Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #1

    Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    Двуядрените процесори започват да се налагат и съвсем скоро категорично ще доминират на пазара е основната тенденция от миналата година.

    Процесорите с повече от едно ядро, които при по-ниски работни честоти постигат по-висока производителност, превземат пазара и е въпрос на време да изместят напълно мадели като Pentium 4 и Athlon.
    Основа за изследването са продажбите на нови компютри в целия свят през 2006 г. За по-голяма яснота показахме графично пазарния дял (според продажбите) на най-популярните процесори по месеци.
    От данните се вижда, че през 2006 г. Pentium 4 е доминирал при настолните компютри и през януари е имал пазарен дял 52%, т.е. всяко второ РС в света е било именно с този процесор.

    Бъдещето обаче принадлежи на двуядрените процесори. Ако погледнете червената линия на графиката, ще видите, че ръстът в продажбите им е над 20%. Затова, освен водещите Pentium 4D и Athlon 64 X2, трябва да се отбележи и пазарния дял на процесори като Core 2 Duo (5,7%) и Core Duo (1,4%).

    Целият материал може да бъде прочетен от страницата на PCWORLD

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #2

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    Браво Миналата година Пентиум 4 си взех тази година Кор Дуо ще взема

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    а по-другата Core Quad

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    244
    #4

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    а по-другата Core Quad
    Дай боже (и шефа де)

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    не трябва да забравяме обаче, че на монополни и олипополни пазари не търсенето определя предлагането, а обратното. при 2 основни играча, единият от които с огромна рекламна сила и сериозна инерция в потребителските нагласи изобщо не е учудващ горният резултат.

    дори и няколкогодишното превъзходство в производителността на процесорите на AMD не успя да надмогне въпросната инерция. за сметка на това, първият истински пробив на INTEL (core2duo) от години насам, се превръща в крайъгълен камък на индустрията и определя стандартите занапред.

    независимо от по-високата цена, независимо от по-ниската производителност, INTEL-ските процесори се продаваха и продаваха на масовия купувач, който разбира малко, но иска много (мегахерци)... защото така е чувал, че е хубаво... чувал от същите тези хора, които му прибират парите, а не тези, които могат безпристрастно да го посъветват.

    същите тези хора сега го убеждават да си купи двуядрен (защото в него е бъдещето), само дето забравят да споменат, че кел файда да имаш N-ядрен процесор, като програмите ти не знаят как да го използват. нещо като сега да си купиш geforce 8*** с DirectX10, само дето все още няма DirectX10 игри, а докато ги заима въпросната карта ще струва 2/3 от сегашната си цена.

    интересно е човек да се замисли и върху продажбите на Athlon Х2. ниски са, защото нямаше предлагане, когато беше новост, а сега вече полза няма - INTEL си оплетоха кошницата с масираната реклама. прочее, на някой да му се намира за продаване Athlon X2, s.939?

  7. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #6

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    Процесорите с повече от едно ядро, които при по-ниски работни честоти постигат по-висока производителност...
    BULLSHIT

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    Само факти, без коментар
    Рендване в CINEBENCH 9.5 - P4 3Ghz реални FSB800 1M кеш = 1м 16 сек.
    - Атлон 64х2 1900Мхц реални 2х512К кеш = 40сек.
    И двата компа са с 1Г RAM - гарантирам за точността на резултата защото го пусках поне 10 пъти - все едно и също.

    Както и да го смятам атлона си е точно два пъти по-бърз.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. споре

    @Pat  я го сравни с Коре 2 ДУО

    А аз мога да се сборя с твоя двуглав змей с моя едноглав ( макар и да съм обречен на провал )

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    Pat, радвам се, че си ме послушал.... вярвам, че и ти се радваш, нали?

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    Pat, радвам се, че си ме послушал.... вярвам, че и ти се радваш, нали?
    То не бе убеждаване, не бе чудо .......ама накрая ние спечелихме Каменски и вярвам не съжалява Митака.

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    @Pat я го сравни с Коре 2 ДУО

    А аз мога да се сборя с твоя двуглав змей с моя едноглав ( макар и да съм обречен на провал )
    Поста ми беше по повод горния пост на @Ско, никога не съм твърдял че е по -бърз от Core 2 Duo - който също е двуядрен. Освен това, в момента на покупката Core 2 Duo 6400 струваше точно 3 пъти повече то Атлона за който споменавам, а дали е и 3 пъти по-бърз?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    Pat, радвам се, че си ме послушал.... вярвам, че и ти се радваш, нали?
    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    То не бе убеждаване, не бе чудо .......ама накрая ние спечелихме Каменски и вярвам не съжалява Митака.

    Разбира се, че се радвам... , но най-вече децата се зарадваха на новата си придобивка

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #12

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    Не ща да звучи като реклама, ... ама винаги ме е учудвало голямото търсене при нас българите на Intel-ски процесори тук в България. Ужким сме бедни, способни сме на всякакви измишльотини за да спестим малко пари, а за очевАдните достойнства и предимства на AMD-процесорите сме слепи.

    Един дребен пример от днес с една конкретна конфигурация.
    AMD Athlon 3500+ AM2 box. Новичък, на една седмица.
    Съмнително-подозрителна тишина. Погглеждам през решетката на капака и виждам, че вентилатора на процесора не се върти. Ха сега де. Отварям скоростно капака, пипам радиатора - студ. Толкова е студен, че не ще да си завърти перката. Или ако я завърти, върти 20 секунди и пак я спира.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    @MitkoS , всички съвременни нови машини са така ...........ако видиш 4 жилен вентилатор на процесора да не се шашкаш що не върти от време на време. Колкото до Intel , съвременните Core 2 Duo са също толкова хладни , само дето са доста по-бързи

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    ... съвременните Core 2 Duo са също толкова хладни , само дето са доста по-бързи
    Как да го кажа, ... докато не посочиш някакъв достоверен източник, където са сравнени Core 2 Duo и X2 по следните три показателя: производителност, температура и цена, ... можем да си хвалим предпочитанията до утре.

    В предишния си пост визирам период от около 4-5 години назад и нямам предвид само новите Core 2 Duo.

    И още един пример от вчера:
    Имам един комшия, търговец на дрехи на дребно. Та вчера, по повод на една партида хубави дънки купени на едро, каза следното:
    "Ако тия хубави панталони ги сложа в магазина на цена 69 лв, няма да мога да ги продам много дълго време. Но ако ги сложа на цена 109 лв, ще ги разпродам набързо".



  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re: Най-продаваните процесори през 2006 г. според PC World

    бях го написал в една друга тема, но ще го кажа и тук. българският манталитет "я съм най-големио тарикато" се проявява в подобни случаи - събираш 5 години стотинки, взимаш кола, но не ти остават пари за бензин; събираш стотинки, купуваш скъп телефон, но си броиш секундите; не знаеш как се ползва компютър, но си взимаш лаптоп, модел преди 1 месец (това важи в най-силна степен за "великите" шефове на фирми)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Според вас нормално ли е ...
    От Pa3KaTaH във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 27-02-17, 20:59
  2. Отговори: 0
    Последно: 10-11-10, 10:30
  3. Отговори: 1
    Последно: 27-02-07, 12:47
  4. Fifa World Cup 2006
    От Ivo Wolfen във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-06, 09:26
  5. кое е по-добро според вас?
    От FunkyChild във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-03, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе