Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By petiopetrow87
  • 1 Post By Gena_bs

Екран за проектор има ли нужда от него?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #1

    Екран за проектор има ли нужда от него?

    Здравейте в момента съм си направил екран от профили и гипсо картон боядисан с бял латекс и се чудя дали ще има много голяма разлика ако взема примерно ето този екран : https://www.xn--e1akkcbgeo.bg/ekran-...n-100-diagonal
    В момента нещата изглеждат така през деня :
    Този пост е редактиран от petiopetrow87; 29-10-19 в 14:37.
    angoff одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #2

    Отговор: Екран за проектор има ли нужда от него?

    Здравейте. Ако ще гледаме как е през деня, не е коректно да гледаме бели екрани и бели латекси и бои. За тази цел има сиви екрани от специален материал с по-висока поглъщаемост. С бял екран трябва да се прави съпоставка при абсолютна затъмненост, за каквото главно са предназначени. Че ще има разлика с екран, ще има, но е индивидуално усещане и не само, защото екраните са направени от специален материал, даващ оптимално отразяване и някакъв гейн. Аз имам Elite Screens portable, имам и приятели с такива спускащи се от тавана и изпънати в рамки и не знам някой да е недоволен. Вие сам вижте на тъмно доволен ли сте от картината и ако да, не давайте пари - така и така сте я направили тази самоделка за без пари. Ако обаче картината е мътна на тъмно или неконтрастна, определено си заслужава да се замислите за екран. И не на последно място зависи какъв е проекторът. Ако не е с добри параметри поне високия сегмент на бюджетния до среден клас, и най-хубавия екран няма да ви помогне.

  4. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #3

    Отговор: Екран за проектор има ли нужда от него?

    Да аз основно го гледам вечер но ако направя тогава снимка с телефона ще е доста зле. Относно проектора предполагам, че не е най ниския клас става въпрос за LG pf1000u 1080p късофокусен. Вечерно време има контраст детайли като цяло съм доста доволен как работи на този екран, но се чудех дали с истински екран ще има осезаема разлика.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #4

    Отговор: Екран за проектор има ли нужда от него?

    Има два варианта - взимаш проектора и отиваш някъде, където има инсталиран екран.
    Вторият е да вземеш отнякъде екран временно, за да го провериш при твоите условия. Второто е за предпочитане, разбира се.
    Няма как някой, който си няма и представа от условията у вас и по-важно - от твоите визуални възприятия и разбирания да ти каже със 100% сигурност кое ще ти хареса повече.
    Теоретично, специалният качествено направен екран е по-добре от каквато и да е интериорна боя за общо приложение.
    Phoenix_1 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #5

    Отговор: Екран за проектор има ли нужда от него?

    Да, хубав е проекторът и е за нощно гледане, защото по спомен мисля, че нямаше достатъчна яркост за дневно гледане. Много е трудно някой да Ви каже дали има разлика наизуст, ако сам не сравните на един и същи качествен 1080p bluray, на едни и същи откъси/кадри.

    Sent from my POT-LX1 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Евтин екран за проектор
    От XpacTa във форум Проектори и екрани
    Отговори: 11
    Последно: 25-04-18, 19:32
  2. Проектор + Екран към него ?
    От nikolov87 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-17, 11:53
  3. екран за проектор
    От audibs във форум Проектори и екрани
    Отговори: 12
    Последно: 12-01-17, 10:46
  4. Екран за проектор 4:3 или 16:9?
    От playdeni във форум Проектори и екрани
    Отговори: 10
    Последно: 25-10-12, 11:58
  5. Проектор и прожекционен екран
    От Stanley във форум Проектори и екрани
    Отговори: 8
    Последно: 14-01-11, 23:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе