Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Няколко въпроса за оувърклок...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    18
    #1

    Няколко въпроса за оувърклок...

    1. Имам дъно Elitegroup ECS BXT-A+ с процесор Intel Celeron Mendocino @ 366MHz.

    В момента системата е на 83Mhz шина, процесорът на ~357MHz на 2.2V. Въпросът ми е

    - в интернет сайтове съм виждал да пише за това дъно, че поддържа 100MHz - къде

    са тези настройки, та аз да не мога да ги видя? Не са на джъмпери или ключета, не са

    и в BIOS... [] В BIOS има настройка за честотата на шината само до 83 MHz ???

    Между другото - това дъно е комбо - slot 1/socket 370 []



    2. На дъно MSI MS-6163Pro си е полегнал процесор Intel Pentium III Katmai на 550MHz.

    Лошото е, че не лежи у нас засега. Възможен ли е оувърклок и ако да на колко мога

    да го дигна с какви усилия (физически/парични)?



    3. Мога ли да изпраскам процесор Pentium III Coppermine (за съжаление не разбирам от

    Intel-ски чипсети и сокети) 800MHz на някое от двете дъна или на двете? На кое е по-

    добре да седи и на кое ще се оувърклокне по-добре?



    4. Съвет за ново дъно за въпросният Coppermine @ 800 MHz???



    Предварително благодаря [xx(]

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Няколко въпроса за оувърклок...

    този Пентиум !!! продаваш ли го

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    18
    #3

    Няколко въпроса за оувърклок...

    <center>Не го продавам [] - съжалявам - той ми е за оувърклок опити [] и е много добър както сигурно сам знаеш. Мисля обаче, че такива процесори се намират... ако търсиш добре[:D][8D][^]. Така че - ще проверя ако евентуално има някой и ще post-на тема ако има. Препоръчай ми дъно, ако имаш нещо в предвид.



    <font size="1">[] Даниел []</font id="size1"></center>






  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Няколко въпроса за оувърклок...

    ако на 83 ФСБ ти пали на 375 МХз = Селерочето ти е на 300 МХз ( 366 @ 75ФСБ =412 , @83ФСБ =465 МГз )

    Този процесор държи без проблем 100 ФСБ( ако нямаш никакъв джънер до слот ( на който пише "турбо/нормал) трябва да изолираш крак B21 с тиско и директно пали без проблеми на 450 МХз



    Относно клока на Катмайчето - много относително - пробвах няколко ,макс 140 ФСБ , но с клизма( не си струва )



    за копермаийчето , то май бе на 133 ФСБ ( ако не е Селерон ) и той до 140 ФСБ - пак относително



    ако селерон - газ на 133 ФСБ - няма проблеми



    Относно въпроса за дъно - на MSI - ката ще върви кат "дзвер" Пентиум 3 Копърмана



    Отосно дъното за копермайна - Kаyso посочи едно дъно , с което съм постигал много яки резултати - ASUS TUSL-C, а ако не можеш да намериш - Gigabyte 6ОXT-A



    За SETCOM Forum - CyrixPR333@566

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    18
    #5

    Няколко въпроса за оувърклок...

    Mr.TECHNO, стана ми много интересно с този Celeron:

    - прав си: допуснал съм грешка при писането []



    вариантите за него са:



    1. 5.5 x 66 = 366MHz

    2. 5.5 x 75 = 413MHz

    3. 5.5 x 83 = 457MHz




    онзи ден отворих компютъра и след детайлно разглеждане на дъното намерих един джъмпер - скрит над RAM слотовете - отдясно на процесорният цокъл. <font color="red">JP4</font id="red"> !

    - <font color="orange">при 1-2:</font id="orange"> В BIOS има три възможности за FSB: <font color="red">66, 75, 83</font id="red">

    - <font color="orange">при 2-3:</font id="orange"> Четири възможности за FSB: <font color="red">100, 103, 112, 133</font id="red">



    4. 5.5 x 100 = 550MHz

    5. 5.5 x 103 = 566MHz

    6. 5.5 x 112 = 616MHz

    7. 5.5 x 133 = 732MHz




    <font color="red">@366 - 457MHz</font id="red">

    При тези честоти държи температура м/у 26 и 30 градуса.

    CPU = 2.0V за 66MHz FSB.

    CPU = 2.1V за 75MHz FSB.

    CPU = 2.1/2.2V за 83MHz FSB.



    <font color="red">@550 - 732MHz</font id="red">

    Тук вече започва да става топло [xx(]:



    * CPU = 2.2V / 100MHz FSB. Температура 28-34 градуса

    Правил съм 6-часов тест с максимално натоварване и достигна до 33 градуса.



    * CPU = 2.2V / 103MHz FSB.

    Със допълнителен вентилатор за chipset-а: 32-38 градуса

    Без допълнителен вентилатор: 32-40+ градуса

    Не съм тествал втория вариант повече от 3 минути.



    * CPU = 2.2V / 112MHz FSB.

    Windows 98 зареди, изпълних тестовете на HWiNFO32 и Sisoft Sandra 2002 и температурата удари 39 градуса.



    * CPU = 2.2V / 133MHz FSB.

    Само видях как BIOS-а подмина тестовете успешно и дотам.

    <hr noshade size="1">

    В момента процесора работи с 100 MHz FSB и кутията я държа отворена, защото ако я затворя почва много да качва температура.



    Как да повиша оборотите на вентилатора на CPU - не ме интересува, колко шумно ще работи?



    Температурите посочени горе нормални ли са и може ли Celeron-чо да тръгне на 133MHz само с вентилатори? В момента имам само на CPU и от време на време, когато стане жега включвам един външен 220V да продухва чипсета и слотовете.

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Няколко въпроса за оувърклок...

    Ако можеш да намериш от някъде такъв процесот ще съм ти много благодарен иначе смятам да го сложа на MB ChainTceh 6BTM i440BX, НЕ знам дали ще мога да го поизпържа но пак ще се държи по-добре от целерончето ми

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    18
    #7

    Няколко въпроса за оувърклок...

    Може да изпадне нещо за по-малко пари скоро. Пиши ми на пощата. []

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Няколко въпроса за оувърклок...

    Амиго температурата е идеална за клокнат процесор -

    вентилатора можеш да му надуеш оборотите само в два случая

    1 . Ако е с регулатор - ама струват мноого

    2 . директно да го пуснеш на 12 В ( червения кабел с жълт и черен с черен ) - някой път дъната не управляват добре оборотите на фана

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    18
    #9

    Няколко въпроса за оувърклок...

    Yo man -Mr. TECHNO



    Последните новини:

    Скапаното ми дъно подкара Celeron-a на 616MHz! [:D]

    Сложил съм два 80мм Vantec и един незнаен 80мм да продухват кутията + вентилаторът на процесора, които в момента съм пръжнал на 17 волта [^] Идеята ми даде ти!

    В момента е на +12 -5 волта и работи безгрешно. Направих и малко екстри - имах десетина светодиоди и ги монтирах тук-там по кутията за по-голям ефект. В момента ми се върти една идея за прозрачна стена на кутията и електролуминисциентни кабели... Бтв, да знаеш дали се продават наоколо такива?

    Сега процесорчето свали температурата на 29 градуса и аз си дрънкам на електрическата китара изпълнен с мисли за хубавото време навън - хаххахахаа. []




  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Няколко въпроса за оувърклок...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Yo man -Mr. TECHNO

    ............................................

    Сложил съм два 80мм Vantec и един незнаен 80мм да продухват кутията + вентилаторът на процесора, които в момента съм пръжнал на 17 волта [^] Идеята ми даде ти!

    ................................................................









    <div align="right">оргинално мнение на eDaniel</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    кви 17 В , ве амиго ?? ( явно правописна грешка )



    Много добре , сега ако му туриш и един раид АТА100 контролер - ще отнесеш като мерцедес - трабант всеки дурон на тази честота ( да ти кажа само с AGP 4x , как да го управиш , но както и да е- важното е че машинката ти стана мноо яка [8D]

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #11

    Няколко въпроса за оувърклок...

    eDaniel

    За това какво поддържа дъното ти виж на сайта на ECS. Иначе, ако държи Копермайн, и биоса е AWARD, а не AMI, има големи шансове да покараш и Tualatin

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #12

    Няколко въпроса за оувърклок...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">кви 17 В , ве амиго ?? ( явно правописна грешка )



    <div align="right">оргинално мнение на Mr.TECHNO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Па ей такива - +12V + ( -5V ) = 17V



    Ей, едно време колко си играх да клоквам перки []

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    18
    #13

    Няколко въпроса за оувърклок...

    Ei Mollov, choveche osuznai se... [:D]



    Takuv overTOK ne e vuzmojen...<font color="red">nishto che v momenta vsichkite mi perki duhat taka... </font id="red">[]



    Taka de...



    M/u drugoto - imash li predstava, zashto sistemata mi ne iska da raboti stabilno na 112MHz, ta dori i na 102MHz v chastnost...



    na 2.2V 102MHz FSB poniakoga moje da kara chasove (sigurno i dni) bez greshka, poniakoga se duni<font color="yellow">*</font id="yellow"> [V]



    na 2.2-2.4V (Ne smeia na poveche da go pusna) i 112MHz tu vurvi, tu nevurvi - niakolko puti mi se sluchi da triabva da promeniam jumper-a na dunoto za da vurna 66/75/83 FSB zashtoto kompira ne startira... Inache ima sluchai, v koito raboti pochti normalno [!]




    Obshto vzeto ot skoro zabeliazah che pri 102MHz mi pravi problemi - koeto mi se vijda dosta stranno... CPU-to e na 2.2V, durji okolo ~23-26C na studeno i ~28-31C prez poslednite [xx(] topli dni.

    Na 100MHz raboti poveche ot perfektno...



    V momenta imam tri OS:

    Windows 98 OSR 2

    Windows XP SP1

    FreeDOS




    Machinkata mi e:



    <font color="beige">MB:</font id="beige"> Elitegroup ECS BXT-A+ (updated BIOS), ATA/33 [], AGP 2x, 800MHz max, Slot1/PPGA combo

    <font color="beige">CPU:</font id="beige"> Intel Celeron (Mendocino) 366 @ 550MHz

    <font color="beige">RAM:</font id="beige"> 256MB PC 133 (2x64MB noname?, 1x128 Xerox - i trite PC133 SDRAM)

    <font color="beige">HDD:</font id="beige"> Maxtor 80GB, 7200 RPM, ATA/133, 2MB cache

    <font color="beige">CD:</font id="beige"> TEAC 32x IDE

    <font color="beige">VGA:</font id="beige"> Tekram AGP-D6000 (Intel i740) 8MB, AGP 2x (s poslednia BIOS)

    <font color="beige">SND:</font id="beige"> On-board C-MEDIA CMI????



    Skoro shte smeniam Intel bozata sys nVidia Riva-TNT 2 Ultra 32MB, a neia oshte po-skoro shte ia smenia s GeForce IV MX440 64MB.



    Vsichko tova sedi na prilichno razstoianie edno ot drugo v snosna Middle Tower ATX kutia s tri ventilatora na kutiata, koito zaedno s tozi na CPU-to bachkat zdravo...na 17V []



    Zashto taka stava spored teb? [:0]

    <font color="orange">Domo Arigatou - in advance </font id="orange">[8D]



    P.S.: tursia si <font color="yellow">mnogo evtin</font id="yellow"> [] ATA/100 ili ATA/133 PCI controller - moje i RAID, stiga da ne e cifromania. []



    Best Regards, Daniel

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #14

    Няколко въпроса за оувърклок...

    Ами тия стари процесори общо взето дори за 10MHz се правят на алтави..... при тебе разлика както виждам има между 550 и 560... просто ще трябва да се примириш.... или да му подобриш охлаждането..



    А иначе не те разбирам що ти е да клокваш перки на 17V при положение, че в момента има на пазара какви ли не перки вече.... взимаш 80мм, вместо 60мм, и си готов... няма нужда вече от подобни изцепки.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    18
    #15

    Няколко въпроса за оувърклок...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами тия стари процесори общо взето дори за 10MHz се правят на алтави..... при тебе разлика както виждам има между 550 и 560... просто ще трябва да се примириш.... или да му подобриш охлаждането..



    А иначе не те разбирам що ти е да клокваш перки на 17V при положение, че в момента има на пазара какви ли не перки вече.... взимаш 80мм, вместо 60мм, и си готов... няма нужда вече от подобни изцепки.



    <div align="right">оргинално мнение на Mollov</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ...как да го нарека...спортна злоба може би []. А и още нещо - като сравниш конфигурацията ми с тези на другите, които пишат във форума ще видиш, че май не съм много богат [xx(]. Парите за перки предпочитам да давам за по-практични неща...

    Както и да е. Можеш ли да ми кажеш/покажеш някакъв линк как трябва да са наредени вентилаторите за да се охлажда кутията най-добре?

    Иначе конфигурацията ще тръгне на 102МХз по един или друг начин... [!]


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Няколко въпроса за S40 SUB
    От vencifcl във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-13, 18:03
  2. Няколко въпроса за LG 42 LW5590
    От Pronto във форум LG телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 11-10-12, 17:17
  3. няколко въпроса за С++ ?
    От brankod във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-07, 15:46
  4. Няколко въпроса за LVM
    От fori във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-03, 18:12
  5. Няколко въпроса...
    От Stealth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 44
    Последно: 03-06-02, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе