Резултати от 1 до 11 от общо 11

Избор на нов процесор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Избор на нов процесор

    За Нова година Дядо Мраз донесе на сина играта "Need for Speed ProStreet". Хубаво обаче компютъра (Аthlon 2700+, 1 GB RAM, ATI 9550) не я харесва много и малко насича. В упътването се дава за процесора "2.8 GHz или по-бърз". Какво се има предвид - производителност или тактова честота? Аз съм на 2.16GHz. За s.А, какво друго да сложа, като остават само "Barton" с повече кеш или "Sempron" , за които не сам чувал добри думи. Има ли смисъл от цялата тази операция и постоянното наливане на пари в тази машина за ъпдейти или трябва нов компютър вече?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #2

    Re: Избор на нов процесор

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    За Нова година Дядо Мраз донесе на сина играта "Need for Speed ProStreet". Хубаво обаче компютъра (Аthlon 2700+, 1 GB RAM, ATI 9550) не я харесва много и малко насича. В упътването се дава за процесора "2.8 GHz или по-бърз". Какво се има предвид - производителност или тактова честота? Аз съм на 2.16GHz. За s.А, какво друго да сложа, като остават само "Barton" с повече кеш или "Sempron" , за които не сам чувал добри думи. Има ли смисъл от цялата тази операция и постоянното наливане на пари в тази машина за ъпдейти или трябва нов компютър вече?
    Ами може би сам си си отговорил с последното подчинено изречение преди въпросителния знак .
    Считам, че видеокартата ти е прекалено слаба вече за игри и не намирам смисъл да се прави ъпгрейд на AGP видео. Не пишеш какво е дъното, а и марката на паметта, за да се прецени дали евентуален клок би помогнал временно.

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #3

    Re: Избор на нов процесор

    Преживей го това и събирай за нова машинка.

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #4

    Re: Избор на нов процесор

    Занапред , казвай на Дядо Коледа да гледа системните изисквания към игрите които подарява преди да ги донесе.
    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    работата не идва толкос от процесора и рамата,а най вече от видео картата
    Причините в случая са комплексни , единствено рама влиза в нормата. Аз с Интел Р на 2.4 800 , играх доста време игри дето искат по добра карта от моята GF 440 серия.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Избор на нов процесор

    ха на бас, че няма да върви :Р

  7. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #6

    Re: Избор на нов процесор

    Като я подкараш на Пентиум 3 ми се обади,при мен на стария компютър(Sempron 2600+s754 и 1гб рам) циклеше яко на минимум изисквания.То ако е така всички ще хвърлим двуядрените и ще "ъпгрейднем" на P3.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: Избор на нов процесор

    На XP 2600+ със 1Gb и GT6600 вървеше отчайващо.

    При задаващият се ъпгрейд следващата ми платформа ще е P3 1Ghz

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #8

    Re: Избор на нов процесор

    Някой питаше за дъното, а то е "BIOSTAR M7NCD Ultra" счипсет nFORCE2 SPP/MCP. Паметта е 2X256 Samsung + 1X512 ADATA. Работи в двуканален режим. И все пак видеокартата или процесора е за смяна? Атлон или Семпрон?

  11. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #9

    Re: Избор на нов процесор

    Аз това казвам,няма смисъл.Събираш парички и като си готов си оставяш кутията,cd и fdd,останалото продаваш на някой ентусиаст.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    15
    #10

    Re: Избор на нов процесор

    Няма смисъл от тези действия , машината е изпяла песента си отдавна. А за новите игри не мисли , АМД Х2 4000+(C2D E2160@3.2) и Х1950GT са минимума за комфортна игра( 2 ГБ РАМ ) .

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Избор на нов процесор

    Цитат Първоначално публикувано от fanta orange
    всичко е за смяна братче,няма смисъл да пръскаш пари за по добра AGP карта.
    Днес може да ти свърши горе долу някаква работа ( горе долу силно казано ), но не за дълго време,тъй ,че предвиждай от сега пълната промяна на конфигурацията.
    нали и при P3 с добро видео щеше да върви ( на slideshow обаче )

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за избор на процесор между DUAL-CORE E5300 и CORE 2 DUO E6400
    От kyncho във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 30-10-13, 13:40
  2. Избор за дъно и процесор предимно за НД филми
    От vanhallen във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-09, 12:59
  3. Избор на процесор
    От morten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 30
    Последно: 20-06-09, 22:58
  4. Избор на дъно и процесор
    От flipsheep във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-08-08, 16:00
  5. Моля за малко помощ при избор на дъно и процесор
    От g_ishkitiev във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 10-12-06, 16:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе