Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #1

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Здрасти!

    Отскоро се екипирах с най-бързото дъно за AMD в момента и ще е интересно да чуя впечатленията на някой, който го има по-отдавна.

    Досега бях с Abit KT7A-RAID и бях много доволен, но вече остаря...

    "Дървото" е супер бързо, но доста по-постно и аз ли нещо не съм в ред или наистина температурата на процесора ми (Athlon 1200) се вдигна с цели 20 градуса!? Грешно мерене ли, отчитане ли..? Има и други недоклатености.

    Благодаря на всички отзовали се предварително!




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #2

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    С тва дъно стм от около месец-незнам за какво му викаш летящото дърво-във пъти по стабилно от Абита(шреди тва и аз бях с Абит)-за доказателство мога да пратя LOG фаила-за месец нито една фатална грешка,и само 2 забивания,а имам инсталиран Active directory.

    За температурата-ми сега при 26грд. стайна при HL стига 49-50,със обикновен Spire,а процесора е клокнат до 1580.

    Но за съжаление КингМакс-а отново се дъни,и на старото ми се дънеше.

    256-ците са отвратителни,а 128-ците са най добрите,защо тия хора така се излагат с тия 256-ци незнам.А нарочно взех ДДР 333,с 5нс чипове...дрън дрън-максимум стига до 142 и край.Първо мислех че е от дъното,но на същото дънце,обаче с Викинг,подкарах процесорчето на 150.

    Ако искаш нещо конкретно питай смело!:-)

    Между другото съм пробвал всички screw adjust сетинги-не влияят изобщо на производителността,но на стабилността да,и то в отр. смисъл.




  4. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #3

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Или ти си карък или аз съм късметлия. Имам КингМАХ 256МВ, РС2700 с допълнителна лепенка 333, 6нс чипове. Върви на 166 само с 2.55в. и има още много. На друга система е пускана на 170, но с 2.85в.



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #4

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Ха-ха, викам му "летящото дърво" защото си е дръвце - фирмата е едва от 5 години на пазара, в Щатите почти не са я чували, но някак си са успели да направят нещо много бързо и стабилно, пък и тая смешна абревиатура...Абе, майтап, бе! Дъното си е ОК!

    Обаче тая температура ме притеснява... без никаква видима причина, вентилаторът ми е як - двоен Titan, а още докато зареди и хоп-вече е 30 градуса, след 10 минути стига 47 градуса и така си държи при слабо натоварване. При Abit-а си държеше на 27. Ще взема пак да сваля вентилатора - да не е станал някакъв фал при монтажа случайно...

    Колкото до стабилността на Abit-а - не съм съгласен. Работих почти година с това дъно и мога спокойно да заявя - мно'о яко! Никакви засечки. Говоря за КТ7А-RAID де, не разбрах ти същото ли си имал.

    За KINGMAX-а - опитай да свалиш малко настройките в BIOS-а и вдигни волтажа, би трябвало да помогне.




  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #5

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Имах същото като теб-Абит КТ7 Raid,не че беше нестабилно,но тва е бетон.

    Само където тоя КингМакс ми мизерничи и много ме е яд.ПС150-ката също ми тровеше нервите ,на Абита само 140 стигаше.

    Ами 47 е нормално според мен,все пак тва е Атлон,днес темп. в стаята стигна до 29,съответно на процесора 53,но си работи супер.Все пак няма да е лошо да вземем по един CoolerMaster от Перси(там вече само вентилатори има за съжаление)

    Дъното е може би най-производителното,дава ми 1180FRU при 145(147) шина,с Викинга веше още по-добре.









    Edited by - DPetrov на 05/02/2002 21:51:03

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #6

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Точно тоя модел на Titan не е бих нарекъл чак як и температурата ти от 47 е много добра като за него и процесор Аthlon 1.2G. Това 27 градуса с Аbit-a със сигурност е било доста грешно отчитане, зашото е напълно невъзможно.



    DPetrov, на твоята памет пише ли вурху чиповете 5 щото има Kingmax333 и със 6 и 7А. Иначе тази с 5ns работи на Маx настройки и 2.5v и на 170, при SiS645 на 178. С 2.8, 2.9 може да минеш 180Mhz без да сваляш скоростите. С ниски скорости минава 200Мhz. Тези цифри не си ги измислям а съм ги виждал нееднократно във ревюта и чужди форуми. Проблемът е че паметите на тази фирама са малко капризни и доста често не искат да се сприятелят с някои дъна и да работят оптимално.




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #7

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Я ако обичаш да ме светнеш къде си виждал DDR333 5ns KingMAX и SIS645 машини, които вървят на 170+ MHz?!?

    Или на по-слаби настройки чак и 200MHz ( 400DDR )?!?



    Дай някакви линкове!!!!



    Mollov, HardwareBG.com

    mollov@mail.bg

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #8

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    http://www.overclockers.co.nz/ocnz/m...guide/f1.shtml тук има тест за клок на 4-5 вида памети на 2.85v на АbitKR7-R.

    http://www.vr-zone.com/reviews/IWill/XP333-R/page4.htm ето и 410DDR на само 2.7v, разбира се на малко по-екзотичен чипсет.

    http://www.pcpowerzone.co.uk/reviews.php?id=53&page=1 това имах предвид за МSi 645 Ultra на който са тествани Кingmax PC 2100, 2400, 2700, но всъщност за клок са тествани на Еpox8KHA+, което преди не забелязах но все пак на 177 системата е 100%стабилна.



    Aйде ще ти дам и един бонус линк за ревю на IBM 120GPX 48Мb/sec.

    http://www.blargoc.co.uk/reviews/ibm120gxp/page2.shtml






  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #9

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Мен ме интересуваше само инфо-то за SIS645, щото аз в момента съм с такова и мисля да взимам DDR333 KingMAX да гоня висините.... при 132MHz FSB можеш да пуснеш паметта на 400DDR..... това гоня аз.... верно е, че малко ще се върна като процесорна скорост от 138FSB на 132FSB, ама.... 150MHz по-малко при Р4 не са чак толкова много



    Mollov, HardwareBG.com

    mollov@mail.bg

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #10

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    За toshe(montana): Точно тоя модел Titan си е доста добър - погледни малко прегледи и сравнения из интернет (например тук, в Setcom), все пак става въпрос за неклокнат Athlon 1,2. И хич не беше грешно отчитането при Abit-а, защото при продължително пълно натоварване стигаше до 55-56 градуса.

    Всъщност аз открих проблема, по-точно те са два. Първия си е от самото дъно - както и преди при една от по-новите версии на BIOS на Abit KT7A (а и за други дъна), беше елиминирано софтуерното охлаждане на процесора от Windows и температурата се вдигаше с десетина градуса след ъпдейт, така и при 75DRV2 явно това охлаждане не работи.

    Второ, което беше основния проблем - оказа се, че се се е счупила едната пружина за притискане на вентилатора (а аз не съм забелязал) и той стои съвсем леко наведен на една страна, но достатъчно за лош контакт. Изобщо това прекалено стегнато захващане на двойния Titan се оказва доста опасно...

    Сега сложих голям Titan D5TB и нещата се оправиха - при продължително максимално натоварване температурата не надвишава 55 градуса, макар че при Idle си е пак висока - 37-43 градуса.




  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #11

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Ако използваш компютъра си за важни и тежки задачи това ACPI HLT не ти трябва много-много, щото то има значение само ако не използваш процесора на 100%.



    Ако ти е толкова важно или си намери програмка като Vcool или просто мини на WinXP - така хем ще минеш на много стабилна OS (леле, само как звучи ), хем той си има вграден модул за HLT команда към процесора, който върши много добра работа.....



    Mollov, HardwareBG.com

    mollov@mail.bg

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #12

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Mollov ето как се сработват KingmaxPC2700 и SiS-645

    http://www.tweaktown.com/document.ph...Id=173&dPage=3

    186mhz при 2.5v и това е с по-скапаните бройки с 6ns




  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #13

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Мдам, мерси много за линка.... само ще ме карат да си Upgrade-вам моята PC2100 KingMAX... ма дано не стане след като разкарам тоя Р4... че скоро Abit ще обяви KS7-133R и с един подбиран АХР ще става интересно.... запасил съм се с 400W Enlight захранване, така че само яко Vcore и да видим дали ще има 1800MHz AXP...



    Mollov, HardwareBG.com

    mollov@mail.bg

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    115
    #14

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    Имам такова дъно и съм много доволен от него.За температурата-мери я правилно штото съм я засичал допалнително и на друго дъно.За рама-аз имам samsung128mb pc2100 и варви стабилно

    на 153mhz CL2 (fastest setings in bios).Ako искаш по голям волтаж ти трябва малка модефикация(1.85-2.20)(с тези температури не те саветвам).




  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    5
    #15

    What about Soltek 75DъRVо2 ("летящото дърво")

    i az ot 2 dni sam s drv2 bratia, no siakash imam malak problem.

    Ne mi se meniat voltazhite na pametta, stioat si na 2,5 kakto i da slozha djumperite, niakoi da ima ideia? ili az gresha niakade, v edno sam siguren, butam tochno tezi djumperi koito triabva !




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. програма за родословно дърво
    От armani` във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 28-02-05, 21:34
  2. Пак FONTS е голямо дърво е.
    От izwerga във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 29-11-04, 13:17
  3. Soltek SL-75FRN-RL/L/R
    От old firehand във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 24-01-03, 23:51
  4. Giga дърво ...
    От Lamia във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 16
    Последно: 12-03-02, 19:47
  5. Soltek?
    От Mitko744 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 13-12-01, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе