Резултати от 1 до 14 от общо 14

AMD sempron vs Celeron D

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    27
    #1

    AMD sempron vs Celeron D

    Здравейте !
    Моля дайте мнение за следните две конфигурации:

    -------- Intel celeron D ---------
    ASUS P5VD1-X /PT880 ULTRA/775
    http://www.asus.com/products3.aspx?l...0PT880%20Ultra
    CELERON-D 326/2.53/LGA775/BOX
    2х256MB DDR400 KINGSTON

    ------ AMD Sempron ------------
    ASUS K8N-E /NF3 250 /S754
    http://www.asus.com/products4.aspx?l...72&modelmenu=1
    AMD SEMPRON 2500+/64BIT/S754
    512MB DDR400 KINGSTON HYPER X

    На почти еднакви цени са и доколкото прочетох във форума AMD-то се клоква на 2,1Hz,* за Celerona - не знам
    Кое ще се представя по-добре за домашно PC (игри, конвертиране на филми ... и т.н.).
    Кое е с по-добри възможности за надграждане ?
    ASUS P5VD1-X има PCI Express слот, но е ограничен на 4х. За сметка на това би трябвало да поддържа всички LGA процесори.

    Благодаря предварително за мнението Ви.

    P.S. Не съм гледал за дъна на Epox, но разликите едва ли ще са огромни, пък и честно казано не знам от къде се купуват

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    ако изборът ти е сведен категорично само до тези две оферти и след като ще играеш игри трябва първо да решиш каква видео карта ще си купуваш. в pci-e е бъдещето, но пък sempron-ът е по-производителен.

    оттук нататък AMD "гимнастиката" става по-сложна. ако не ти се дават много пари за 939 процесор, но пък искаш pci-e видео, ще трябва да си харесаш дъно 754/pci-e, например GB K8NE.
    ако в момента имаш хубава agp карта, тогава asus-а, който си избрал е добре.

    само правим уточнението, че този asus е с nforce3 чипсет, а gigabyte-а е с nforce4, което е ДАЛЕЧ по-добре

    така че на първо време трябва да решиш за видеото

    p.s. 512 ram е доста малко за сегашните условия. помисли за 2*512

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #3

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    И с какво НФ4 е много по-добър от НФ3 ? Не е по-бързо, не е по-стабилно, единственото му предимство е PCI-Express слотовете и донякъде повечето сериал ата конектори...

    Между целерон и семпрон няма място за сравнение, целерона изобщо не си струва да го купуваш, но и семпрона гледай да е поне 2600+, за няколко $ няма да доийде края на света, а разликата не е малка. Ако си вземеш семпрон 2600+ според зависи от дъното може да го клокнеш до 2.5 - 2.6 Гхз но едва ли дъното ти ще държи толкова шина, но 2.4 Гхз са почти сигурни, а 2.4 Гхз размазват целерон на 4 Гхз специално на игри...

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #4

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    Грешка

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    Цитат Първоначално публикувано от Ivo Wolfen
    и Dual Channel
    На теория има по-добри екстри , ама на практика* - питайте @Fearme
    с тестове се доказа че 939 е пълна скръб ( неслучайно го махат )
    Opteron 144 @ 2700MHz* с 2 x 512 MB RAM ,* 6800gt PCI-E ( epox 9npa+ s.939 pci-e)
    тази конфигурация не можа да се отличи с повече от 3-5% грубо над Семпрон 3000+ ( 128 к ) s.754,* 768RAM* и 6600gt AGP

    Wolfen - Dual Chanel има при s.939 ! ( не се бъркаш , споко , при s.754 го няма , но при s.939 е там ! )

  7. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #6

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Opteron 144 @ 2700MHz с 2 x 512 MB RAM , 6800gt PCI-E ( epox 9npa+ s.939 pci-e)
    тази конфигурация не можа да се отличи с повече от 3-5% грубо над Семпрон 3000+ ( 128 к ) s.754, 768RAM и 6600gt AGP
    По-точно 20-30% (специално за това сравнение)

    Добавено: малко си попреувличил

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    @GRU - аз говоря според тестове които съм гледал , не според писаници на производители
    Затова казах - Питай @FearMe той ще го потвърди
    При 3D MARK 05 на @Ludia системата изпревари на FearME с едва 600 точки !
    Другите тестове бяха на база бенчове , игри и тн с друга система , аналогична на @ludia , но пак на Камен компа , по нищо не отстъпваше ! , макар и s.754 !

    Като не ми вярваш - питай бре - хората тестват и говорят !
    ( не вярвам на нищо написано от официални сайтове на производители ! )

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    gru, techno изобщо не преувеличава. един приятел има въпросния opteron 144 @ 2700 реални. аз съм със споменатия semp3000+ (само дето съм с 1024mb ram, а не с написаните 512). картите ни са едни и същи (6600gt/128mb - неговата leadtech pci-e, моята gigabyte agp)

    резултатите при неклокнато видео (за да не се отчита разликата във различния о/с, а само в разликата в системата) на 3d mark 2005 сa:

    opteron 144 @ 2700 - 3441
    semp 3000+@ 2160 - 3447

    правя уточнението, че оpteron-ът се о/с до 3006 реални, но поради кофти памет е нестабилен. по същата причина и моят sempron е на значително по-ниска от максимално възможната честота.

    машините са с epox дъна - неговото 939/nforce4, моето 754/nforce3, така че по тази линия не може нито да бъде "оплюто" неговото, нито прехвалено моето.

    разликата между процесорите е ОГРОМНА само и единствео в кодирането на видео, където той е ~2 пъти по-бърз (влиянието на cache-a - той с 1mb, аз с 128kb), но в игрите и всичко останало opteron-ът не блесва с нищо, въпреки зверския си о/с

    -----------------------

    допълнение на секундата!
    techno, когато ludia ме "изпревари" той беше с 6600GT, а аз с чисто 6600, така че разликата беше от това!!!

  11. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #9

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    Нека да не удължаваме безмисления спор,
    но аз също не вярвам на писаниците на производителите и го казвам от личен опит ,
    1.Процесорите са съвсем различен клас , просто не се сещам приложение в което разликата между тях да "3-5%"
    2.Както казваш 600 точки разлика при 3Д05 си точно м/у 20-30% в полза на 6800ГТ

    Разбирам те, че искаш да кажеш че разлика в производителността м/у двата сокета е пренебрежимо малка(!), но двете конфигурации които си дал за сравнение не са най-удачния пример за това.


    Добавено: всичко горенаписано е на база следния цитат:
    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Opteron 144 @ 2700MHz с 2 x 512 MB RAM , 6800gt PCI-E ( epox 9npa+ s.939 pci-e)
    тази конфигурация не можа да се отличи с повече от 3-5% грубо над Семпрон 3000+ ( 128 к ) s.754, 768RAM и 6600gt AGP

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    367
    #10

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Wolfen - Dual Chanel има при s.939 !* ( не се бъркаш , споко , при s.754 го няма , но при s.939 е там ! )

    И аз така мислех, ама ако не е печатна грешка това имало: http://www.asus.com/products.aspx?l1...72&modelmenu=1
    Иначе у дома ми е K8N, NF3 и няма dual.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    2.Както казваш 600 точки разлика при 3Д05 си точно м/у 20-30% в полза на 6800ГТ

    Разбирам те, че искаш да кажеш че разлика в производителността м/у двата сокета* е пренебрежимо малка(!), но двете конфигурации които си дал за сравнение не са най-удачния пример за това.
    в полза на GT, а не в полза на OPTERON-a, много правилно го отбелязваш

    според мен сравняваните конфигурации са ИДЕАЛЕН пример за това! не само защото са ми пред очите във всеки удобен за мен момент, а защото са "сблъсък" точно на 2 последователни поколения - nforce3 vs. nforce4 и орязания sеmpron vs. напомпания opteron. и двата процесора започват от 1800 реални mhz, видео картите са практически еднакви (освен ако твърдиш, че pci-e спъва 6600GT и "изяжда" предимството на Opterona- )

    на хартия наистина изглежда сякаш оpteron-а ще отнесе sempron-a, но тестовете съм си ги правил аз, така че знам, че няма лъжа и измама.

    много време се чудих защо така и не можа този пусти opteron да остави sempron-a да му диша праха, но след сума ти проби разбрах, че просто няма с какво. за кодиране няма равен - прави capture от телевизията на пълен pal (720x576) директно в divx и пее, докато на моя процесор и същия тунер насича, та се къса (повече от 15 fps не може да направи).

    това е разликата - вярва ли му се на човек или не....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    @GRU няма сми да спориш за нещо което двама , че и трима можем да потвърдим , а ти насреща не можеш един тест да покажеш .
    Сглобявам всеки ден конфигурации и да ти кажа днес сглобявам последната с 939 , с 3800+ атлон , с 6800GS i 1GB
    ще постна резултата от 3д марк 05 и ще видим кой колко отново.

    насреща ще пусна Cel. 3.06 , 512 ram , 6600GT MSI 256 RAM , EPox s.775!
    и пак ще пиша
    Да не се докаже само че за пореден път си измислям . Писна ми от такива твърдения и то от хора които са виждали тези конфигурации , само на витрина ( нямам предвид теб GRU )
    Перз ръцете ми минаха много системки , много абсурдни резултати видях ( на едно място яко слъгах , че еак си повярвах , но както и да е - обърках цифрите вмесмо 3600 , написах 6300 точки и се осрах жестоко ! )
    но както и да е.
    който не вярва - много му здраве - да си дава безмислените 100 - 150 $ отгоре за 939 , аз и камен ще си караме на с.754 докато има. После квото доди!

  16. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #13

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    Аз се отказвам от спора, мисля че в горните си постове се изразих достатъчно добре.

    peace...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: AMD sempron vs Celeron D

    @G_R_U -ние с @Fear Me , също !

    не водя война с теб - някак си ми е чудно някой да ми оспорва резултат доказан и постоянно гледан и винаги може да се покаже пред желаещи и то не на една система .
    Това е - Спираме с дискусията
    Твърдо заставам зад думите си !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам AMD Sempron s.AM2
    От georgikapchin във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 25-06-09, 13:41
  2. AMD Sempron 2300+
    От Lazik във форум Овърклок
    Отговори: 11
    Последно: 19-03-09, 15:17
  3. Atlon или Sempron?
    От taralion във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 08-03-08, 20:42
  4. Sempron 2500+
    От lu5o във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 31-05-07, 18:27
  5. Sempron AM2
    От abv във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 10-08-06, 17:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе