Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Монтаж и гаранция при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #16

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    У нас всеки търси добра цена. Големите техновериги са с огромни обороти в следствие на което могат да постигат добри цени.
    Ако успеят да си оправят гаранционното обслужване, за което в момента не им пука особено, ще изтрепят доста конкуренция.
    E,браво!Точен и кратък отговор!!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #17

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Цитат Първоначално публикувано от bobo21
    У нас всеки търси добра цена. Големите техновериги са с огромни обороти в следствие на което могат да постигат добри цени.
    Ако успеят да си оправят гаранционното обслужване, за което в момента не им пука особено, ще изтрепят доста конкуренция.
    Казаното е малко наизуст. Цените им бяха такива преди, сега не са толкова ниски. Евтини са само промоционалните стоки, които по принцип са залежали и не се купуват. Като прибавим и 0% гаранционно обслужване, некомпетентни консултанти....

    А пък да си купиш климатик от техно-веригите е абсолютна лудост. Гледат да ти набутат предимно Самсунг, с хиляда проблема и прочие. Работят с много лоши монтажни фирми. Не съм чул някой да е купил климатик от там и да е доволен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #18

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Не съм чул някой да е купил климатик от там и да е доволен.
    Аз обаче съм доволен. Купих Хитачи и фирмата която го монтира се оказаха много по-добра от тази която ми монтира Хайера предната година. Писал съм вече за това как ми удължиха кабела на климатика и ми демонтираха и съответно монтираха дограмата за да сложат външното тяло там, където аз поисках и държа да отбележа без допълнително заплащане, нещо което не важи за специализираната фирма която ми продаде Хайера, че и ми иска 30лв за профилактика всяка година за да продължи гаранцията на климатика. А фирмата която ми сложи Хитачито купено от ТМ каза, че не е нужно да ги викам всяка година, а евентуално чак на 3-тата год. без това да нарушава гаранцията. Така че искам да отбележа, че НЕ Е ВЯРНО това че фирмите, които извършват монтажите на големите вериги са по-лоши от тези които са специализирани само в продажбата на климатици.

  5. svl
    svl е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    3
    #19

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Гаранционно не.
    Имаш шанс с оглед реномето да минеш в графа рекламни разходи.

    В една "по-бяла" страна, като фалира Rover, при ликвидацията бяха купени застраховки, покриващи евентуалните повреди, за клиентите с оставаща гаранция - практика!
    echo, благодаря за конкретния отговор! Стана ми ясно какво е положението и какъв риск съществува.
    Иначе на теория не би трябвало да е така. Ако наистина монтажната фирма е имала някакви взаимоотношения с вносителя/сервиза, то последния би трябвало да има доверия и за извършения монтаж, и за профилактика/ремонти до момента на проблема. И следователно да продължи гаранцията независимо, че монтажната фирма вече я няма.

    Явно избора на фирма не е много лесен, като се има в предвид и че на вносителя много не му пука за продажба на 1-2 бройки на частно лице.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #20

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Цитат Първоначално публикувано от djambov
    Аз обаче съм доволен. Купих Хитачи и фирмата която го монтира се оказаха много по-добра от тази която ми монтира Хайера предната година. Писал съм вече за това как ми удължиха кабела на климатика и ми демонтираха и съответно монтираха дограмата за да сложат външното тяло там, където аз поисках и държа да отбележа без допълнително заплащане, нещо което не важи за специализираната фирма която ми продаде Хайера, че и ми иска 30лв за профилактика всяка година за да продължи гаранцията на климатика. А фирмата която ми сложи Хитачито купено от ТМ каза, че не е нужно да ги викам всяка година, а евентуално чак на 3-тата год. без това да нарушава гаранцията. Така че искам да отбележа, че НЕ Е ВЯРНО това че фирмите, които извършват монтажите на големите вериги са по-лоши от тези които са специализирани само в продажбата на климатици.
    Ако се наложи да ползваш гаранционното обслужване, ще се скъсат да си прехвърлят топката /ако проблема е сериозен/.

    Тук в Техномаркет-Варна съм виждал 1 от монтажните групи, не са чували за вакуум помпа, маслен трап..........

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #21

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Ако се наложи да ползваш гаранционното обслужване, ще се скъсат да си прехвърлят топката /ако проблема е сериозен/.
    Тук съм съгласен с теб, един роднина си беше купил микровълнова от там и нещо се повреди, та чака 5-6 месеца докато му я оправят. Все пак се надявам 3 год. нищо да не му стане на климатика, пък после ще му мисля

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #22

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Техномаркета нямат монтажни групи. Има фирми, които извършват монтажа, а това че ма некомпетентни монтажните не е нищо ново под слънцето.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #23

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    За бъдещи клиенти.
    При монтажа изисквайте да вакуумират системата и да измерват налягането на сервизния вентил и температурите.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #24

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    От измерване на температурите има смисъл сако, ако се сметне каква е изходната мощност. Това не го прави никой.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #25

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Цитат Първоначално публикувано от klimatik
    За бъдещи клиенти.
    При монтажа изисквайте да вакуумират системата и да измерват налягането на сервизния вентил и температурите.
    И после!Смятате ли,че това интересува клиента/налягането/.За херметичността на връзките,заради което се вакуумира тук работим с оксижен

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #26

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Техномаркета нямат монтажни групи. Има фирми, които извършват монтажа, а това че ма некомпетентни монтажните не е нищо ново под слънцето.
    Ммм да! Тъй като често ми се налага да купувам /служебно/ климатици от Техномаркет, ще кажа следното:
    Когато някой си купи климатик от там , му посочват гърба на гаранционната карта и му посочват многото изписани фирми с които имат подписани споразумения за монтаж и гаранция. Трябва да си изберете от най-последните в редичката, другите са си повярвали яко, че са най-великите, ще дойдат и ще ви монтират 15 климатика за 1 ден с 4 души монтажници и после ще ви се стъжни живота: Всички гайки на тръбния път издишат като спукана футболна топка! Всичко през пръсти и набързо претупано.
    Не искам да изброявам имена на фирми, ама по неволя съм ги преслушал половината. Най-странното е, че едни от най-нерекламираните в списъка се оказаха "правилните майстори", приличат на квартални пияндета, особено бригадира им, ама бачкат тихо и бързо, все едно че крадът, винаги всичко става от първия път и най-важното, повече не се налага да ги връщам да си доработват простотиите дето са ги осрали. На всичкото отгоре, последния път донесоха една сгъваема стълба, която се събираше върху багажника на лека кола и като се отвори , става поне 12-15 метра. Направо ме убиха , не бях виждал такава

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #27

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Е то има такава закономерност: по-малката фирма да работи както трябва.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    6
    #28

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    [quote=djambov ]
    Аз обаче съм доволен. Купих Хитачи и фирмата която го монтира се оказаха много по-добра от тази която ми монтира Хайера предната година.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    6
    #29

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    Здравейте! Нов съм във форума. Купих си климатик Хитачи. В гаранционната карта има посочени много сервизи за Пловдив, но ми обясниха,, че не всички след монтажа поддържат и гаранцията.Моля посочете ми от от вашия опит коя фирма сте доволни за монтаж и обслужване след това .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    48
    #30

    Re: МОНТАЖ И ГАРАНЦИЯ НА КЛИМАТИЦИТЕ

    tania19621962, ЕТ "КЛИМА СЕРВИЗ" - Пловдив, ул. "Гладстон" № 92, 032/ 445-780

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2908
    Последно: 26-03-18, 14:10
  2. реален cop на климатиците
    От vergildido във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 88
    Последно: 08-01-13, 23:50
  3. Екстри при климатиците
    От to4nia във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 48
    Последно: 29-01-12, 23:29
  4. Пусков ток на климатиците? :)
    От Pav20 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 21-01-11, 12:00
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе