Резултати от 1 до 11 от общо 11

Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #1

    Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    Здравейте, имам един малко досаден въпрос. Искам да ми препоръчате дъно и процесор. Знам че са досадни такива постове , ама в момента нямам много време да разглеждам тестове и такива неща.

    Та значи ще си ползвам компютъра за работа с AutoCAD 2007 + Visual Studio, ако някои не е запознат и двете системи са много тромави и изискват бърза система. Процесора ще е около 3Ghz с 2GB ram.
    За сега се двуомя между Pentium4 D805 или Athlon64 3000+ ... ама като цяло дъното ми е по проблемно. Незнам кое е по-добре LGA775 или Socket 939.. ?
    За LGA-то чета от много време че е много обещаващо и т.н. , за S939 нищо конкретно незнам.. Засега съм се спрял на Intel-скиа вариянт понеже имам наблюдениа че са много стабилни на продължително натоварване..
    Ама все пак някои ако може да каже нещо.. понеже ще се прехвърлят големи обеми информация, незнам дали кеша на AMD-то няма да е по-добър от този на D805 ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re: Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    Така значи ако гониш производителност както предполагам си чул новите пентиуми са не надминати... Ниска консумация на енергия и много по-висока производителност...Ако не можеш да чакаш обаче този Pentium4 D805 може би ще е по-добър в твоя случай... Като дъно всичко на ASUS, EPOX, MSI ще ти свърши работа... Гледаи просто да имаш DDR2 и PCIe, SATA...
    Относно процесорите на AMD, бих ти препоръчал да се спреш на AM2 сокета, май-малкото защото ще можеш да сложиш DDR2 памет...

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    7
    #3

    Re: Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    Здравей,

    по-удачна е интелската платформа. Дъна много, препоръчвам ти ASUS P5LD2 SE/C/LGA775/945P (C-то в описанието идва от това че има Conroe поддръжка, доста важно C). Процесор - 805 е страшна печка, ама за тези пари няма какво да го мислиш.
    От друга страна предвид че надали ще се занимаваш да търсиш максимума от компонентите обърни внимание на тези две дъна:
    ASROCK CONROE 945G-DVI/775
    ASROCK 775DUAL-VSTA /PT880/775

    За този пентиум задължително доста солидно захранване + охлаждането да не се подлъжеш да го оставиш на някоя смешна перчица че ще ти се отрови живота от шум

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    за тези две неща, за които ти трябва въпшросната машина, ти трябва повече cache в процесора. дали ти трябва двуядрен процесор е под въпрос, поне докато поддръжката в самия софуер не стане по-сериозна (за момента ръстът в производителността е около 10-15%, така че...)

    най-важното, което отново е забравено да се каже, е разполагаемият бюджет!

    glowndark, кои са тези "ненадминати" пентиуми, и в какво точно са ненадминати?!

    asus.... не бих ги препоръчал - нито за intel, нито за amd машина. intel си върви най-добре с intel, a пък amd да са нестабилни при продължителна работа са реминисценции отпреди 4-5 години. няма такова нещо в 2006 година

    ddr2 > 800, всичко останало е по-бавно от ddr400

    този а64 го забрави. вземи си един оптерон (за колкото ти стигат парите) и ще оставиш зад гърба си 99% от процесорите на пазара. огромен о/с потенциал (и 101% стабилност!), 1mb cache, ниска работна температура (съответно тишина)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #5

    Re: Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    Човека е искал да каже за "ненадминатите" Коре 2 Дуо - Конро , без да знае, че Пентиума умря вече. Но наистина нещата опират и до парите, които ще отделиш. В момента АМД 64 за 939 са на много добри цени. Направо един 3700+ Сан Диего. Може и Оптерон, но за малко повече пари. Дъно някой Ерох с Нфорсе 4 Ултра или Сли. Лошото е, че рамта страшно поскъпна, а ти трябват най-добре 2х1 ГВ. Или вземаш 1 плочка 1ГВ сега и една после. Ако все пак предпочиташ Интел, 805 е печка. По-добре P-D 915 /DUAL 2.8G/LGA775 или P-D 945 /DUAL 3.4G/LGA775. Ако няма да се клоква и се иска стабилност може и Интелско дъно. Иначе за разлика от FearMe аз мисля, че дъната на Асус за Интел не са никак лоши. И забрави за тези митове за стабилността на Интел и печките АМД. До излизането на Конро АМД бяха по-производителните и по-студени процесори.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    D930 intel двуядрен на 3.0 GHZ е бих казал студен и е доста пъргав.
    Цената му вече не е висока.
    Камен правилно каза дъното да е Интел също !
    за Оптерона имам малко неприятни спомени и затова няма да го коментирам. Не искам да налагам мнение за процесор, за който нямам компетентно мнение и наблюдения!

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    за Оптерона имам малко неприятни спомени и затова няма да го коментирам. Не искам да налагам мнение за процесор, за който нямам компетентно мнение и наблюдения!
    живот и здраве през weekend-a ще направя няколко теста на Opteron 144 @1800, който след смяна на куца памет с OCZ вече върви @3000.
    ще го видим колко ще е стабилен, но в случая говорим за обикновено въздушно охлаждане.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #8

    Re: Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    Д945 е стандартно на по-висока честота и е по-евтин от Д930. Да не говорим, че 930 е на цената на Конро 6300. Дъно Интел ако няма да се клоква, с изключение на първата лястовица за Конро Bad Axe. Иначе за Интел платформа и клок по-скоро Асус. Чака се ДФИ да пуснат аналог на Ланпартита и за Конрото.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    9
    #9

    Re: Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    Здравей !
    Аз работя с Photo Shop и Sony Vegas 7.0c, което е видеообработващ софтуер (за незапознатите) и ето с какво си обработвам нещата, предполагам,че до голяма степен, ще ти покрие изискванията, ест. и според бюджета, който можеш да си позволиш...
    Ето ми системката, от която съм много доволен:

    Дъно: ASUS - P5W DH Deluxe
    ЦПУ: Intel P-D 945 Dual Core 3.40GHz, FSB 800MHz 2x2MB, замислям се за Core 2 Duo или новите след НГ, които ще излязат, но и при сегашните 24 часови зверски тестове, които му направих, ЦПУ-то се държа изключително добре и при Overclock на 4.8 GhZ, което е повече от задоволително мисля...
    ЦПУ Охлаждане: Freezer 7 Pro - изключително професионално изпълнение, да не говорим, че е почти безшумен и няма нужда да се хвърляш на Zallmann
    РАМ: Corsair TWIN2X2048-6400PRO XMS2-6400 2048MB 5-5-5-12,
    Захранване: 400W Fortron, което се държи много стабилно, но все още мисля, че е добре да сложа по-голямо
    Видеото (в този случай не толкова важно) - Gigabyte - ATI RADEON X1600 Pro PCI-E Silent
    Специфичното в случая е,че ти трябва бърз трансфер на данните, съответно и бързи дискове, за което ти препоръчвам да конфигурираш РАЙД масив 0 или 1
    Засега аз съм със следните дискове:
    Системен: 80GB Seagate sATAII 8MB 7200 Rpm
    Сторидж: 2X 160 GB Seagate sATAII 8MB 7200 Rpm, но които в най-скоро време ще заменя с новите Seagate 250GB 16Mb 7200, поради по-добрата архитектура на дисковете и бързото четене на главите.
    Конфигурирането на RAID 0 или 1, подпомогнат с хардуерен RAID Controller от вида примерно на 3ware ще осигури висока надеждност и бързина на данните.
    Препоръчвам ти още ако имаш тази възможност ест. да направиш така наречения Mirror Stripe, при който RAID 0 дисковете се припокриват със същите такива (еднакви по модел и обем ГБ). Така информацията става едновременно и бърза за достъп, и защитена.

    Надявам се да съм помогнал поне малко за някакво решение, ако имаш още въпроси, ще се радвам да мога да ти отговоря.
    Лека вечер на всички.




  12. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    207
    #10

    Re: Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    Това ти препоръчвам аз: http://www.asus.com/products4.aspx?m...3&l2=11&l3=227
    Но малко е солено!Дъното има 30 месеца гаранция.www.sms.bg

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re: Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор

    Споменаваш S939...Виждам че темата е стара ама ако още е актуална погледни сокет AM2 защото подържа и ДДР2 и има по-добро бъдеще откъм ъпгрейд.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за малко помощ
    От Justice във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 16-10-06, 19:31
  2. Моля за малко помощ...
    От blue_ във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 10
    Последно: 01-03-06, 16:12
  3. Моля за помощ при избор на дъно
    От Az_sum_bre_ombre във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 24
    Последно: 11-11-05, 20:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе