Резултати от 1 до 3 от общо 3

BENQ 1070 - Охлаждане след изключване на проектора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #1

    BENQ 1070 - Охлаждане след изключване на проектора

    Здравейте, наскоро ми изпадна почти нов BENQ 1070 от приятел. Проектора го монторах на стена, използвам екран на ЕлитСкрин 120 инча. Вчера изгледах и първия филм. Проектора се ползва в СмартЕко режим.
    Забелязвам че след края на прожекцията, при изключване на проектора, вентилаторите работят 2-3-4 секунди, след което спират и проектора светва в оранжево, т.е. вс би следвало да е ок и да мога да го вклщча отново. В книжката обаче пише, че режима на охлаждане може да продължи до 2 минути след като го изключа, но не се казва какво точно значи това. Аз го разбирм така, вентилаторите могат да работят до 2 минс след изключване, за да охладят лампата. При мен обаче спират почти веднага след изключване на проектора, както казах след натискане на копчето за изключване след 3-4 секунди проектора гасне и вентилаторите спират да работят.
    Въпроса ми е към собствениците на конкретния модел: бих искал да знам по същия начин ли се държи проектора и нормално ли е това? Трябва ли вентилаторите да работят след като проектора се изключи ?
    Благодаря !

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2

    Отговор: BENQ 1070 - Охлаждане след изключване на проектора

    Нормално е.
    Разботи докато се охлади. Явно не е горещо при теб или не гледаш дълго време.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: BENQ 1070 - Охлаждане след изключване на проектора

    Здравейте отново, тъй като не намерих отговор на този въпрос в интернет, реших да пробвам със съпорта на BENQ за БГ. Те от своя страна не успяха да ми отговорят. Изтеглих си няколко ръководства и в едно от тях попаднах на следното:
    - "Press POWER on the projector orOFF on the remote control a second time.The POWER flashes orange, theprojection lamp shuts down, and the fanswill continue to run for approximately 90seconds to cool down the projector."
    - "To shorten the cooling time, you can also activate the Quick Coolingfunction in the Advanced menu > System Setup: Advanced. See "QuickCooling" on page 56 for details."

    На страница 56 съответно прочетох следното:
    - "Selecting On enables the function and the projector cooling timewill be shortened to a few seconds."

    Поразгледах менюто на проектора, открих че тази функция е включена, изключих я и направих тест. Пуснах филм, след около 1 час спрях проектора и о чудо, проектора се изключи, а вентилаторите продължиха да работят около 25-30 секунди. Странно е че в ръководството което идва с проектора, това не го пише, то е и по късо като съдържание, цели 20 страници.

    Благодаря на отзовалите се !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продължава да духа след изключване
    От i486 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 4
    Последно: 31-07-21, 22:21
  2. Избор на проектор : BenQ 1070/1070+ VS Epson EH-TW5210
    От angoff във форум Проектори и екрани
    Отговори: 3
    Последно: 10-04-16, 05:52
  3. 120"-125" Екран за проектор BENQ 1070
    От ivanpp във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-15, 00:33
  4. Отговори: 4
    Последно: 07-08-10, 23:33
  5. Отговори: 3
    Последно: 22-02-10, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе