Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    17
    #1

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    ...............................................................................

    MB : Gigabyte 7N400-L1 Nforce 2 ULTRA FSB 200

    CPU: AMD Atlon XP 2500+ FSB 333 Mhz Barton

    CPU FAN :Glacial Tech IGLOO 2450 Pro -raboti v 4xx-46xx oborota

    CASE : ATX JNC RJA68 300 W

    VGA : Sapphire Radeon 9600 Atlantis /128Mb / tv / dvi/

    HDD : Maxtor 80 GB /7200 / 8Mb cache

    RAM : 512 MB DDR 400 Mhz

    CASE FAN : 2 x Coller Master 2500 oborota

    .................................................................................



    Sled 20 dni ot pokupkata procesora zapochva da gree , ne e praven overclock na Pc-to . Pri vkluchvane zabo4va da raboti na 46 t (gradusa) i postepenno se pokachva i stiga do 55-58 t bez dase natovarva, pri natovarvane stiga do 62-64 t (gradusa) .Tazi temperatura q pokazva kakto na Biosa taka i chrez "Aida".

    Smeniha mi ohlajdaneto ne sam pital kakvo e raboti na ~ 3600 (oborota) , promqna nqma.

    Nqkoi ako moje da napishe neshto po temata 10x predvaritelno !!!


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #2

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    1. Пиши на кирилица!!!

    2. Има ли паста нежду процесора и духалката ?

    []

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    17
    #3

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    След 20 дни от покупката Процесора започжа да грее, не е правен оверклок на Pc-to . При включване започва да работи на 46 градуса

    и постепенно се покачва и стига до 55-58 градуса без да се натоварва,при натоварване стига до 62-64 градуса <<< само един пат ми заби ( исгасна Pc-to ) pri igra Enter the Matrix >>>. Tази температура я показва както на Биоса така и чрез "АИДА". Смениха ми охлаждането (незнам какво е то4но) работи на ~3600 оборота,промяна няма......





    <<<<Казаха ми че слагат "Гел" между процесора и радиатора>>>




  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #4

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Имах такъв проблем с Титан(мисля че д5т беше модела) , след това си купих Акаса с медна основа и накра си сложих AMD от BOX-a.

    Fan с по-мако разтояяние между напречните пластини (или както им викат:-)на радятора охлажда по-добре.

    "Glacial Tech IGLOO 2450 Pro " не го знам тоз fan ,

    Зашо FSB200 a не 333 [?]-шината и паметта в синхрон(333@333=!00%)така е по стабилна системата !

    Трябва да сложиш и нещо да духа(смуча) топлия въздух

    ПС.Бартона работеше +- 60С сега на 39/44С и в стаята е доста топло.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    17
    #5

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    И нешто друго ми направи впечатление инсталирах си и от диска за дъното "Easy Tune 4 " която маи е само Демо версия която би трябвало да Оверклоква PC-to сашто има опция за отчитане на температурата , " Easy Tune 4 " "AIDA" i Biosa отчитат почти без разлики всички показатели (обороти , температури ) ...........................

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    71
    #6

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Както ти казва кафка намери си ти охлаждане.

    Аз сам със същият Athlon и noname охлаздане (т.е. за пръв път чувам тази марка) нямам проблеми дори и след като го подложа на натоварване ,а вентилатора ми е на 2300 оборота.

    Повечето имат термо паста сложена на основата на самият радиатор, чувал сам че и прекалено много не е добре ,не се знае тези юнаци колко са го омазали



    п.с. дали е сложен като хората.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #7

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    може и датчиците да не ти отчитат правилно просто []

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #8

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">След 20 дни от покупката Процесора започжа да грее, не е правен оверклок на Pc-to . При включване започва да работи на 46 градуса

    и постепенно се покачва и стига до 55-58 градуса без да се натоварва,при натоварване стига до 62-64 градуса <<< само един пат ми заби ( исгасна Pc-to ) pri igra Enter the Matrix >>>. Tази температура я показва както на Биоса така и чрез "АИДА". Смениха ми охлаждането (незнам какво е то4но) работи на ~3600 оборота,промяна няма......





    <<<<Казаха ми че слагат "Гел" между процесора и радиатора>>>



    <div align="right">Originally posted by azrod*-*14/01/2004*:* 23:15:43</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ама ти тоя процесор пипна ли го с ръка изобщо? Щото БИОС може да ти покаже и 200 градуса[)]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    17
    #9

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    <<<<<<Ама ти тоя процесор пипна ли го с ръка изобщо? Щото БИОС може да ти покаже и 200 градуса>>>>>>





    Ами не сам го пипал с рака щото котията ми е в гаранция и е запечатана . Във фирмата от кадето сам го купил казват че до сега са нямали (за първи път им се случва) такав проблем. Казаха да им го занеса пак да видят дали не е било Софтуерен проблем, и искали да ми го Преинсталират - струва ли си да пробват щото после имам да инсталирам "100 диска" не знам каде какво сам записвал )))

    Най вероятно ще трябва пак да ходя при тях )) ( даите ми савет дали се налага да се преинсталира щото според мен файда маи няма да има) ................





    10x ALL





    <font color="orange">DK: Ползвай този бутон за да цитираш: по лесно е и удобно за другите</font id="orange">

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    285
    #10

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Не мога да дам обяснение , обаче и моят Атлон грее много ... Няма никаква разлика дали си работи на фабрични честоти или на тези в сигнатурата , ама при тестване с 3ДМарк качва 58-59 градуса при нормална температура в стаята [!] Не е нормално , защото радиатора е SLK900A и пастата е OCZ Ultra 2 , закрепени за идеално ...Имам и два вентилатора да духат и смучат всякакви топлу въздуси

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    148
    #11

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Ама недейте да ми гледате разни програми, щото те четат от датчика , а пък той често не отчита правилно. Така че трябва да пипне ръчичка, иначе само се занимавате с глупости.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    285
    #12

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Ами какво да не им вярвам на тия програми , като на пипане редиатора е доста топъл , не е горещ, ное ДОСТА топъл , това са поне 55-60 градуса [!]

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    282
    #13

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    нещо мисля че Гигабайт имат няква врътка, аз като се пренесох на абит NF7-S, температурите ми паднаха с 10-15 С



    60С си е температура която ПАРИ

  17. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #14

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    Трябва да ти го видят във фирмата! Но не за да ти го преинсталират а за да погледнат дали някой кабел, лепенка или нещо друго не пречи на вентилатора да работи добре.

    Glacial Tech IGLOO 2450 не е лош но мисля че е малък за ттози процесор(чудно ми е как е работил 20дни а сега грее)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    17
    #15

    Procesor AMD Atlon 2500+ Barton - Gree kato pechka

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Трябва да ти го видят във фирмата! Но не за да ти го преинсталират а за да погледнат дали някой кабел, лепенка или нещо друго не пречи на вентилатора да работи добре.

    Glacial Tech IGLOO 2450 не е лош но мисля че е малък за ттози процесор(чудно ми е как е работил 20дни а сега грее)



    <div align="right">Originally posted by breiii*-*17/01/2004*:* 0653</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">







    След като си го зех от фирмата и ми смениха охлаждането с "Еверкоол " 20-825 СА и ми държи температура 53-54 С нормална и при натоварване държи постоянна температура 61 С . Радиатора е топъл на пипане . По нататък смятам да сменя даното с нещо по добро и ако от това не се оправи ще сменя охлаждането с нещо по-скъпо <дали ще е по добро ? > . ...........................

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Atlon XP 2800+ Barton проблем
    От radoray във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 30-03-07, 01:59
  2. Кое Atlon XP Barton или Atlon XP Troughbred ?
    От WhiteRaven във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 01-06-04, 22:09
  3. BARTON 2500+
    От dancov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 22-11-03, 20:00
  4. Overclock na AMD Barton 2500+
    От spidera във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-03, 23:07
  5. Barton 2500+
    От wfw във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 02-09-03, 17:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе