Резултати от 1 до 12 от общо 12

Интересен проблем с греене на процесора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    7
    #1

    Интересен проблем с греене на процесора

    Такаа.Понеже не знам как да приложа директно снимки във вашия форум ето ви линковете на няколкото шотчета които съм направил
    На първо място моята конфигурация
    Тип централен процесор: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+
    Дънна платка: Gigabyte GA-M61PME-S2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)
    Чипсет на дънната платка: nVIDIA nForce 6100-430, AMD Hammer
    Системна памет: 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
    Видеокарта: NVIDIA GeForce 9500 GT (1024 MB)
    3D-ускорител:nVIDIA GeForce 9500 GT
    Монитор:Asus VW195 [19" LCD] (85LMQS016858)
    Звуков адаптерRealtek ALC662 @ nVIDIA nForce 6100-400/405/420/430 (MCP61) - High Definition Audio Controller
    IDE контролер: NVIDIA MCP61 Serial ATA Controller
    IDE контролер: Standard Dual Channel PCI IDE Controller
    Контролер за памет: AYD6J5NT IDE Controller
    Флопи-дисково устройство:няма
    Дисково устройство:Hitachi HDP725050GLA360 (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
    Мрежова карта: NVIDIA nForce Networking Controller
    Мрежова карта: WAN (PPP/SLIP) Interface
    Захранване: ATX-400 400W
    Тип BIOS: Award Modular
    Версия на BIOS: F2
    Тип Award BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
    Съобщение на Award BIOS: M61PME-S2 F2
    Дата на системния BIOS: 03/07/08
    Дата на видео BIOS: 07/09/08


    Според моя Bios моя процесор си е не печка ами направо доменна пещ и естествено защитата на дъното изключва компира .Сега колкото и да съм бос в компютърната техника странното тук е, че тоя процесор си грее така няколко месеца и още е здрав нищо му няма работи си на 6 преживя и интензивните тестове с евереста последните 2 дена интересно е също какво отчитат програмите стойностите са доста странни.Значи напъвам аз процесора на 100% и температурите както си му е реда фръкват нагоре и нямат спирка и така докато се изключи компютъра обаче ако прекратя "акцията" преди това температурите падат рязко до да кажем 50 градуса от 95 става на секундата просто.Друго странно нещо тук е че на пипане веднага след угасването на компютъра охладителя е по студен от видеокартата.Ето ви нагледно какви чудеса показва евереста http://img231.imageshack.us/img231/2...ilitytest2.png температурите са сходни с тези които показват Speed Fun и Core Temp само където Speed Fun ми показва 2 вида волтаж на V1 и V2 като тоя V2 показва 1.87 а V1-1.31
    Првил съм какви ли не фокуси от рода на смяна на пасти и пълно пчистване последното което направих е да сменя и охлаждането с това http://img.tomshardware.com/us/2006/.../amd_boxed.jpg След продължително четене тия няколко дена из форумите така и не ми стана ясно какво подяволите става тук на път съм да пратя машината до Плевен (там е произведена ) което означава поне 2 седмици без ПиЦи но попаднах на някои интересни теми във вашия форум които са старички но намекват за проблем с дъното или по точно с Gigabyte дъната
    Та преди да предприема каквито и да е драстични мерки реших да се консултирам с вас за последно
    П.П.
    Ето и друга интересна снимка от Евереста която може да ви е от помощ http://img13.imageshack.us/img13/2435/cpuidl.png

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    cool'n'quiet включено ли ти е?
    CPU overheat protection активирано ли е?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #3

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    Ъпдейт на биоса и смяна на захранване ( за проба).

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    7
    #4

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    cool'n'quiet включено ли ти е?
    CPU overheat protection активирано ли е?
    C&C е на Automatic
    Относно CPU overheat protection явно е включен щом машината гасне(на 100 градуса) но не го виждам като опция в моя Bios
    (то тоя биос почти никакви опции няма...)

    Биоса го ъпдейтнах преди малко между другото отне ми малко време да докопам програмката за ъпдейт през Уина но нямаше разлика
    Относно захранването мисля че тоя проблем отпадна още миналата седмица когато го носих за смяна на охлаждането на другия ден го пуснахме с друго захранване резултат нямаше обаче

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    чакай сега, до колкото развира vCore е на 1.310, така ли е, или съм разбрал нещо на криво?
    Погледни, в ЕВЕРЕСТ, там където са температурите, от долу има волтовете, ако наистина е на 1.310v, не се чуди никак, от тук идва, този процесор нормално върви на 1.200v, до колкото си спомням и не се лъжа.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    7
    #6

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    чакай сега, до колкото развира vCore е на 1.310, така ли е, или съм разбрал нещо на криво?
    Погледни, в ЕВЕРЕСТ, там където са температурите, от долу има волтовете, ако наистина е на 1.310v, не се чуди никак, от тук идва, този процесор нормално върви на 1.200v, до колкото си спомням и не се лъжа.
    http://img13.imageshack.us/img13/2435/cpuidl.png е това показва евереста тая джаджавка показва всичко каквото прави процесора в момента херци волтажи и разни такива които не ги разбирам много.
    За 1.2v незнам но ето какво пишат AMD за тоя процесор http://www.amdcompare.com/us-en/desk...=ADO4000iaa5dd
    При моя процесор интересното е не само че смуче 3.1-3.4 волта ама дали е нормално да показва и 2109hz при нормална работна честота 2100Mhz общо взето забелязвам че всичките му характеристики са леко завишени а процесора не е клокван поне не и от мен няма как да го направя така или иначе

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    аз се чудя как направо не е изгорял, на тия 1.328v!!!
    Влизаш в биоса и намираш волтовете и ги сваляш, на 1.200v, ако са на auto, тогава биоса се е бъгнал и ги задава грешно, значи даваш manual и слизаш на долу, ако не се лъжа стъпалата са по 0.250, сам си пресметни, с колко трябва да слезеш.
    Най добре е да бъде горе долу 1.250, както са го казали AMD

    И после да черпиш, щото само от това идва, друго няма

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    7
    #8

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    Това с намалянето на волтажите ми е дошло на акъла обаче нещо не мога да я намеря тая опция в моя биос...Тоест единственото което мога да направя в момента от Биоса е да се ровичкам във Фан цонтрола за вентилаторите и C&C опцията явно има някакво друго меню което е за тия работи но не знам как да го намеря

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    ти F8 ли сложи? Ако е тая версия, страницата е най от горе, влизаш в нея, там е клока на процесора и рамата, там са и волтажите.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    7
    #10

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    Ф4 е хмм треа да погледна за още ъпдейти явно

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    7
    #11

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    Ехм според Gigabyte F4 е последния ъпдейт за това дъно има некакъв F5 ама е бета

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    7
    #12

    Re:Интересен проблем с греене на процесора

    Еми честито тъпото дъно не може да се клокне поне така пише в гогле.Като набия ctr+F1 в биоса екрана примигва и толкоз второто меню не излиза...
    Остават 2 варианта да му джасна един Arctic Cooling Freezer 7 Pro PWM или ново дъно

    П.П.
    Намерих му цаката ама в това меню което се показа допълнително нямам опция за промяна на волтажите.Е това изкопах от гоглето последно http://www.hardwaresecrets.com/article/721/6

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. интересен проблем
    От aad във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-08, 22:51
  2. мнооого интересен проблем
    От kalpataro във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 17-02-08, 19:01
  3. Интересен проблем с WoW
    От Anjelo във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 03-11-07, 21:04
  4. Греене на хард диск
    От cKj във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 15-07-03, 16:02
  5. Интересен проблем
    От DaveMF във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 15-05-01, 02:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе