Резултати от 1 до 15 от общо 15

мнооого интересен проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #1

    мнооого интересен проблем

    ей компютърни генийчета , ако някой помогне как да реша проблема има една сериозна почерпка от мене, значи , от известно време като пусна някой торент да се тегли , торент клиента излапва цялата работна памет и нищо не може да се прави докато не се свали торента и по интересното е, че с колкото по висока скорост сваля , примерно с 2 - 3 мб/с толкова повече забива компа, смятах че е от биткомета, но пробвах с още две други торент програми и положението е същото , компа не е с толкова слаби показатели все пак 2,5 гига процесор , 1 гига рам , 256 видеокарта , хайде едно напиване чака някого

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    29
    #2

    Re: мнооого интересен проблем

    Инсталирай си програмата O&O CleverCache.След инсталацията и при мен същият проблем изчезна.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: мнооого интересен проблем

    с какъв интернет си?
    ограничил ли си конекциите на торент клиента и на колко?
    много ли сийдваш?
    по колко неща теглиш едновременно?

  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Re: мнооого интересен проблем

    бате, бате, ограничи даунлоуда на 500 КБ/сек и всичко ще се оправи.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #5

    Re: мнооого интересен проблем

    интернета ми е кабелче от кварталния доставчик около 3 мб/с достига , не сийдвам повече от две три неща едновременно, а и ъплоуда ми е слаб по принцип, не свалям повече от един торент наведнъж
    какво направих - инсталирах тази програма O&O CleverCache , но няма ефект , а и не разбирам с какво тя би помогнала доколкото виждам тя просто следи натоварването на паметта , ограничих обаче конекциите така :

    global maximum number of connections - 100 (беше на 1000)
    maximum number of connected peers per torrent - 125
    number of upload slots per torrent - 50

    в момента е в такова положение и като че ли усещам някакъв ефект , не забива толкова, пак е зле но е малко по добре от преди , изобщо не разбирам от какво се промени за да го пипна още там

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: мнооого интересен проблем

    спри да сийдваш и ограничи конекциите на торент на 10-15, като за качване сложи 1-2

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Re: мнооого интересен проблем

    С uTorrent пробва ли?

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #8

    Re: мнооого интересен проблем

    Като дърпаш с 3 мб не очаквай всичко да лети... машината се натоварва и просто си иска нейното за да може ТИ да гледаш филмче след 5 минути....

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1
    #9

    Re: мнооого интересен проблем

    А особено ако и харда ти е стар .... ;-) Нормално е колкото по-бавно работи хард-диска толкова повече да зацикля, защото не може да насмогне ... Ако проблема наистина е в хард-а единствената оправия е ..... да се ограничи скоростта на около 100-тина kbs.

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #10

    Re: мнооого интересен проблем

    ами значи целият проблем се появи изведнъж и е така от няколко седмици , една година преди това всичко си е било същото и си работеше перфектно , може би трябва да преинсталирам уиндоуса, което хич не ми се щеше

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #11

    Re: мнооого интересен проблем

    С каква операционна система е този компютър?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #12

    Re: мнооого интересен проблем

    windows XP SP1

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #13

    Re: мнооого интересен проблем

    а тъпото е , че ако дори само е включен торент клиента дори без да имам лийчъри да теглят , отново почва да бъга и да бави компа , а харда при всяка дребна операция почва да дере като луд , ако не е пуснат торент клиент компа си бачка идеално. Ох, лесно си беше навремето с Правец 16 , един токат и се оправяше

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #14

    Re: мнооого интересен проблем

    В момента съм с Р4 на 3Гхц. с 2Г. РАМ. BitComet е 0.97 версия и като почна да свалям нещо и 1-2Гб са при мене за 8-10мин. Докато се точи почти е невъзможно да ползвам компа за друго. Ама то ми се налага да тегла ведъж дваж на седмица и не е болка, а докато сиидвам непрекъснато по 8-10 торента НИКАКЪВ проблем.
    Преди време имаше една бъгава версия на BitComet-а и забиваше здраво, установих, че Hypertreyd-a на CPU-то не работеше - натоварваше само едното ядро. Версията на BitComet не поттдържаше Hypertreyd и смъкнах един релииз на програмата и се укроти.
    1. Пробвай с някоя по-стара версия на BitCometa, ама преди това разкарай съществуващата.
    2. Провери в таскмениджъра дали случайно не се закача някоя друга програма заедно с BitComet-а и да прави "услуги" на някои друг. (чекни за вируси, знели човек... Препоръчвам "cureit")
    3. В тая версия на ЕВЕРЕСТ (Everest BG_4.20.1217) има в "инструменти" разни тестове за процесор, рам, диск - провери ги (може да има и други начини за тест на тея неща, ама...)
    4. Пиши ако стигнеш до решение на проблема, че и други чакат

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #15

    Re: мнооого интересен проблем

    ами да ти кажа , имам приятели дето са доста напред с компютрите и като им кажа за тоя проблем мигат на парцали и ми викат - преинсталация, е да ама така и баба знае , и после камарите с програми дето ги имам няма намиране. Все пак реших да смекча проблема по нетрадиционен начин , смених си таксата на интернета и сега свалям с 5 мб/с и един филм е готов за нема и 5 мин. , през което време компа е още по неизползваем , защото по горе бях писал че с колкото по-голяма скорост свалям толкова повече забива компа, но поне сега мога да го изтърпя за 5 мин. докато сваля , а харда пък ше се пръсне от чагъртане

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интересен проблем с видеокарта
    От ManiMani във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-09, 23:50
  2. интересен проблем
    От aad във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-06-08, 22:51
  3. Интересен проблем с WoW
    От Anjelo във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 03-11-07, 21:04
  4. Интересен проблем с часовник
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 11
    Последно: 27-09-05, 23:39
  5. Интересен проблем
    От DaveMF във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 15-05-01, 02:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе