Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Проблеми с дъното на компа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    22
    #1

    Проблеми с дъното на компа

    здравейте! Имам проблем с дъното на моя компютър. Откакто му сложих допълнителна RAM платка то загрява и компа се рестартира когато си иска. Дъното е PC Chips m862 KT400 SBS.1 LAN , а процесора AMD 2200+ 1,5 Ghz BOX. Има ли начин това да се оправи , а ако не от къде мога да си намеря дъно което да пасва на процесора ми , тъй като компа е старичък от 2004г. е

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #2

    Re:Проблеми с дъното на компа

    Ккво ти е захранването и колко вата? Напиши цялата конфигурация - ако не я знаеш ползвай програмката EVEREST. Платките RAM различни ли са? Ако да, трябва да ги настроиш да работят заедно по честота и тайминги. Пробвай да им размениш местата. Правил ли си клок на системата?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    22
    #3

    Re:Проблеми с дъното на компа

    захранването е CASE Foxconn 475 300W PFC RAM платките са DDR2 едната е 256 другата 512 , а за това настройване и правене на кок представа си нямам как става иначе местата съм ги сменял но тогава компа не зарежда

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Проблеми с дъното на компа

    При настроен BIOS, относно паметите да е автоматично, настройките се водят по първата платка откъм процесора. Ако се окаже, че втората е по-слаба, получава честота и тайминги, които не може да подкара. Пробвай да им размениш местата. Ако не стане трябва четене. Потърси в нета за ръчна настройка на тайминги и честоти при RAM. Сигурен ли си, че разпознава и двете платки правилно?

    Уф сега видях, че като размениш местата компа не зарежда. Ако някой ти я е подарил едната платка сещай се. Но пък може да пробваш да настройш ръчно. Само с едната, вероятно работещата как е пак ли се ресва?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    22
    #5

    Re:Проблеми с дъното на компа

    ами в момента съм само с 512 (тази която си купих в последствие) и се рева , но по рядко от преди , за това си мисля че е и от дъното , понеже съм сменял вентилатор на видеокарта процесора ми не загрява и немога да измисля друга причина

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Re:Проблеми с дъното на компа

    1.во Имай в предвид че не си с ДДР2, поне така ми изглежда този чипсет
    2.ро Много внимателно огледай всеки един кондензатор по дъното, да не се е надул протекъл или каквото и да е
    3.то вземи и добре почисти платките с рамта. Дали с гумичка за моливи или със спирт или и с двете.
    4.то опитай се да разбереш при какво положение се рестартира

    Желателно е по-голямата по обем памет да е по-близко до процесора. Друго което може да погледнеш, е температурата на южния мост - този чипсет който е долу до пинчетата за ресета и ключа за включване.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Проблеми с дъното на компа

    процесора AMD 2200+ 1,5 Ghz BOX = Семпрон 2200 ( 1,5ГХз )
    няма такъв атлон - а е семпрон
    БИоса ти е стар.

    КТ 400 = дъно с ДДР 1
    Ако другата е ддр2 - направо пали свещ как не си опукал нещо.
    Ама ми е по-чудно как си наврял ддр2 паметта в ддр 1 слота - повярвай ми не е лесно.
    а а ко паметта ти е ддр1 и пак забива с нея - върния - просто е дефектна и така се познават - много пекат.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    22
    #8

    Re:Проблеми с дъното на компа

    процесора си е Семпром така е но за РАМ-а и на двете платки си пише DDR2 и си пасват без никакви усилия в местата , за БИОС-а представа си нямам какъв е . Що се отнася до гнездата за РАМ-а чистил съм ги и то не един път и кондензаторите съм гледал , а за рестартирането става когато се натовати повечко компа за по продължително време пример: отварям Мозила Winapm , и си се ровя в нета с постоянно зареждане на различни страници и компа се рестартира , това става по често през лятото , когато махна капака на кутията честота на рестартиранията пада , слагал съм малък вентилатор до кутията и тогава няма нищо , само за информация кутията ми си има и тя вентилатор който тауж трябва да искарва топлия въздух

  11. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #9

    Re:Проблеми с дъното на компа

    Еми ти си знаеш какъв ти е проблема ама.... Температурите, най-вероятно на процесора-не е задължително. По горе ти писах за програмката EVEREST - има я по торентите. Свали я и виж в раздел датчик какви са ти температурите. Може да се окаже, че и захранването вече неможе да държи натоварването.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Проблеми с дъното на компа

    аз пък си мисля, че процесорът ти, нещо не е добре охладен, или не си сложил, нещо паста.
    Kогато стане топло, почва да загрява и се бъгва.
    Свали си EVEREST, както ти е казал peterstamov и наблюдавай температурите, нищо няма да ти коства.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    22
    #11

    Re:Проблеми с дъното на компа

    днес си поиграх с компа и с EVEREST-a каквото и да правих процесора работеше в диапазона 40-41 градуса , а дъното започна от 28 и мисля че като стигна 45 и се рестартира компа. Стойостите на дъното нормални ли са или над 40 вече е прекалено висока температура??

  14.  
     
  15. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #12

    Re:Проблеми с дъното на компа

    Ами не са много високи до толкова, колкото вярно ги показва софтура. Какви перки имаш по кутията? Ако имаш вентилатор може да пробваш да го насочиш към дъното. Да се види тогава как ще са температурите и дали ще рестартира. По принцип е добре да имаш една вкарваща и една изкарваща перка - пуснати на 5 волта да не шумят. Може за изкарваща да си остане само на захранването, но поне вкарваща е добре да има.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Проблеми с дъното на компа

    я огледай, радиатора, на чипа, на дъното, да не се е откачил нещо.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    22
    #14

    Re:Проблеми с дъното на компа

    ами за вентилатори имам на процесора на видеокартата на захранването и на кутията една искарваща перка , пробвал съм да слагам до кутията един вентилатор мъничък но не е за комп обикновен и тогава компа си бачка безотказно , амаа едно че вентилатора си замина , а и малко циганска работа ми се струва така , за това реших да се посаветвам с някой , обаче в Карнобат има едни майстори дето май разбират по малко от мен

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:Проблеми с дъното на компа

    Добре де - като с едната рам забива - търсите под вола ТЕЛЕ
    махни рама и толкова.
    А това че се пишат глупости- чипсет с ддр1 рам да работи с ддр2
    Смях колеги.

    Тези дет разбират от Карноба т им прати много поздрави - дано да не са тези които са ти продали ддр2 рама , щото лично ще ги накарам да си изядат "разбиранията"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. май дъното замина :(
    От sparrow във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-13, 21:29
  2. проблеми с дъното- помагайте
    От petcu5 във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 28-09-05, 19:19
  3. Дъното ли е или RAM-a?
    От JetSpeeD във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 30
    Последно: 13-05-04, 10:28
  4. Температурата на дъното ?
    От nikito във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 23-12-02, 08:20
  5. За дъното и BEOSа
    От Vova във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 17
    Последно: 11-09-02, 17:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе