Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 40

Истината за 'чудната' Vista

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    Истината за 'чудната' Vista

    Мислех да пусна темата в раздел Windоws, но май тука и по-приляга. Щото е хем поучителна, хем полезна (надявам се).
    Та накратко да ви светна, за що иде реч. Напоследък се много изписа, дето видите ли Microsoft яко дръпнали, щото всичко живо купувало Windows Vista като невидяло. Аз бая се чудех на такива едни твърдения, докато не ми стана ясно днес, как аджеба са постигнати тия чутовни подвизи.
    Донесоха ми Лаптоп - Фуджицо -Сименс, Амило 1705, хората не им харесало прекалената шарения на Vistata ( с него си идва лаптопа) и си искаха добрия стар Windows XP.
    Викам си - фасулска работа, елата след 2 часа. Да, ама не...... Дискове има - драйвери тоже, но ... само за Vista!!! Като хитър и начетен Сеткомец, завтичвам се на сайта на Fujitsu-Siemens, след кратък разпит като какъв ми е модела, ми беше дадено да разбера, че този модел има драйвери САМО и ЕДИНСТВЕНО за Windows Vista, и да не си правя никакви илюзии, че ще има някога за XP.
    E, оказа се че имало и някакъв по-смотан и мааалко по-стар модел 3515, дето разбираш ли има почти всички хардуерни показатели на новия, с тая разлика че се продава с инсталиран XP и съответно има драйверчета за таз 'древна' операционна система. Сложих си ги и всичко заспа като пъдар в колиба. Е малка борба беше със звуковата карта, но от сайта на VIA любезно ми предоставиха драйверче.
    Та така, мирно и тихо, посредством убеждение Microsoft налага "супер-дупер-мега яката си ОС".
    Да ви е честито, другарки и другари новото извиване на ръцете.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #2

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Гадничко е, признавам!....

    То за тая Виста или няма никкви драйвери, или само за нея.
    То пак добре, че все пак е тръгнал с някакви драйвери... ами ако не беше тръгнал въобще?

    Ама кво да се прави, така се става капиталист!

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Би трябвало в конкретния случай, на Майкрософт да им е през оная работа какво точно продават с лаптопа - дали ще е OEM Vista или OEM XP, за тях е все тая, тъй като струва едни и същи пари.
    Даже като се замисля, по са на далавера да си продават XP, защото има някакъв шанс на по-късен етап същия клиент за същия лаптоп да реши да мине на Vista и евентуално да си я купи и нея.
    Един вид, успешно си разпродават старата стока.
    Само си разсъждавам на глас, не ми обръщайте много внимание.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    85
    #4

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Може - прави го. Самонадеяно, и то доста, като идея да задължиш всички, ползващи продукта ти, да се съобразяват с толкова много фактори, но явно вярва в успеха си. Не знам какви са процентите на одобрение сред потребителите. Но ако всички са като мен, ще има много революции

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #5

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    хората не им харесало прекалената шарения на Vistata ( с него си идва лаптопа) и си искаха добрия стар Windows XP.
    т.е. искали да се махне легалната операционна система, чиято цена влиза в цената на лаптопа, който като хардуер очевидно е бил съобразен с нея?
    и са си купили още един път уиндоуз - хр - за замяна? (или пък са заменили всъщност легалния виста с пиратски хр?)

    това ми се струва леко абсурдно...

    не съм наясно с уиндоз виста, ама сигурно има начин да се изключи "шаренията"...

    все едно собственик на Ford Mustang 2007 да отиде при дилъра и да каже, а бе я махнете този 8-цилиндров двигател, дърпа прекалено яко, аз съм свикнал с 6 цилиндровия...

    @ Black Adder - дано да си им взел двойно за работата

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #6

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Ми че то и с ХР-то беше същия хуй когато излезе. Имах една тема дето търсех решение за инсталация на 98 на лаптоп без флопи и флопи контролер. Дървото си идваше с инсталирано ХП и, съответно, като опиташ да качиш 98 вадеше сини екрани и не тръгваше.

    hihimor, сравнението ти не е сполучливо в случая, по-скоро да идеш при дилъра и да кажеш - а бе, не ща кожения салон, искам текстилен. Щото лаптопът може да върви и с линукс. :-)

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #7

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Дооооста ганичко и подло от страна на "любимата" на целия български (и не само) народ компания М$.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #8

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    т.е. искали да се махне легалната операционна система, чиято цена влиза в цената на лаптопа, който като хардуер очевидно е бил съобразен с нея?
    и са си купили още един път уиндоз - хр - за замяна?
    (или пък са заменили всъщност легалния виста с пиратски хр?)
    Много пъти съм чувал и никога от достоверен източник, но, до колкото знам, лицензът за коя да е ОС на Майкрософт покрива автоматично аналогичния вариант ОС от предходното поколение. Т.е. имайки лиценз за Виста Бизнес примерно, спокойно можеш да го махнеш и да си инсталираш XP Pro, стига да имаш инсталационните файлове от някъде, като това ще бъде ОК от към лицензионна гледна точка. Не знам дали това важи за ОЕМ версиите или само за retail. Ако някой има точна информация, нека я сподели.

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Би трябвало в конкретния случай, на Майкрософт да им е през оная работа какво точно продават с лаптопа - дали ще е OEM Vista или OEM XP, за тях е все тая, тъй като струва едни и същи пари ...
    Не съм прав, току-що проверих.
    Fujitsu-Siemens Amilo 1705 идва с OEM-ски Windows Vista Home Basic - струва около 110-115USD (Април 2007)
    А съм абсолютно убеден, че сега лаптопа е с някакъв корпоративен Win XP Professional, чиято OEM-ска версия струва около 180USD (Април 2007)

    Така че, Black Adder,
    твоите клиенти се правят на ударени - сменили сте Вистата не защото не им е харесвала шаренията, а защото на клиентите е трябвало XP-Professional/Vista-Business версия. А пък преди това са спестили парички.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #10

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Цитат Първоначално публикувано от NO CARRIER
    Ми че то и с ХР-то беше същия хуй когато излезе. Имах една тема дето търсех решение за инсталация на 98 на лаптоп без флопи и флопи контролер. Дървото си идваше с инсталирано ХП и, съответно, като опиташ да качиш 98 вадеше сини екрани и не тръгваше.

    hihimor, сравнението ти не е сполучливо в случая, по-скоро да идеш при дилъра и да кажеш - а бе, не ща кожения салон, искам текстилен. Щото лаптопът може да върви и с линукс. :-)
    така е,...а най-добре до вистата де се прасне един убунту с берил....(т.е. да смени кожения салон от кравешка кожа - уиндоз шаренията - с кожен салон от зебра, например - линукс шаренията...)

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #11

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Инсталирах я "вистата" та я разгледах и се поблещих 15 мин. докато и намеря настройките за лан-а, бих и шаха на ниското и ниво и й теглих чертата...
    (наложи ми се също да търся програмка да променя бутващият файл, понеже я инсталирах на отделен диск,но гадината си го направила на с

  14.  
     
  15. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #12

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Когато при първите проверки за нелегален софт някои фирми със стари машини се оплакаха, че windows 3.11 не се продава, камо ли поддържа, им беше предложено да си закупят 95-ци и да продължат да си ползват 3.11-ките. Предполагам, че случаят е аналогичен, още повече, че клиентът не е длъжен да доказва, че с новата ОС не му върви... стига да покаже, че я "притежава" законно. Колкото до акъла на потребителите, отъждествяващи настройките на интерфейса със самата ОС, подкрепям hihimor - като не са пробвали дори да си курдисат вида на прозорчетата... Хехе, повечето гъзета се пребиват да си докарат xp-то до вида на vista, консервите пък - до 98-цата
    Колкото до мъките на the black adder, не отбирам много от лаптопски хардуер, ама вярвам не са се пръкнали още чаркове с драйвери само за виста - росто не си ги търсиш от сайта на "Сбирщайн ООД"

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #13

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID

    Колкото до мъките на the black adder, не отбирам много от лаптопски хардуер, ама вярвам не са се пръкнали още чаркове с драйвери само за виста - росто не си ги търсиш от сайта на "Сбирщайн ООД"
    Хората които разбират малко или повече от лаптопски хардуер или са се мъчили да инсталират linux на лаптоп, който няма официална поддръжка за linux, по мое скромно мнение могат само да съчувстват на Black Adder за това че се налага да прави такива магии и да се радват за него че е успял в случая.
    А относно съветите кой къде да търси драйвери за лаптопи ... , пожелавам на XIIID от сърце повече лаптопи да има и да им се радва

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #14

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Хехе, повечето гъзета се пребиват да си докарат xp-то до вида на vista


    муахаха! разкри ме!
    http://www.windowsxlive.net/?p=361

    просто черната хр тема върви на черния ми монитор.....

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #15

    Re: Истината за 'чудната' Vista

    M$ иде - в допълнение на информацията на Блеки, наскоро ми се наложи да търся лаптоп за клиент (беше някъде около месец след излизането на M$ Visa), останах втрещен когато се разрових по онлайн магазините, всички нови лаптопи бяха със Виза, и нямаше никъде опции да се купи нов с ХП или поне беше доста трудно да се намери(и ще става все по трудно...), отчасти на това се дължат "рекордните" продажби на Виза, от друга страна Дел си беше отворил сайт за мнения на клиенти и маса народ беше писал че искат лаптопи/десктопи с Линукс, след дълга битка между дистротата, май са се спрели на Убунту и са резнали Новел който както се знае работи заедно с М$ по кросплатформени опции, меджу другото се пръкна новината че ХП излиза от употреба някъде през 2008 и М$ спира официално поддръжката му, което е твърде скоро в сравнение с предишните версии на Уин-а, а може би има защо М$ да ви натискат да минете на Виза ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Истината за великото японско хай-фи...
    От PRACTIC във форум Аудиотехника
    Отговори: 5
    Последно: 24-06-13, 06:35
  2. Истината за Либхер
    От Либхер във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-12, 10:59
  3. MitsubiCHi=Osaka=EcoClima - Истината е там някъде.....
    От TazmaniaK във форум Климатици Osaka
    Отговори: 15
    Последно: 10-01-07, 13:00
  4. AMD&INTEL stress test - момента на истината :)
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 30
    Последно: 24-06-05, 14:57
  5. Някой знае ли истината за FTL?
    От travoltino във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 18-05-04, 15:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе