Кой е по-добрия за игри?
http://www.tomshardware.com/charts/2...d%5B2612%5D=on
за 7200 мисля, че в общи линии нещата биха били на кантар
7200 е и по-бавен от 8400, както и с по-малко кеш, затова въз основа само на горното няма как да се прецени. да не забравяме и нещо далеч по-важно - игрите зависят в МНОГО по-голяма степен от видеото, отколкото от процесора. процесорът се намесва като второстепенен фактор, който обаче играе повече при избора между nvidia/ati. nvidia са по-силно процесорозависими (т.е. ще ти трябва по-бърз процесор, за да покажат пълните си възможности), докато ati работят по-близо до горната си граница, независим от процесора
така че въпросът ти не може да получи абсолютно точен отговор, при положение, че не ти знаем останалата част от компа
Много добре описано от @FearMe. А каква е целта на занятието? Питам защото Фенома маже да се оборудва с дъно на прилична цена и DD3 RAM. Сокета AM3 е последния представен от AMD. Е7400 не е на новите i-гнезда.
Благодарско : ) В случея съм с ATI видео карта и няма от какво да се притеснявам
Струва ли си според вас да оставя интелското дънце и процесора(EP43-ds3l i E7400) и да мина на amd платформа с въпросния процесор и някое хубаво дънце в смисъл мога да направя едни врътки едни неща и преминаването да ми излезне почти без пари. Също така ддр 3 паметите в кои приложения си показват зъбките при игрите оказва ли влияние ? Колко са по-добри от ддр2 на 1066
1. няма смисъл
2. практически не са по-добри
Да да и мърмота завиваше шоколада в станиол !Първоначално публикувано от FearMe
тест, демонстриращ това, при който влиянието на процесорите се игнорира?Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
ти ми кажи
Аз тествах с ддр 2 800 Kingston & Vitesta 1066 на една и съща конфигурация на една скромна игричка и един Super Pi
при втората е повече ама ме е яд че не пазя логовете.
ха прочети пак какъв беше въпросътПървоначално публикувано от Mr.TECHNO
"Също така ддр 3 паметите в кои приложения си показват зъбките при игрите оказва ли влияние ? Колко са по-добри от ддр2 на 1066"
Аз от двата процесора бих избрал Феном 2ката. Първо , няма да имам полумъртва платформа(LGA775 колкото и да не ми се иска вече умира), второ DDR3 памет която ще има живот поне няколко години, и трето на една и съща честота, Фенома ще е малко по-напред от Е7400, а и има голям потенциал за клок. Ако процесора беше някое C2D E8x00 нещата щяха да са по-различни.
аз пък само ще допълня.
Вярно, че 775 остарява, но да не забравяме, че архитектурата на Phenom II е същата, като на самият прост Phenom, тоест - K10.
Разликата между двата братя не е кой знае колко голяма.
@stenly
Имам в предвид, личният си опит, сравнявайки моя Phenom, с Божовият Phenom II.
Знам, знам, има доста фактори, дето играят роля, няма нужда да ми се споменава.
Нещата доста се опляскаха - 10 сорта сокети, най глупавото е това, че щастливите притежатели на дъна, със сокет АМ2 и АМ2+, с малко усилие, флашвайки биоса, биха минали без проблем на Phenom II.
А как ще работи тои при DDRII, дали ще бъде толкова продуктивен, както при DDRIII......
По темата.
Аз лично бих взел интелски процесор.
Е аз го имам просто идеята ми беше дали си струва да е занимавам ... но няма да го бъде ще изчакам 1-2 години и сменям всичко : ) Благодаря на всички .
В крайна сметка струва ли си да си с дд3?
също така имам още едно питане с какво помага повечето кеш на хард дисковетео 16-32 ?
Фанта, Божо не беше ли с Атлон 2ка бре ?
lorams, щом си с Intel-a никакви ъпгрейди. Чак като ти стане бавна машинката ще го мислиш. Колкото до ползата от ДДР3 спрямо ДДР2 .... Да има смисъл ако си купиш хубава и ужасно скъпа памет която е на висока честота и ниски тайминги.
О аз не мисля да ъбгреидвам с нов процесор и по интела т.н а (сега пък) само ми се върти нещо в главата .... а понеже почти съм зглобил на баща ми комп а му трябва хард да му набутам моя хитачи 500 гб 16 мб кеш и да взема на сегате 500 гб със 32 мб кеш за мене angel (защото все си мисля ,че хардаа е хубаво да е нов. ) Просто не ми е ясно дали има полза от 32мб кеш. То със сиг. има ,но каква е ?
кеш на диска, често наричан дисков кеш - буферна памет в твърдите дискове, която освобождава централния процесор от нуждата да чака записа върху или прочитането на данни от диска
Накратко, колкото повече, толкова повече.