Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #16

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    Що ми се струва, че тия тестват само с нфорс п4 чипсети. Това треа да си пълен малоумник за да слагаш интелски процесор на различен от интел чипсет. Лол, процесорите били виновни.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #17

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    Крава всъщност поради неспособността на интел да направят процесор който да работи на друг чипсет освен техния (макар че реваха на рамото на нвидиа да им направи сли ) в момента процесора работи на 955 дъно и заради това системите останаха с по една карта. Последните 3 ребута са си с интелското дъно...



    И всъщност проблема не е в дъната - всичките 6 дъна които ТХГ са сменили си работят перфектно с по слабите интелски процесори. Процесора на интел е супер, като имаме в предвид факта че може би ще се наложи да изгориш дъна и друг хардуер за 1500$ преди да успееш да го подкараш както трябва. Просто целия процесор е недомислица.



    За прозиводителността няма какво да се говори защото както вече споменах тества се с 4 приложения едновременно, 2 от които са медиа енкодинг... което трябва да е интел специалитет. Целта на тези приложения е да натоварят системите до край, тей като Х2 има само 2 ядра, а пентиума 4 (поне според интел) това позволява на интелската система да разпредели ресурсите. Ако някой се интересува от сравнителен тест за скорост между двата процесора има доста ревюта. Това е stress test не performance test.



    Също така си струва да се отбележи че и двере системи трябва да са с бокс кулърите си. Този на интелската система беше заменен с по добър, което си е нарушаване на собствените им правила.



    Другото което е по странно че кулърите бокс на АМД за Х2 са с heatpipes, а този който се вижда в кутията на системата изглежда да е без такива, и прилича повече на най-обикновен охладител за семпрон.





    За хората които обичат да играят игри докат в това време архивират, компресирам мп3 и филм интелската система ще е по-добра. Ако разбира се този човек обича да играе с 20-30 ФПС. Понеже няма как да се добера до тия процесори в близко бъдеще прочетох доста ревюта с обикновенни тестове за производителност, както и по сложни като комбиниране на много задачи едновременно и останах с впечатлението че амд доминират в 99% от тестовете. Това е малко оф топик след като тук става въпрос за стабилност.



    Колкото до температурите и коментара на MAD, драго ми е че още има хора с такава степен на заблуда. От излизането на ТбредБ което беше доста одавна амд са по студените процесори. Преди това бяха по топли, но като се има предвид това колко калпави бяха тогавашните кулъри и това че всъщност амд процесорите бяха с няколко градуса по топли и не са достигали 90 градуса (освен ако някой пълен некадърник не е събирал машината) ми се струва че този мит за температурите и амд е сътворен от хората които не разбират нищо слушайки хора които си мислят че разбират от нещо. Съжалявам за дългото изречение...



    Както и да е фактите говорят. Проверката с измервателни уреди е по точна от думите на който и да е. Последните процесори на интел и амд консумират на 1 ядро съответно около 60-80 вата за интел и 30-40 вата за амд под пълно натоварване. От тук нататък всеки може да си направи заключение за темпеартурите.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #18

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    @MAD от излизането на PRESHOT!!! процесора на интел, градусите са в полза на амд - 36 градуса при фул лоад & @ на семпрон срещу 47 на целерон д 2,4 без клок І при клок на 3,6 ГХ - 55- 57 градуса

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #19

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    Ае честно казано 840EE процесора изисква специално дъно... тия в момента не са за него.... нито дори 955Х дъната... с подобна енергоемкост ти трябва 14-фазно подсилено захранване към процесора, разположено на 14 слойна външна платка..... и по възможност 94+ MOSFET-а....



    Като изключим иронията Extreme Edition-а тоя път наистина е Xtreme.... отвсякъде... и не ми стана ясно от кога Desktop/Workstation система иска 4 процесора (било то Dual core + HT)...

    При Intel има проблеми с SLI конфигурацията поради факта, че тия 6800U SLI успяват бая да натоварят процесора, щото и самият процесор притежава доста злоба, което се иска от SLI конфигурация... обаче с BOX охлаждане това си е повече IT самоубийство, отколкото желание да имаш силна система... не знам какво са мислели от Intel, когато 840EE-то са решили да го предлагат с BOX охладител.... предполагам, че отново има изскване за поддържане на МАХ 36С температура в кутията, което сигурно ще изисква 1000CFM+ въздушен поток при 6800SLI + 840EE...



    Едно лично впечатление - P4 640 (3.2GHz) не може да падне под 50С при използване на BOX охладител, без клок и с 120мм изкарваща перка от задната страна на кутията....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #20

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Крава всъщност поради неспособността на интел да направят процесор който да работи на друг чипсет освен техния (макар че реваха на рамото на нвидиа да им направи сли ) в момента процесора работи на 955 дъно и заради това системите останаха с по една карта. Последните 3 ребута са си с интелското дъно...



    <div align="right">Originally posted by LordOfEvil - 13/06/2005 : 06:46:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Недей пиши глупости. Става въпрос за дъна! Не за процесори.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #21

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    Аз пък мисля че всичко е нагласено и сега Чичо Том зима парички от АМД. не може чак пък толкова да е скапан интеслкият процесор , барабар с дъното....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #22

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Крава всъщност поради неспособността на интел да направят процесор който да работи на друг чипсет освен техния (макар че реваха на рамото на нвидиа да им направи сли ) в момента процесора работи на 955 дъно и заради това системите останаха с по една карта. Последните 3 ребута са си с интелското дъно...



    <div align="right">Originally posted by LordOfEvil - 13/06/2005 : 06:46:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Недей пиши глупости. Става въпрос за дъна! Не за процесори.



    <div align="right">Originally posted by DeathKnight*-*13/06/2005*:* 14:12:45</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ще ми преведеш ли какво написа, защото не можах да ти схвана идеята...





    BobyTT - THG не знам дали взимат пари от някой, но повечето са закоравели intel fanboys Тва не е мое мнение...

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #23

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    Може да са били фенове преди... сега са бизнесмени и изкарват некой друг лев от АМД...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #24

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Ще ми преведеш ли какво написа, защото не можах да ти схвана идеята...

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Прочети първия ред на Mollov



    Колкото до SLI дъната те за мен са подигравка с нормалния PC-потребител и напълно неприложими за мен.



    Снимка от HW-BG





    1-2 реално използваеми слота?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #25

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    Еми тук немаме толкова пари, аз имам доста познати от чужбина със СЛИ. А и на това дъно каква платка да му сложиш като то има интегрирано кажи речи всичко което може да си купиш като хардуер. Освен това ако сложиш една видео карта имаш 2 ПЦИ и 2 ПЦИ-Е х1. Реално 4 използваеми слота.



    Не знам дали е вярно но от нвидиа твърдят за доста добри продажби на сли дъна. То понеже е глупост и ати решиха и те да се вклчат





    Колкото до първото изречение на Моллов (е чесно не мога да го напиша на латинеца, 10 пъти се мъчих, тая кредор кирилица тотално се бъгна, вземете я оправете)... пак не мога да зацепя какво имаш предвид, изречението му е доста шеговито...друго не забелязвам...



    Ще ми се да видя подобно дъно, даже имам брилянтната идея Интел да продават 840ЕЕ БОКС с бундлед (немам латиница) БТХ кутия и дъно, което отговаря на описаните на Моллов. Ориентировачна цена - 2500$ (1000 за ЦПУ, 1000 за дъното и още 500 закутия с подобаващо охлаждане и 1 КВат захранване)





    Малко ми е странно още когато някой се изцепи че интелските процесори не можели да вървят на други дъна... еми това не е магия, процесора не е чак толкова сложен че единствено супер мозъците на интел да успеят да му направят чипсет. Щом ония маймуни от УЛи успяват...



    Да се стагат интел и да пускат новата и добре изпитана стара пентиум 3 или т.н пентиум М архитектура в десктоп вариант че с тия прескоти ми станаха смешни. С толкова учени и толкова пари... добре че поне маркетинга им върви

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #26

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    На практика този тест е абсолютно безсмислен, не вярвам някой да ползва сървърна система с бокс охладител и да е раколачена, без кутия.... А, и Лорде на Кашоните, не знам коя е тая крава, аз лично съм Кпаба, спри да се заяждаш по Тревненски и си намери някакво полезно занимание

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #27

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    1 - системата не е сървърна (ти за XEON чувал ли си)

    2 - условието е да са с бокс охладители, които интел избират за своето отроче, като се има предвид че те са си направили сметката

    3 - системите са в прозрачни кутии, не са на части

    4 - запознавай се с фактите преди да се правиш на бос

    5 - крава-та си ти, малки или големи букви, кирилица или латинеца... аз както да го гледам ми прилича на кпаба

    6 - мойте занимания са си моя работа

    7 - със или без смисъл теста си го има, и ако не ти се ще да го дискутираш не си длъжен изобщо

    8 - не се заяждам с никой, съжалявам ако фактите ти се струват обидни

    9 - мисли преди да говориш

    10 - приятна вечер

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #28

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    Похвално е, че си се научил да броиш до 10

    Измислени тестове всеки може да прави, стига да има мотив.

    И на тебе приятна вечер

  17. MAD
    MAD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    255
    #29

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    И аз незнаех затова,че става въпрос за някаква фирма,която прави експерименти.LOL

    И не говоря глупости.


  18. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #30

    AMD&INTEL stress test - момента на истината :)

    Фактите говорят сами,оправданията са за разочарованите

    http://www.tomshardware.com/cpu/2005...sstest-25.html

    http://www.tomshardware.com/cpu/20050603/index.html

    [:P]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Истината за великото японско хай-фи...
    От PRACTIC във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 24-06-13, 07:35
  2. Истината за Либхер
    От Либхер във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-12, 11:59
  3. Intel Burn Test
    От cipollini във форум Овърклок
    Отговори: 50
    Последно: 30-09-10, 11:01
  4. Истината за 'чудната' Vista
    От Black Adder във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 39
    Последно: 09-05-07, 08:24
  5. Някой знае ли истината за FTL?
    От travoltino във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 18-05-04, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе