Резултати от 1 до 13 от общо 13

Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    9
    #1

    Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    Ще правя Upgrade на машината си и искам да си запазя двата стари харда и затова ми трябва дъно с 2 x Ultra DMA спрял съм се на 2 модела Asus M2N-SLI, nForce 560 SLI, AM2, DDR2, 2xPCIExpress, SB7.1, Lan1000, SerialATA Raid, 2x1394, ATX - 137.23 лв - харесва това че има заключване на PCIE което е много полезно при клок - Fixed PCI/PCIe frequencies. и Asus P5N-E SLI, nForce 650i SLITM, LGA775, DDR2, 2xPCI Express, SB7.1, Lan1000, SerialATA Raid, 1394 - 166,88 лв.- но нещо чувам че било капризно откъм памет. Какво ще кажете за тези 2 дъна бива ли ги,предложете ми нещо ?


  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    за да ти се отговори адекватно трябва да кажеш какви пари си готов да дадеш, intel или amd предпочиташ, а както и се подразбира - май искаш и да клокваш

    като цяло всяко съвременно дъно има едно ide, което ще рече, че спокойно можеш да си ползваш двата стари PATA хардове (при положение, че имаш SATA оптика )

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    Пък и като гледам цената на новите дискове ........ никога не бих си търсил дъно което да подържа ПАТА

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Пък и като гледам цената на новите дискове ........ никога не бих си търсил дъно което да подържа ПАТА
    И кво ся - старите РАТА дискове да ги фъргаме още работещи???
    А и производителите на дискове все още пускат нови модели РАТА с по-висок капацитет.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    9
    #5

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    Отказах се да си ползвам старите хардове ще взема едно Biostar A770 A2+ - хареса ми защото може да се сложи до 16 GB RAM и
    PCI-E му е версия 2 а и е ефтино 108 лева. Мислих и за вариянта MSI P965 Neo-F V2 защото имам един стар процесор Celeron 336 2,8 Mhz да му сложа за първо време докато сабера повече пари за двуядрен но няма смисъл да купувам вече стари дъна. Разполагам с 200 - 250лева и искам да си подновя печката от подписа. Ще ми е нужно дъно процесор и памет видео си имам едно 7300 за първо време и хард имам. Какво ще кажете вие приемам предложения за конфигорация.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    А памет? До колкото виждам си с ДДР1 а новите дъна са с ДДР2.

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman
    И кво ся - старите РАТА дискове да ги фъргаме още работещи???
    А и производителите на дискове все още пускат нови модели РАТА с по-висок капацитет.
    Е то по тая логика да си ползвам още 120 мегабайтовият Quantum , щот още работи завалията. Да, произвеждат се ПАТА дискове но идеята им на производство са за стари машини имащи нужда от дисково пространство а не да си ги сложиш на новата. PATA интерфейса е отживелица и скоро ще изчезне от новите дъна без значение дали искаме или не.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    тези 16GB RAMи знаеш ли че се поддържат само от 64битова ОС ?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    и че не се сещам за какво му трябват на човек, който се налага да пита за такива неща (no offence)

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    9
    #9

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    Момчета най-накрая от много избиране май се набутах взех MSI P965 Neo-F V2 и му сложих стария Celeron 336 -2,8 Mhz и старата 7300 сглобил съм го и го пуснах с 1 GB ram на 800 но работи на 533 заради процесора. Незнам но нещо не ме кефи тази конфигорация. Но така дадох до тук само 150 лева. Постепено от заплатите ще заделям по малко да му сменя процесора видеокартата и т.н

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    9
    #10

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    Забравих да ви кажа че тези 16 GB ми се сториха добре при Biostar A770 A2+ защото са предпоставка за по дълъг живот на продукта, не че ще ги ползвам ама може някой ден да ми потрябват при условие че подържа и PCI-E ver 2. Повечето който са на интел са с чипсет P35 който не подържа PCI-E ver 2 подръжката едва започва от P38. Така че мисля че това дъно ако работи добре може да не се сменя близките 3 години.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    Да,да. По-дълъг живот ама друг път. Утре АМД като решат да минат на нов сокет и спрат подръжката на тоя и ..всичко пада в канала. Общо взето за момента един компютър ако искате да е актуален всяка година ще трябва да му се сменя по нещо.

    Владо , я виж в БИОС-а дали няма настройки на паметта, не се сещам ама май 965 чипсета имаше възможност да работи асимтетрично процесор:памет

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    9
    #12

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    Stenly не видях в биоса такава настройка, очаквах в биоса да има повече настройки но все пак виж manual-a на даното там ги дават bios настройките http://download1.msi.com.tw/files/do.../E7235v2.1.zip. Другият път като си избирам дъно ще им свалям manual-ите да гледам какви опции има.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re: Какво дъно да избера с 2 x Ultra DMA ?

    Настройката е в Cell Menu, Adjust DRAM Frequency. Дъното е слънце и БИОСа му е с доста екстри, така ,че не си се набутал въобще.

    Значи виж на каква стойност работи , предполагам е 533 , задай му 800 и рестарт .............Еееех , това само MSI го правят , 8 мегабайтова PDF книжка с цветни картинки и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какво CD да избера до 200лева
    От KalojaN във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 7
    Последно: 06-10-15, 11:20
  2. Какво кино да избера
    От mongoose във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 23-01-13, 17:47
  3. Продавам дъно за s.AM2 MSI K9N Ultra - Продадено!
    От tsarigradski във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 17-01-10, 10:13
  4. Какво да избера за вентилация и климатизация?
    От dini във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 13
    Последно: 20-05-08, 22:41
  5. Какво дъно да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе