Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Ако искаш да разбереш истината направи следния прост опит:

    1.След като не е работил компа няколко часа го пусни и виж веднага каква температура ти показват биоса и Аида.

    2. Виж каква е температурата в стаята (ако имаш термометър). Ако е отопляема стаята - около 20-23 градуса.

    Ако датчика ти е наред температурата на процесора трябва да е близка до стайната. А ако ти показва много по-висока виж каква е разликата и я имай в предвид при работно състояние.

    Например: при стайна 23 гр. и измерена при старт 43 гр имаш разлика 20 гр. Тогава ако имаш работна температура при 63 гр показана от Аида, то реалната е 43 гр.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #17

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    След като си го зех от фирмата и ми смениха охлаждането с "Еверкоол " 20-825 СА и ми държи температура 53-54 С нормална и при натоварване държи постоянна температура 61 С . Радиатора е топъл на пипане . По нататък смятам да сменя даното с нещо по добро и ако от това не се оправи ще сменя охлаждането с нещо по-скъпо <дали ще е по добро ? > . ...........................



    <div align="right">Originally posted by azrod*-*23/01/2004*:* 19:59:40</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Топъл радиатор значи най-много 50 градуса.

    Някои гигабайтски дъна мерят 10 градуса повече - като им се смени биоса се "оправят"(уж)



    Ако искаш му слагай водно охлаждане - пак ще ти показва 60С [:D]

    Абе продължавай да се занимиваш с глупости кат си нямаш друга работа...

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    5
    #18

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Проблема е в дъното ти - не мери вярно.Смени ако межеш с АСУС А7Н8Х-Х и ще си много доволен.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #19

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Има един много прос начин да видиш дали дъното ти отчита повече. Пускаш компа и влизаш в биоса. след като са минали 5-10 секунди и ти показва 46 градуса е ясно че не отчита правилно. И 36 да ти покаже пак не е вярно. Това за отчитането е доста често срещано при Gigabyte. Вийдал съм го и при твоя модел и при тези с КТ600 с първия биос. Със следващия май го пооправиха донякъде. Можеш да смениш биоса.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #20

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Датчиците не ти отчитат правилно. Преди време бях пуснал тема за същото дъно и за КТ600, само че при мен тенпературите достигаха до 79 градуса - а радиатора беше леко топъл. С флашване на биосане не се оправи. Абе тия от GIGABYTE направо се излагат.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    7
    #21

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    http://www.giga-byte.com/Motherboard...AQ/FAQ_415.htm

    Имам същия проблем!!!

    Явно от GigaByte нарочно са вдигнали показанията на температурния датчик.

    Все още не съм мерил температурата с външен уред, но до понеделник

    ще го направя и ще ти дам резултат.

    Ако си сложиш първата версия на БИОС-а, ще ти паднат показанията

    на температурата с 15 градуса(пробвах го).

    ---------------------------------

    Barton 2800+/GA7N400L/TwinMos 2x256Mb/120Gb Seagate/Radeon 9200

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    13
    #22

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Няма смисъл да си даваш парите за ново захранване и това ще ти върши работа. Проблемът си е от датчика на дъното. Гигата са си такива, проблемът датира по-отдавна. Аз имам едно старичко с и815 и една целеронка. Показваше температура 35C даже и без вентилатор. Имал съм вземане даване и с КТ600 където съм виждал такива температури, че свят ще ти се завие. Ако компае стабилен (24часа Приме95) и не забива значи си ок.[]

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    17
    #23

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Няма смисъл да си даваш парите за ново захранване и това ще ти върши работа. Проблемът си е от датчика на дъното. Гигата са си такива, проблемът датира по-отдавна. Аз имам едно старичко с и815 и една целеронка. Показваше температура 35C даже и без вентилатор. Имал съм вземане даване и с КТ600 където съм виждал такива температури, че свят ще ти се завие. Ако компае стабилен (24часа Приме95) и не забива значи си ок.[]



    <div align="right">Originally posted by pesho2000*-*30/01/2004*:* 0148</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    По принцип смятам да сменя даното със Abit ili Asus . Амд-to трябва да работи на 1.65 V a на мене ми показва примерно и не само Sandra 2004 ~ 1.71 V ne po malko , aми имат някаква врътка тия в Гигабите и немога да си клокна Pc-to ,във фирмата ми го пържиха на 11 * 200 и много е греел .Аз немога да пробвам щото котията ми е запечатана и немога да го пипна ако го клокна . Такива работи ......

    10 x all

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    49
    #24

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Днес си направих един експеримент...понеже видях какво сте писали за биоса.Сутринта ставайки реших да видя какво ми дава и на мен при изстинал компютър.Паля го аз и веднага се намърдвам вътре ,температурата на процесора ми я дава 41* и това нещо при стайна 25*[:D] явно тия датчици на Гигабайт наистина са само там за украса.[!]

    Иначе вече във win температурата ми седи на 45~48 но това защото ползвам CPUIdle.Ако го махна си отива без проблем на 55* без натоварване(idle).При продължителна игра или Prime95+super pi стига най-много до 61*.Копма е абсолютно стабилен и не е забивал никога дори и лятото.

    ---------------------

    Някой беше казал че на тия дъна (повечето гигадръв) температурите са поне с десет градуса завишени[!]

    ---------------------

    Явно неми е съдено да видя нормална температура,поне като показатели на това дъно с този процесор...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Atlon XP 2800+ Barton проблем
    От radoray във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 30-03-07, 00:59
  2. Кое Atlon XP Barton или Atlon XP Troughbred ?
    От WhiteRaven във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 01-06-04, 21:09
  3. BARTON 2500+
    От dancov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 22-11-03, 19:00
  4. Overclock na AMD Barton 2500+
    От spidera във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-03, 22:07
  5. Barton 2500+
    От wfw във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 02-09-03, 16:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе