Резултати от 1 до 10 от общо 10

Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #1

    Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

    Здравейте,
    от един-два дена имам климатик Fujitsu-Gneral ASHA 12 LGC;
    Въпросът ми е следният: мисля, че в момента информацията за настройки, които има дистанционното и вътрешното тяло са различни. На няколко пъти не успях да ''улуча'' при превключването на градусите от дистанционното - да бипне и вътр. тяло на климатика ( а доколкто знам - без да бипне - той не приема команда от дистанционното).
    Тоест - променяше се стойността на дистанционното, а климатикът не цъкаше; и в момента това, което е като настройки на дисплея на дистанционното не е това, което изпълнява климатика и аз не знам на какви настройки е в момента климатика - нито като градуси, нито като режим на сила на на перката ( слава богу - други копчета на дистанционното засега не съм пипал).
    В книжката, ако не се лъжа, прочетох, че при изключване на климатика от захранването - настройките му се нулират; обаче - на дистанционното май пак си остават същите - тоест - пак ще се различават? Има ли начин да ги синхронизирам и двете и да знам какви настройки правя?
    Предварително се извинявам, ако въпросът е коментиран вече.
    Благодаря на всички отговорили!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    115
    #2

    Re:Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

    просто му задай нови

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #3

    Re:Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

    Е аз му задавам, ама работта е там, че не знам какво точно задавам. Не, че е болка за умиране - ако ми е студено - поросто кликам градусите нагоре. Ама все пак е добре човек да знае на каква точно температура е в момента и на какъв режим на перката; а не да на дистанционното да ти пише, че е 26, а то на климатика да са му зададени реално 20; и да се чудиш защо ти е студено...

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #4

    Re:Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

    нямам опит с подобен проблем но все си мисля че като смениш от 25 на 26 от дистанционното то сигнала който стига до климатика е "26 градуса" а не " +1 нагоре". Така че би трябвало при всяка промяна на настройките от дист. всички настройки с техните стойности да се предават. Иначе има прекалено голяма вероятност да се случва това което ти описваш. Ако му задаваш 25 градуса, термометъра в стаята показва 20 а климатика не почва да топли - търси проблема другаде а не в "дистанционно-климатик" връзката.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

    Допускам, че батериите на дистанционното са слаби.
    Направи най-простото:
    - купи си нови батерии
    - изключи климатика от контакта
    - смени батериите
    - включи климатика в контакта
    - подай команда за включване от дистанционното
    Така тръгваш от нулата.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

    С натискането на произволен бутон на дистанционното, ти изпращаш всички настройки към вътрешното тяло. Така че бипне ли, значи работи на това, което е показано на дистанционното, независимо колко пъти преди това не си уцелил.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #7

    Re:Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    С натискането на произволен бутон на дистанционното, ти изпращаш всички настройки към вътрешното тяло. Така че бипне ли, значи работи на това, което е показано на дистанционното, независимо колко пъти преди това не си уцелил.
    Колега това проверено ли е? Защото и аз съм си задавал този върпос много пъти. И аз мисля, че е логично да е така, но знам ли. Винаги ме е гонило съмнение?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

    Да, проверено е.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

    Завърти си жалузите с дистанционното без да е в зоната на обхват, после насочи и вдигни градусите с 1 и ще видиш, че освен да вдигне градусите, климатикът ще врътне и жалузите.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #10

    Re:Как да си синхронизирам отново настойките на дистанционното и на вътрешното тяло

    Благодаря на всички отговорили!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Размер на вътрешното тяло
    От daktylos във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 03-07-13, 10:10
  2. Място на вътрешното тяло
    От mita4e във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 16-08-10, 21:48
  3. Вътрешното тяло в коридора ?
    От renny във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 9
    Последно: 09-06-09, 23:43
  4. Теч от вътрешното тяло на Samsung
    От xybar555 във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 20-05-08, 17:28
  5. Местоположение на вътрешното тяло
    От acc във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 25-03-06, 00:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе