Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Здравейте,
    Зная, че има писани теми по въпроса, но нещата в тази област се менят бързо. Едни модели вече ги няма на пазара, а излизат и нови.....
    На въпроса - търся ефективен охладител (по възможност целия меден) за s.478, който да се справя добре с оглаждането на P4 Prescot 3G и най-важното - да е възможно най-тих! Ниво на шума - под 20dB!.Става въпрос за въздушно охлаждане - не водно!
    За сега съм се спрял на този Cool Master HYPER 48
    Ako някой има по-добри идеи, ще се радвам да ги сподели.



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #2

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Препоръчвам ти това: http://thermaltake.com/product/coole...4/cl-p0114.asp
    На същата цена е и го има в наличност тук: http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/...ANTTERMCLP0114

    Просто сравни характеристиките

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    @G_R_U, предложението е добро. Ако не излезе нещо още по-безшумно, ще се спра на него.
    Надявам се няма да имам проблеми с монтирането му на дъно Asus P4C800 Delux в кутия Foxconn TH-230?

    Очаквам още предложения.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #4

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    В kuntorov.com продават на Артик Куулинг Физер 64 45лв. Другото още по добре решение е Соник тауър ,но е малко по скъпо ( jarcomputers.com)

    И двата са много тихи като Соник-а е с 120мм перка която ако пуснеш на 5/7волта ще е под 20дб ,а ще охлажда по добре от Cool Master HYPER 48 на 12в!

  6. silverfox
    Guest
    #5

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Аз ползвам Arctic Cooling Freezer 4. Много съм доволен. P4 3.06@3.4 държи по-малко от 50 градуса при пълно натоварване и около 40 при нормална работа. А шума му е почти никакъв. Дъното ми е ASUS P4P800-E Deluxe, а кутията обикновена MidiTower и няма никакви проблеми със събирането:
    http://www.arctic-cooling.com/cpu2.php?idx=9&disc

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Внимателно разгледах дадените предложения, от тези които са с вентилатор, безспорен лидер е "Thermaltake CL-P0114" - http://www.thermaltake.com/coolers/4...n/cl-p0114.htm
    Замислям се обаче дали "Thermaltake, CL-P0071, Безвентилаторно Охлаждане" ще се справи поне толкова добре колкотото предното? БЕЗ да се слага допълнителен вентилатор, иначе няма смисъл.
    http://www.crazypc.com/Merchant2/mer...uct_Code=50073

    Та засега въпроса е: "Thermaltake CL-P0114 - Big Typhoon" или "Thermaltake Sonic Tower CL-P0071 Heatsink" ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #7

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Пат недей така де охладителя според написаното в официалния сайт ли го избираш ?

    Ревюта има достатъчно в нета и те показват ,че твоя охладител е Соник-а :Super:!

  10. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #8

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot
    Пат недей така де охладителя според написаното в официалния сайт ли го избираш ?

    Ревюта има достатъчно в нета и те показват ,че твоя охладител е Соник-а :Super:!
    Не че нещо, ама @Zygot... "недей така"

    http://www.xbitlabs.com/articles/coo...5-cool_24.html

    http://www.xtremesystems.org/forums/...ad.php?t=94709

    http://www.xtremesystems.org/forums/...ad.php?t=36988


    Иначе @Pat, по въпроса ти:
    Най-вече зависи как е положението вътре в кутията ти, ако си осигурил добра циркулация на въздуха вътре, може и да стане, но все пак
    за да нямаш проблеми според мен се насочи към големия тайфун


  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Zygot , така е - в ревютата Соник-а* се представа по-добре, но навсякъде където попаднах беше с монтиран 120мм вентилатор и при това доста над 20dB шум. А за мен това е от съществено значение. А ако успееш да ми покажеш ревю в което Соник-а без вентилатор* се представя по-добре от Big Typhoon-а -* :Super: -* тогава бих се съгласил с теб.

    Добавено 07.04 - все още не съм взел, макар и да съм си харесал, така че някой ако има нещо впредвид - да не се притеснява да го сподели

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #10

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Pat какъв ти е процесора NW или PressHot !

    Но дори и да е NW много ме съмнява ,че охладителя ще се справи без перка !

    Двата охладитя са много добри така ,че вземай без притеснения ! (препоръчах ти Соник защото преди нямаше наличности на българския пазар)

    пп. в официалния сайт Соника го дават "The ZERO decibel thermal solution" ,а Тайфуна с перка ?!?

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Zygot , PressHot e! - пише го и в заглавието на темата и в първия пост
    "The ZERO decibel thermal solution"
    - така е , но всепак трябва и да върши някаква работа при 100% натоварване на процесора, а в повечето тестове където го гледах бяха му монтирали и вентилатор, както споменах по-горе. А тайфуна макар и с перка го дават (поне официално) че е доста тих и в същото време охлажда добре. Затова казах, че като ги сравнявам тези двата бих се спрял на Соник-а ако поне малко се доближава до "тайфуна" по параметъра "охлаждане". Това е - всъщност търся най-добрия компромис м/у шум и ефективно охлаждане.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #12

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Ако си включиш ФАН настройката в БИОСа и смениш оригиналния термо-силикон със електро-технически бял температурата на процесора пада
    с около 5-10 градуса при стандартен Интел вентилатор/радиатор
    при Р4 ех 3Г параметрите са следните
    нормална работа 27-40 С - 1300-3000 оборота
    натоварена мах 60 С 4500 оборота

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    134
    #13

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    ......
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #14

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    The_Wizard, ако си с по-нов ЦПУ (0,09 или 0,065 микрона) - става по твоят начин. Ама за прескот на сокет 478 е трудна работа хем да го охладиш, хем да не те дразни, че се чува у комшиите с оригиналния бокс или някой евтин боклук за 8...10$.
    Аз съм с тайфуна - не се чува и наистина охлажда. Препоръчвам го.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Охладител (радиатор с вентилатор) за P4 Prescot 3G s.478

    Мда, извинявам се, че не писах какво стъм взел в крайна сметка.....
    Избрах тайфуна, наистина много добър охладител. Само начина на монтаж не ми допадна , защото се наложи да разглобя целия комп, но без компромиси не може .
    От дъното намалих оборотите (990-1070), в ненатоварен режим държи около 39-40 градуса, при пълно натоварване (пуснах го да рендва няколко пъти на CINEBENCH 9.5 като използва HT) максималната температура достигна 49 градуса. На пипане самия охладител (медните тръби в близост до процесора) не са горещи и не ми изглежда да са с такава температура.Може би, вътре ядрото да се загрява до температурата която показва. След като спра теста, температурата пада за секунди.

    Така и така стана въпрос.....искам да попитам. Планката която се залепва на задната страна на дъното, как се маха ако реша да махам охладителя (ъпгрейт примерно). Притесненията ми са да не се повреди дъното като я отлепям, че като гледам доста добре залепна?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. продавам- рам, охладител, вентилатор, матрица
    От ssergo1982 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 29-01-12, 10:07
  2. Руски радиатор
    От VID във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 05-12-11, 23:28
  3. Отговори: 0
    Последно: 23-02-11, 01:42
  4. Топлопроводимостта на радиатор
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 29-07-09, 16:34
  5. Радиатор за 7800гт...
    От Popkaro във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 31-07-06, 16:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе