Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 53

GIGABYTE като дъно ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #1

    GIGABYTE като дъно ?

    Тъй като никога не съм виждал "на живо" как се справят дъната GIGABYTE, моля да си кажете мнението за тях. Напоследък доста дръпнаха и определено се превърнаха в изключително сериозна фирма. Особено след като трудно ще направя същата грешка с взимането на ASUS дъно (проклетия P4S8X е най-скапания буклук, който някога е седял в кутията ми), ми остава малък избор (не мога да купя EPoX, защото искам да си приспадна цената от ASUS-а, а той е взиман от друга фирма). Ако се интересувате от избора - GA-8SQ800 Ultra (SiS 655) www.giga-byte.com/products/8sq800ultra.htm. Разбира се, ASUS също пускат дъно с такъв чипсет (P4SDX), но на тях им загубих вяра и не взимам, преди да съм изчел мнения по форумите... (особено след като се въвежда Dual-Channel DDR... btw. сега не същалявам, че взех 2x256 DDR400 . Та искам само мнението за GIGABYTE като цяло. 10x ви и честит имен ден на всички Ивановци, Иванки, Ивайловци и т.н

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #2

    GIGABYTE като дъно ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Aquadark


    Тъй като никога не съм виждал "на живо" как се справят дъната GIGABYTE, моля да си кажете мнението за тях. Напоследък доста дръпнаха и определено се превърнаха в изключително сериозна фирма. Особено след като трудно ще направя същата грешка с взимането на ASUS дъно (проклетия P4S8X е най-скапания буклук, който някога е седял в кутията ми), ми остава малък избор (не мога да купя EPoX, защото искам да си приспадна цената от ASUS-а, а той е взиман от друга фирма). Ако се интересувате от избора - GA-8SQ800 Ultra (SiS 655) www.giga-byte.com/products/8sq800ultra.htm. Разбира се, ASUS също пускат дъно с такъв чипсет (P4SDX), но на тях им загубих вяра и не взимам, преди да съм изчел мнения по форумите... (особено след като се въвежда Dual-Channel DDR... btw. сега не същалявам, че взех 2x256 DDR400 . Та искам само мнението за GIGABYTE като цяло. 10x ви и честит имен ден на всички Ивановци, Иванки, Ивайловци и т.н

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Зашо непременно си избрал дъно със SIS. Все пак ако си решил твърдо да е P4 си вземи с 845Е или D чипсет примерно. Разликата в цената не е голяма

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #3

    GIGABYTE като дъно ?

    Imam vpechatlenija za KT400 danoto - stabilno i barzo, da ne kaja edno ot naj-barzite; problemi ima samo pri seriozen overclock - po-tochno ne mojesh da napravish "warm reboot" [] Kato zjalo - dobri vpechatlenija, sashto i ot i815 danoto na slujebnija, no probs. Perfektno saotnoshenie zena/kachestvo, pone spored men.

    >

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #4

    GIGABYTE като дъно ?

    Purvo - SiS drupnaha mnogo i lichno gi predpochitam pred Intel pone za tozi moment. Vse pak ochakvame kum sredata na godinata novite Intel "overclock-friendly" chipseti (i duna).

    Sushto taka janko, spomenah za Dual-Channel DDR, a i dunoto poddurja oficialno DDR400 (vupreki, che na saita na GB ne pishe Kingmax kato trusted vendor na DDR400, sled mail-che na support-a mi kazaha, che suvsem skoro shte doobogatiat spisaka s okolo 3 ili 4 novi marki, sred koito Kingmax.

  6. TBL
    TBL е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    33
    #5

    GIGABYTE като дъно ?

    Zimai smelo i bezotgovorno GIGABYTE...dosta sa napred s materiala...

    IMAM edna PREPORUKA KUM VSI4KI LUBITELI NA INTEL PLATFORMI....

    V NIKAKUV SLU4AI NE SI SGLOBIAVAITE P4 Platforma sus Elitegroup Duno...mnoo iadove 6te berete...Elitegroup sa dobri samo za AMD Mashini,....

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    203
    #6

    GIGABYTE като дъно ?

    Незнам дали ГигаБуте са добри за Интел платформи но за АМД са наистина добри колкото и някой хора да се опитват да ме убеждават в обратното.Имам ГБ 7VRX от 2-3 месеца и сам наистина доволен.Вярно е 4е в началото имаше малко проблеми с паметта но този проблем се отстрани в F3 BIOS.А и ако си флашнете моднатия F6 наистина няма да съжалявате.С две думи GigaByte предлагат това което предлагат и дръгите производители/дори малко отгоре/ и то на изключителна цена.Затова ГБ са толкова продавани напоследак.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #7

    GIGABYTE като дъно ?

    Edin priqtel si wze evtino Gigabyte sas 845G i celeron 1.7 - raboti samo na fail-safe nastroiki, inache zwuka (wgraden ALC650 codec) prekaswa non-stop, a kompa raboti super slow!?. Az sam sas Epox 4G4A+ (845G, RAID, DDR 333) P4 1.8@2.77 sas sashtiq codec - nikoga ne sam imal podobni problemi.



    Za smetka na tova imam drugi problemi s EPoX dana, wazhwalqwani ot Persy... te syshto ne sa cvete za mirisane.



    Da si wzemes SIS, zashtoto sa "drapnali s materiala" e tapo. t.e. da smenis Intel-a sas SIS.

  10. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    225
    #8

    GIGABYTE като дъно ?

    гигабайт е по-добре от елитгруп, но само някой модели са сполучливи.

    Ако чакаш критичен биос-упдейт от гигабайт - забрави.

    Биосите им, особено на новите чипсети са под всякаква критика.

    Ако е нещо вече яко тиражирано (кт333 например) - там всичко

    е ОК, никакви проблеми.



    А цената - това вече не е ОПРЕДЕЛЯЩ ФАКТОР, ВСИЧКИ МАРКИ СА

    ГОРЕ ДОЛУ НА ЕДНА ЦЕНА.



    Относно ДДС-то, не мога да повярвам че все още има хора които не могат да се оправят - то е смешно вече да се мрънка.


  11. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #9

    GIGABYTE като дъно ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by kirko


    гигабайт е по-добре от елитгруп, но само някой модели са сполучливи.

    Ако чакаш критичен биос-упдейт от гигабайт - забрави.

    Биосите им, особено на новите чипсети са под всякаква критика.

    Ако е нещо вече яко тиражирано (кт333 например) - там всичко

    е ОК, никакви проблеми.



    А цената - това вече не е ОПРЕДЕЛЯЩ ФАКТОР, ВСИЧКИ МАРКИ СА

    ГОРЕ ДОЛУ НА ЕДНА ЦЕНА.



    Относно ДДС-то, не мога да повярвам че все още има хора които не могат да се оправят - то е смешно вече да се мрънка.



    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    ... ne se zajazhdam vaobshte, ami bili objasnil ti kak se opravjash s DDS-to?? A otnosno zenata - tja e i vinagi shte e naj-vajnija opredeljasht faktor pri 99% ot horata (za dobro ili za losho)!!!

    >

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    156
    #10

    GIGABYTE като дъно ?

    Abe hora kakvi gi drunkate. Za AMD platforma samo ASUS i to ot liniqta na A7V333 . Dori ot Asus priznavat che ne sa puskali nqkoga po spoluchliwo duno. S poslednite updeiti na BIOS nikakvi qdove Podurja bez problem ot 2400+ nagore . Veche go imam ot 4 meseca i e ubiec. Imal sum mnogo duna v 8 godishnata si praktika s komputrite i shte vi preporucham ASUS. Gigabyte sushto sa hubavi no sa edna stupka po nazad ot ASUS. Epoxa sa nqkude posredata mejdu dvete zaedno s MSI moje bi. I ne mi govorete za EliteGroup i chipseti sus SIS. Prosto ne vurwqt. PO dobre suberi oshte 20-30 dolara izchakai mesec-dva i si vzemi neshto svqstno.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    374
    #11

    GIGABYTE като дъно ?

    DADA, eto shtom choweka go e testwal i ima takiwa otzivi po-dobre se zamisli za ASUS. nqkoi modeli na GIGABYTE sa mnogo nedoklateni, ne znaes na kakwo ste popadnes.

    ASUSa e druga rabota

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    5
    #12

    GIGABYTE като дъно ?

    az sum dovolen ot moja gigabyte 8ie533. s celeron 2.0ghz @ 2.66ghz. obache imat niakakuv problem s pametite.. dano da pusnat update na biosa.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #13

    GIGABYTE като дъно ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Da si wzemes SIS, zashtoto sa "drapnali s materiala" e tapo. t.e. da smenis Intel-a sas SIS.<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote"> izviniavai ama novite chipseti na SiS (ot 645 nasam) prebvuzhojdat vsichki intel takiva... mislia che govorish malko naizust v momenta.



    Inache sushtoto za chakaneto na kritichni BIOS update-i moga da kaja i za ASUS - primer moia "neveroiaten" P4S8X - ne kazvam che ne sum si vinoven sam, zashtoto priburzah ama to biva li tolkova kalpavo duno be ? samo proverete na asusboards.com v Intel Chipsets > SiS i 6/7 ot temite sa svurzani s greshkute v p4s8x... tupoto v momenta e, che dunceto e vzimano ot firma, koiato ne predlaga EPoX i ne moga da go smenia za takova ...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #14

    GIGABYTE като дъно ?

    EPoX в България мисля, че предлагат само Persy. Така че, приятелю Aquadark, примири се че на този етап EPoX е мечта несъвместима с желанието ти да ти се приспаднат парите за ASUS-а. Що се отнася до Gigabyte - имат както сполучливи, така и не толкова добри дъна. Аз имам опит със 6SMZ7 (с един от по-старите SiS чипсети), 7ZXH (VIA KT133), 8IEX (много добро дъно със s.478), 8IE533, 8IRML, 8IGML-T (всички последни с Intel 845 D или Е)... не съм имал сериозни проблеми досега.



    А... щеше да ме запознаваш с новото си гадже (от сигнатурата) или с някоя нейна приятелка - какво стана ?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #15

    GIGABYTE като дъно ?

    Znam dobre che Epox samo Persy gi predlagat, no chestno kazano ne sum se i zasilval chak tolkova mnogo kum tiah... inache ne sum v sustoianie da dam 300 dolara za duna v raztoianie na 3 meseca. Kakto i da e, veche purvo cheta solidno kolichestvo user reviews (to za P4s8x edno kachestvno niama da se nameri, dori mollov mislia che ne e spomenal za problemite)



    Inache za gadjetata... hehe emi s moeto mojesh da se zapoznaesh primerno na http://www.christinaaguilera.com/ ... inache s nikoia priqtelka - emi shte si pomislia )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дъно Gigabyte GA-M68MT-S2P с PCI E 2.0 или 3.0?
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 07-12-12, 21:00
  2. дъно GIGABYTE GA-M61SME-S2L
    От andi03 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 24-12-11, 12:33
  3. Продавам дъно Gigabyte GA-8I945P-G
    От torkonator във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-09, 13:54
  4. Предложете дъно като за карък !!!!
    От Светъл във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 30-12-03, 00:27
  5. Проблем с дъно Gigabyte 7VA
    От varbancho във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 17-11-03, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе