила за Benq W1070+, на нашия пазар са около 95 - 100лв. нямам проблем с 3D-то и цветовете!

    п.с. сега видях че колегата е питал преди година но все пак може да е от полза за някой.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    19
    #14

    Отговор: BENQ W1070+

    Проблем с моите очила, от 3-те броя, 2-та започнаха да правят проблеми, едните взе да им трепти дясната леща постоянно, на другите лявата от време на време, очилата са заредени.
    Трептенето е всякаш губи синхронизация но само на едната леща. Дефект ли да е това?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    350
    #15

    Отговор: BENQ W1070+

    Здравей, да това е дефект на тези очила, имах 4 броя от тях, 2 дефектирата, връщай ги и си взимай направо други... това са Hi-Shock Lime Heaven синята серия, за мен лично са пълен боклук с оглед на цената им която не е никак малка.
    Най добрите очила които съм намерил за моя benq w1080st са ето тези:

    JmGO HGL1 DLP Active 3D Glasses for DLP-link TV/Projector P1/X1/GIMI Z4/G1S | eBay

    Работят перфектно, абсолютно никога не губят синхрон или дори и опит за загуба дори и да не гледаш в екрана за 10 - 20 секунди! единствения им недостатък е че стартират дясно ляво а не ляво дясно, с едно натискане на бутона се оправя това за да сменят синхрона.



    Цитат Първоначално публикувано от mazev Виж публикацията
    Проблем с моите очила, от 3-те броя, 2-та започнаха да правят проблеми, едните взе да им трепти дясната леща постоянно, на другите лявата от време на време, очилата са заредени.
    Трептенето е всякаш губи синхронизация но само на едната леща. Дефект ли да е това?
    - - - - - - - - - -

    иначе,през какво пускаш 3д филмите, мултимедиен плейър или компютър, и ако е компютър нали не е през интел видеокарта, защото и от нея идват немалко проблеми с 3д гледане на филми както и там ми се е случвало да трепти лява или дясна леща от време на време защото губи сигнал за кратко време и е дразнещо..
    Но със сигурност трептене на дясната леща постоянно си е дефект, искай нови очила или да ти връщат парите
    Този пост е редактиран от miro_vampiro; 07-02-17 в 20:06.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. BenQ MP 513 Проблем с 3D
    От Marin4eto във форум Проектори и екрани
    Отговори: 11
    Последно: 26-04-13, 19:43
  2. Siemens - Benq ME 75
    От mishle във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 30-08-12, 18:01
  3. Продавам усилвател Yamaha AX-1070.
    От Capt_Flint във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 04-06-12, 12:21
  4. BENQ Joybook
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 28-02-08, 10:28
  5. Benq
    От taipan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-02-07, 18:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе