Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

AGP 2x

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #16

    AGP 2x

    Smarty, аз Riva Tuner-а го бях смъкнал още вчера и го пуснах, ама той ми каза че не може да тества с тази версия драйвери на Detonator, така че Rivata искаше ъпрейт, а аз нямах време. Сега смъкнах последната версия на Riva Tuner и пробвах. AGP-то се смъква на 1х, ама за съжаление това не беше достатъчно за видеокартата ми. Пак "снима". Така че вече си вадя извод, че картата няма да държи на 88MHz, което веднага ме навежда на мисълта, че трябва да разкарам това дъно. Благодаря за съветите и идеите на всички...нищо че някои не бяха съвсем точни и съвсем верни!!!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #17

    AGP 2x

    ако си с 2/3 модула памет - пробвай само с един - понякога проблема е в РАМ-а. Също така в Биос забрани кеширането на видеобиос-а. Дъното е добро - не бързай да го сменяш преди да си тествал всичко.. А май по-добре е да си потърсиш пентиум 3-ка на 100 МHz FSB




  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    AGP 2x

    от къде сисигурен че работи на 88 мхз- това е стандартан шина 133/66/33

    егати - сума ти такива дъна са миминали през ръцете , ама такова нещо за първи път чувам.

    това дъно ми бе първото , и като му пуснах целерон 566 @ 1133 -( 66 фсб@133 ) видеото АТИ Експерт 200 си тръгна на 66 АГП

    как го виждате това 88 АГП - и идея си нямам

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #19

    AGP 2x

    Mr.TECHNO, аз доста се поинтересувах по въпроса и това което го пиша е точно така. Чипсета на дъното е Intel 440BX (ако не съм го писал нагоре), а тези чипсети са произведени да бачкат до 100MHz. Друг е въпроса че издържат и на повече. А проблеми може да не си имал на 133MHz, защото повечето видеокарти издържат на 88MHz AGP.

    Smarty, с една платка RAM съм и тя е РС133, SpecTek. Не е там проблема. Аз на 99,99% съм сигурен, че всичко е от видеото, и затова смятам да сменям дъно, а не видеокарта, която дъното ми да може да тероризира по същия начин.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #20

    AGP 2x

    @Mr.TECHNO

    - най вероятно си пробвал Р III/133 на дъна от рода на Abit SA6, Abit SL6

    - изобщо на такива дето имат официална поддръжка на 133FSB и при които AGP си работи на 66





    по въпроса:

    най странното е, че някакви Риви Pro/Ultra по 32МВ бацат без проблеми, обаче тези новите карти с 8xAGP нещо не издържат на клокнат бус..










  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #21

    AGP 2x

    Smarty, а още по-странното е, че моята карта е Riva TNT2 Ultra, а пък както личи не ще да бачка нормално на 88MHz!!!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    AGP 2x

    Ок кажете ми тогава как това дъно пише че има официална подръжка на 133 ФСБ ( Асус дъно 440bx държи и 150 шина )



    http://www.rim2000.com/prod_desc/aco...corp_6bx81.htm

    тук даже се казва че и повече има - но това вече не официална подръжка

    Баси - писна ми

    ти му казваш ръгай и бегай - той разбра само бегай

    кво ли се занимавам и аз

    -решението си е твое - ако искаш ще ти намеря как да пуснеш и AGP минус 2

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #23

    AGP 2x

    Mr.TECHNO, и мен ме учудва КАК пишат че има официална поддръжка, като е така работата? PCI делител 1/4 са сложили за 133 шина, ама не са помислили за AGP или са разчитали картите да държат (да не правят проблеми). Ако наистина така са разсъждавали от Acorp, излиза че са големи овчари, ама фактите говорят. На FSB 100 всичко е ОК. Ама процесора ми е PIII 733/133 и аз на шина 100 на практика му правя downclock.....а днес е модерен overclock-a )

    А пък за ASUS дъната не мога да говоря, нямам наблюдения, но вероятно те ще имат AGP делител 1/2. И при FSB 150MHz, PCI бачка на 37,5MHz, а AGP бачка на 75MHz (което е поносимо).

    Ако имаш някакви възражения, надявам се да ги споделиш!!!

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #24

    AGP 2x

    Без значение какво е дъното - Acorp, Asus, Abit и т.н., щом е с i440BX при 133 MHz FSB, честотата на AGP шината ще е 88MHz. Това е ограничение на самия чипсет и няма начин да се заобиколи. Няма дъно с интел 440 ВХ, което да подържа 1/2 AGP делител.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #25

    AGP 2x

    не думай

    а какво ще кажеш за Asus P3B-F

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #26

    AGP 2x

    Mr.TECHNO не говори глупости, моля те. P3B-F няма 1/2 AGP делител:


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #27

    AGP 2x

    Та да кажа и аз нещо по въпроса!! Доколкото знам Интел 440 BX чипсета е несъвместим с някои видеокарти на NVidia!! Проблема не е във честотата на AGP-то. С очите си видях как на подобно дъно 3D-to на видео карта от този род изобщо не работи(компа направо забиваше като се пусне игра). А ина4е 2D приложенията бачкаха супер(филми и т.н). Като сложих на същото дъно моето ATI Radeon 7000, тръгна без проблеми и вървяха и игри и всичко!!



    Така 4е, проблема не е в дъното. Пробвай да му сложих за проба от някой приятел видеокарта от друг производител за да си направиш изводите!! но по всико личи че проблема е от този род!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе