Резултати от 1 до 9 от общо 9

Въпрос за дънна платка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    12
    #1

    Въпрос за дънна платка

    В една ценова листа попаднах на ето това дънно 939NF4G-VSTA/GF6100/939 сглобка на ASROCK , Та въпросчето ми е става ли това данце за не6то и ако НЕ то да ми предложите нешто .
    Всъщност в дадения случай става дума по-скоро за цена отколкото за качество но в нета намерих тоя линк и повечето от написаното там не ми говори ништо http://www.asrock.com/product/939Dual-VSTA.htm
    Благодаря предварително на тези които могат да ми дадат някакво мнение ( мойто и без това не е миодавно )

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Въпрос за дънна платка

    ами кажи колко пари ти се дават и ще помислим. иначе нещото, което струва колкото "този асрок" е.... този асрок

    P.S. казва се МЕРОдавно, а не МИОдавно

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re: Въпрос за дънна платка

    Това "дънце" е супер (все пак зависи за какво ще го ползваш), но ние сме правили офис машини и сме го използвали заради вграденото видео... Интересното беше че на това "дънце" сина на собственика си играеше игрички на вграденото видео и те вървяха доста сносно (въпреки че машината изобщо не беше предвидена за това). Иначе в момента има и AM2 които предлагат малко повече опции... Като включиш и 2 г. която дават AsRock, се оказва че това е може би най-доброто "дънце" което може да се намери на пазара в БГ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #4

    Re: Въпрос за дънна платка

    За офис компютър е супер. Също за бюджетно ПС за нет, филми, музика. За тия пари толкова.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    12
    #5

    Re: Въпрос за дънна платка

    Всъщност не споменах че става дума за нискобюджетна машина, но това смятам че става ясно отсамосебеси.
    Пробвах аналогичния модел на асрок K8NF4G-SATA2 S754 NVIDIA GEFORCE6100 със SEMPRON 2800+/S754 64BIT и за тази си стоиност движи прилично. НО ми се иска да разбера струва ли си да дам още малко пари за 939 сокета на 939NF4G-VSTA/GF6100. Не че искам конкретно асрок но ... както казва FearMe само асрок струва толкова.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ами кажи колко пари ти се дават и ще помислим. иначе нещото, което струва колкото "този асрок" е.... този асрок

    P.S. казва се МЕРОдавно, а не МИОдавно
    Като оставим на страна недодяланият ми синтаксис можеш ли да измислиш нешто за 70 USD

    P.S. Благодарен сам че сте ми обърнали внимание и сте ми отговорили на запитването.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Въпрос за дънна платка

    EPOX 9NDA3+, s.939, NForce 3 Ultra, FSB: 2.0 GT/s, AGP 8x, memory: 4/0 slots 333/400 Dual Chanel, AUDIO: 8 channel, Gigabit LAN / 2 x S-ATA RAID, IEEE 1394A - $59 в "Leader"

    вярно, няма вградено видео, но ако искаш и да играеш вградено 6100 изобщо не е решение, а ако няма да играеш, произволна AGP карта (за 20-ина лева) ти е достатъчна. epox си е epox - и ще надуеш процесора без проблеми, и стабилността ще е много над тази на асрока, и производителността няма да е по-ниска (нищо, че е nforce3, а не 4)

    далеч по-важно е да помислиш дали и кога смяташ да upgrade-ваш, защото AGP-то ще те спъва, но пък в този ред на мисли и 939 слота също те спъва. затова е далеч по-удачно да се насочиш към АМ2. дъна евтини има, но за съжаление засега няма евтини процесори, така че...

    P.S. ааа, и забравих да уточня - обърнал съм ти вниманието върху правописа, а не върху синтаксиса

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re: Въпрос за дънна платка

    Аз лично не бих препоръчал комбинацията EPOX + AMD по ред причини... Иначе относно сокета, между 754 и 939 няма кои знае колко голяма разлика, така че ако искаш нещо ново и различно бих те посъветвал да се спреш на AM2 но... ти решаваш...

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Въпрос за дънна платка

    glowndark, държа да чуя на какво се дължат предубежденията ти относно "epox+amd"

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    12
    #9

    Re: Въпрос за дънна платка

    Благодарности на всички за обърнатото внимание но се спрях на нещо много по-различно и по-евтинко.
    Попадна ми втора ръка една машинка с асрок upgrade k7/880 (само да не бъркам сигнатурите ) сокет А със семпрон 2500+ 256 ддр400 на В-дата и видео гигабаит радеон 9250. И на тва си4кото ако му добавя захранваня на някоя по-добра марка от "JNC" и малко рам 6те ми свърши отлична работа.
    Е малко е далеч от това което исках но е за без пари така че ........
    Още ведъж благодарности и ..... късмет.

    P.S.
    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    P.S. ааа, и забравих да уточня - обърнал съм ти вниманието върху правописа, а не върху синтаксиса
    обещавам да поработя върху правописа си

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с дънна платка?
    От lin във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 24-03-13, 21:23
  2. Купувам дънна платка за s.AM2
    От dra6ko във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 22:09
  3. Купувам дънна платка s.775
    От dra6ko във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-11, 23:59
  4. Смяна на дънна платка (XP+SP3)
    От MitkoS във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 07-11-09, 07:52
  5. Дънна платка
    От Joro711 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 17-12-08, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе