Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с BENQ R55EG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    64
    #1

    Проблем с BENQ R55EG

    Колеги, 4 месеца след изтичане на гаранционния срок ми се счупи лаптопа BENQ R55EG. При включване (с и без батерия, само на ток, само на батерия) присветкват индикаторите, хард диска и цд-то се завъртат за момент и всичко е дотук - черен екран - ни дума, ни вопъл, ни стон. Водих го в сервиз, казаха ми, че вички компоненти поотделно работят (процесор, пачет

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Проблем с BENQ R55EG

    дънце !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    64
    #3

    Re:Проблем с BENQ R55EG

    Извинявам се - ето пълния текст.

    Колеги, 4 месеца след изтичане на гаранционния срок ми се счупи лаптопа BENQ R55EG, без преди това да дава някакви индикации за повреда. При включване (с и без батерия, само на ток, само на батерия и т.н.) присветват индикаторите, хард диска и цд-то се завъртат за момент и всичко е дотук - черен екран - ни дума, ни вопъл, ни стон. Индикаторите за работа на ток, батерия, зареждане и т.н. работят докато е включен компютъра. Външното му видео (VGA, S-Video) не работи - според мен въобще не се стига до буутване на уиндоуса. Водих го в сервиз, казаха ми, че вички компоненти поотделно работят (процесор, памет, дискове, екран), дъното не е прегрявало, но явно се е скапало и че трябва да се смени дъното - разбираемо стандартен отговор (не казвам, че не е възможно). Не ми е ясно само как са го отворили и проверили, след като всичките пломби и лепенки си бяха на мястото непокътнати.
    Един приятел ми каза, че е имал подобен проблем с друга марка лаптоп и го е оправил като е сменил батерията на CMOS RAMа ?!? Не знам дали това е възможна причина, но вече вярвам и в духове.
    Моля ако имате подобен опит, дайте някакви предложения.
    Предварително благодаря.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    12
    #4

    Re:Проблем с BENQ R55EG

    Здравей.
    Както казва Mr.TECHNO, дънце и по точно чипа на графичната карта,често срещан проблем при Nvidia.
    Вариантите са два. Смяна на цялото дъно, което е доста пари. По евтиния вариант е реболване с здрав чип. Нагряването на чипа не е вариант или поне не е цялостно решение на проблема.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Проблем с BENQ R55EG

    Чипа ще е здрав, проблема е в еко спойката. Иначе колегата е прав, духането с горещ въздух или изпичането с инфраред на същата спойка е временно решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам Лаптоп benq joybook r56 с проблем в видео чипа
    От kiselina във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 22-07-13, 13:33
  2. BenQ MP 513 Проблем с 3D
    От Marin4eto във форум Проектори и екрани
    Отговори: 11
    Последно: 26-04-13, 19:43
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Повреден BENQ R55EG
    От badr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-10, 13:15
  4. Проблем с монитор BENQ FP71G+
    От SLAVI_73 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-09, 07:31
  5. CDRW BENQ 5232X проблем
    От Malone във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 14-01-07, 17:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе