Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

AGP 2x

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #1

    AGP 2x

    От коя опция от BIOS-а (на дъно Acorp 6BX81 с Intel440BX) мога да си пусна AGP 1x, вместо AGP 2x?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    AGP 2x

    не съществува такъв режим

    минималното е AGP2 x , AGP 1x - е може би само термин,

    а и досега от 96 г до този момент не съм виждал такова дъно - Това че сандрата ти показва това не означава че го има

  4. Gadget
    Guest
    #3

    AGP 2x

    AGP 1x си е PCI. Реално AGP 2х обозначава, че портът работи с 2х честотата на PCI шината

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    AGP 2x

    Дано въпросът ми не прозвучи глупаво, ама какво точно се опитваш да постигнеш? Не разбирам идеята? Какъв е проблема, който се опитваш да решаваш по тоя начин?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #5

    AGP 2x

    D3BEPP, проблема ми е че си взех процесор на 133MHz шина. Дъното ми е Acorp 6BX81, което му дават от Acorp да бачка на 133MHz, но явно не са помислили че при FSB 133MHz, делителя за AGP 2/3 няма да свърши работа. Или с две думи при FSB/AGP/PCI - 133/88/33 видеокартата се дъни. Та затова искам да разбера как да смъкна AGP на 1х, за да видя как ще се държи видеото. Ако в нещо греша, моля някой да ме поправи и да даде и своята идея!!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    AGP 2x

    При defaut 133 FSB AGP=66/ PCI=33

    няма от какво да се притесняваш

    нищо няма да вдигне шината , освен ако не клокваш порцесор , който не е на 133FSB

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #7

    AGP 2x

    Абе, човек, мойто дъно мисля, че няма AGP делител 1/2!!! Така че няма как честотата на AGP да е 66MHz.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #8

    AGP 2x

    [8D][:D][8D][:D]



    http://www.tyan.data.bg/web/hardinfo/buses.htm





    [8D][:D][8D][:D][8D][:D][8D][8D] батко ви го е казал отдавна

    PS тия мегахерци космически са базирани ан същото изпълнение като DRR QDR и тнт И най бавното AGP 1X пак ще ти прави същите мизерии на BX

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #9

    AGP 2x

    пробвай с RivaTuner :



    www.nvworld.ru




  12. Gadget
    Guest
    #10

    AGP 2x

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Абе, човек, мойто дъно мисля, че няма AGP делител 1/2!!! Така че няма как честотата на AGP да е 66MHz.



    <div align="right">Originally posted by ghostface - 15/06/2004 : 14:31:35</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Тя честотата на AGP по default e 66MHz. Ако BIOS-a позволява може да я смъкнеш на 50 MHz, за да е 1/2 от 100MHz FSB шина

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    41
    #11

    AGP 2x

    Инспекторе, та май не четеш... Нали писах, че дъното ми няма AGP делител 1/2. То ако имаше щеше да е супер: FSB 133, AGP 66MHz. Затова търся накакъв друг вариант.

  14.  
     
  15. Gadget
    Guest
    #12

    AGP 2x

    Имам 3-4 дъна такива работещи... кажи кво е CPU-то, че се дъни видеото пък аз ще проверя кякви опции в този BIOS

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    AGP 2x

    GhostFace - май ти не разбра - на твоето дъно няма делител , и когато пускаш процесор на стандартни шини ( 66, 100, 133 ) AGP-то си остава на 66мхз - нито по-нагоре, нито по надолу


  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #14

    AGP 2x

    Mr.TECHNO тука си в грешка душа Право си е момчето щото в момента в който пусне дъно с I440BX на 133Мhz AGP работи на 2/3 88 Мhz. Т.е BX няма нужният делител 1/2 за да пусне AGP нa 66 MHz при FSB 133 Mhz



    Това е на книга по datacheets на ИНТЕЛ Технологично не е голям проблем това да се орпави Съмнява ме Acorp да са правили нещо по въпроса обаче Who knows . Гореспоменатото дъно никога не ми е правило проблеми но най много на 124 MHz съм го пускал.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #15

    AGP 2x

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">пробвай с RivaTuner



    www.nvworld.ru







    <div align="right">Originally posted by smarty*-*15/06/2004*:* 16:32:36</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">









    зарежи другите, дето се изказват без необходимата подготовка - една казарма им трябва - Ще ги Оправи !!



    <font color="red">скачаме на въпроса :</font id="red">



    скивай ман,





    Понеже използваш SoftFSB( поправи ме, ако греша...) :



    - дадох ти линк за РиваТунер( също работи на софтваре/Driver/ ниво), та думата ми е:





    свали си програмката - пусни си AGP <font color="red">1x</font id="red"> от нея - тя затова е създадена тази програма - да решава проблемите на теб и още 99999 юзъра/лузъра/ - тя пък и затова е безплатна( 100 000 в световен мащаб са Пренебрежимо малко..)..



    [B)][B)]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе