Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

True KOTLON power!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #16

    True KOTLON power!

    Супер. Няма да коментирам нито това, нито щуротиите за тбред. Ами ще помоля модераторите: Хайде някой да заключи и тази тема. И да помоли вече някой ко иска да се подиграва да си намери по - подходящо място, а ако иска да прави ревю.... Е, ами ако правилникът го позволява да си направи ревю, но не върху негативите на конкуренцията а върху собствените си преимущества

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #17

    True KOTLON power!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Супер. Няма да коментирам нито това, нито щуротиите за тбред. Ами ще помоля модераторите: Хайде някой да заключи и тази тема. И да помоли вече някой ко иска да се подиграва да си намери по - подходящо място, а ако иска да прави ревю.... Е, ами ако правилникът го позволява да си направи ревю, но не върху негативите на конкуренцията а върху собствените си преимущества



    <div align="right">Originally posted by D3BEPP*-*03/07/2004*:* 10:34:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ae мистър компютърджия да замълчиш за малко, че имаш най-много мнения в темата а нямаш и една думичка, която да е по нея.

    Престани да се мъчиш да бъдеш съдия и да цитираш правилника.







    Лорде - незнам колко и какви ЦПУта си ползвал и/или сменял, ама айде като си закачиш един Опертон или един Прескот на компютъра тогава ми вади глуповати статии с още по глуповати заключения, от типа, как може Интел да вкарат ХХХ милиона $$$ в разработката на най-куция процесор, а АМД разбираш ли със щракване на пръсти да изкарат 10х по-добър.

    И двете компании ги има доооста преди ти да видиш въобще компютър и си мисля, че ще продължават да си бъдат и да печелят пари на пук на подобни простотии писани по какви ли не сайтове.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #18

    True KOTLON power!

    <font color="blue">А, вий са намерихте, Кайсо.

    Еми аз какво да кажа повече. Пишете си.</font id="blue">

    Естествено че не коментирам темата. Понеже няма да успееш сам да разбереш причината, аз ще ти я кажа - защото създава излишно напрежение. През ден излиза подобна тема и всичките съм ги чел и не видях нещо толкова полезно в тях, но навсякъде видях хора, дет се караха.

    Ама щом сте си компания, вече.... Сорка. Чао.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #19

    True KOTLON power!

    Еми чао.



    Темите незнайно защо се превръщат всеки път в караница когато е замесен Лорда. Това е теорема. Когато си в Трявна не са много нещата които имаш да правиш

    Да, няма да си взема Прескот защото не мога да си позволя Прометея за да го пусна на 4.2+ гхз, а повЕрвайте, такъв атлон - нЕма

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    True KOTLON power!

    Ще бъда кратък по темата []. LordOfEvil, ако ми покажеш какъвто и да е Athlon който на 100% натоварване да работи на 37-38 градуса с обикновен алуминиев радиатор и вентилатор на 2000 оборота - ВЕДНАГА се съгласявам с теб. Тия стойности и условия дето ги цитирам са съвсем реални, само дето се отнасят за P4 2,4G. Който не вярва да заповяда, ще му демонстрирам. А в ненатоварен режим не вдига повече от 28-30 градуса [:D]. Процесорите на AMD имат едно единствено преимущество.....,. цената []


  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #21

    True KOTLON power!

    Сърдитко Петко...



    По темата : Кайсо - за оптерон... нито на мен ми се дават пари нито на някой от клиентите ми. Но виж прескот.. това е друг въпрос. По изричното настояване на един местен младеж го снабдих с прескот 2.8, и прекарах 2-3 дена в занимавки. Че се клоква клоква се, обаче след 30 мин UT2004 в стаята замирисва на изгоряло - процесора не се бара, хем е с кулър колкото малка реактивна турбина.



    И въпреки че процесора не е кой знае колко производителен (високите латентности на прескот си казват думата при ниски тактови честоти) притежателя му е най-гордия човек в околноста И си го взе въпреки че беше ограничен в бюджета, и сега кара с 5600, а можеше да е с 5900XT с аналогичен като скорост атлон... не че нещо ама рекламите на интел трябва да се проверят за 25-ти кадър...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #22

    True KOTLON power!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ще бъда кратък по темата. Процесорите на AMD имат едно единствено преимущество.....,. цената []





    <div align="right">Originally posted by Pat*-*03/07/2004*:* 16:03:47</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Батка тва беше преди .... цената при А64 определено НЕ е тяхно преимущество

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #23

    True KOTLON power!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    И въпреки че процесора не е кой знае колко производителен (високите латентности на прескот си казват думата при ниски тактови честоти) .........



    <div align="right">Originally posted by LordOfEvil - 03/07/2004 : 16:05:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Колко и да им е висока латентността на кеша на прескотите, пак са МНОГО по-ниски от атлонските латентности.... те най-вече затва не стават за сървъри Отделно подозирам, че амд64 линията още не е излезнала от бета фазата си още....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #24

    True KOTLON power!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    И въпреки че процесора не е кой знае колко производителен (високите латентности на прескот си казват думата при ниски тактови честоти) .........



    <div align="right">Originally posted by LordOfEvil - 03/07/2004 : 16:05:28</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Колко и да им е висока латентността на кеша на прескотите, пак са МНОГО по-ниски от атлонските латентности.... те най-вече затва не стават за сървъри Отделно подозирам, че амд64 линията още не е излезнала от бета фазата си още....



    <div align="right">Originally posted by KOKOSH*-*03/07/2004*:* 17:30:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Тук се изказа неподготвен - вземи провери и пак кажи... аз за вътрешните латентности толкова не споря, макар че на прескот със сигурност са по високи от на NW, обаче латентноста на P4EE до L3 кеша е почти колкото на А64 до рам паметта.... и вземи прочети едно ревю където тестват оптерон/атлон 64 на едно с зеон със сървърни приложения... ако се затръдняваш с намирането мога да ти линкна някое, само че да не кажеш че е от амд фен сайт...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #25

    True KOTLON power!

    За кое да се подготвям, за излизането от бета фазата на амд64 ли ? Според мен е рано за това

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #26

    True KOTLON power!

    Ми... като гледам кво пишат хората... и на 32 битовата фаза оптерон е доста по-добре от зеон... те ако интел бяха доволни нямаше да пускат iAMD64 архитектура!



    Ама да не се отклоняваме, говорим за топлоотделяне и консумация!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #27

    True KOTLON power!

    Абе ако имаш Прометея охладител е все едно с какъв процесор си, така или иначе -55 градуса е добре

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #28

    True KOTLON power!

    Всъщност подобни охлаждания не са особенно ефективни, защото има голяма разлика между IDLE и LOAD температурите. Виж тук:



    http://www.xtremesystems.org/forums/...threadid=34555



    Охлаждане за 7000 EUR

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #29

    True KOTLON power!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ще бъда кратък по темата []. LordOfEvil, ако ми покажеш какъвто и да е Athlon който на 100% натоварване да работи на 37-38 градуса с обикновен алуминиев радиатор и вентилатор на 2000 оборота - ВЕДНАГА се съгласявам с теб. Тия стойности и условия дето ги цитирам са съвсем реални, само дето се отнасят за P4 2,4G. Който не вярва да заповяда, ще му демонстрирам. А в ненатоварен режим не вдига повече от 28-30 градуса [:D]. Процесорите на AMD имат едно единствено преимущество.....,. цената []





    <div align="right">Originally posted by Pat*-*03/07/2004*:* 16:03:47</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Да бе само да е то.Скалируемоста е по-добра според мен.Трябва да приемете , че мина времето в което канадците се учеха как се правят процесори.И пак ще повторя , че сегашните процесори се правят от изгонените от intel хора(Pentium III е правен от тях).Та ако искате плюйте още.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #30

    True KOTLON power!

    от цялата тема ми стана ясно само че някой хора са си взели супер скъпо охлаждане и трябва всички да разберат.



    Сега остана само да кажете че и Нвидиа са като Интел и АМД като АТИ (леле те даже и до първата буква съвпадат) и да се продължи и на тая тема спора.

    А иначе ми се струва че LordOfEvil искаше темата да има съвсем друга посока.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. True Crime & Alkphool 120% проблеми
    От nniki във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 02-06-04, 13:46
  2. TRUE CRIME
    От Wizard във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 13-03-04, 10:47
  3. Antec True Power 480 W True Blue
    От COMMANDER във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-04, 23:38
  4. The nightmare comes true!
    От DeathKnight във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 26
    Последно: 02-12-02, 01:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе