Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 123

Athlon XP...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #46

    Athlon XP...

    Mollov,

    далеч съм от мисълта, да казвам, че с Котлоните всичко е наред. Когато за първи път си взех Duron, беше на 700 мисля, от неопитност сложих радиатора (от 4$ acorp) накриво, така, че опираше в кристала само от едната страна. Като резултат - заби на около десетата секунда, вдигайки шестдесет и няколко градуса. Естествено, за е купонът пълен, пробвах няколко пъти, докато разбера какво става. След като оправих проблема, всичко тръгна пушка... Виждал съм и изгорели AMD-та, изгорени зарази глупост след спрял вентилатор - той забивал няколко седмици, ама кой да каже. При интелите съм забелязал, е малко по-иначе - те стоически държат без вентилатор и то дълго време, но оттук до изгарянето им границата е доста тънка. Те просто не са пригодени да работят при високи температури (които по спецификация не би трябвало да вдигат)




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    36
    #47

    Athlon XP...

    Е и моят Duron 750@985(6,5x150)си вдига 50С след 2 часа бичене на Quake, но не го мисля много. От процесор който струва 35$ не бих могъл да искам и повече. Когато сдаде багажа ще го сменя.



    People can fly

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #48

    Athlon XP...

    Nqkoi moje li da mi kaje dali GB 7VTXE poddurja termodioda na A XP ili vub6te nqkoe duno koeto go poddurja




  5. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #49

    Athlon XP...

    Някъде из сайта на АМД има списък на дъната официално одобрени от АМД за работа с Атлон ХР. Пусни един сърч и ще ги видиш. Преди 2 седмици някъде имаше 7-8 дъна от списъка, които се продаваха вече в БГ...



    __________________

    A Steve Morse Fan!!!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #50

    Athlon XP...

    Въздържах се да правя крайни изказвания относно температурата на Palomino процесорите, но сега след като сам лично тествах един мога да кажа само едно:



    AMD AthlonXP 1600+, o/c до 1628MHz, 1.75V - 36С!!!



    Това на Abit KG7-RAID, 10.5х155 - Температура, измерена от датчика под процесора, който е огънат да опира по-добре в процесора и е мазнат леко с топлопроводяща паста за по-добро приемане на топлината от процесора....



    Mollov, HardwareBG.com

    mollov@mail.bg

  7. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #51

    Athlon XP...

    След гореказаното мисля, че темата за температурата на K7 до голяма степен е изчерпана.




  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #52

    Athlon XP...



    Абе като съм тръгнал дай направо да изтрепем квартала:



    AMD Duron Morgan 1.2GHz, 1.7V - 30C!!!!



    Със същото дъно, 8х150 - температурата е измерена по същия начин, както по-горе...



    Това всичкото естествено с Alpha PEP66 + 2хND3 перки.... Знам, че звучи доста, но ако вземете един CoolerMaster 6i31C и гаранция ще направите около 35С....



    AMD Palomino/Morgan - нямат нищо общо с топлоотделянето на T-bird/SpitFire....



    Mollov, HardwareBG.com

    mollov@mail.bg

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    460
    #53

    Athlon XP...

    Abe Mollov ti da si najasno 4e s dat4ika na danoto ne meris t na kristala kojato e garantirano pone s 5-6 gradusa po visoka, oba4e mai drug na4in njama a?

    Otnosno glupostite za Celerona koito gorjal kakto si poiska - s kvo dano gi pravite tija 4udasa be genii4eta?

    Stoto na mene K62 na 350 mi izgorja prosto bez nikakav priznak ama ne razpravjam gluposti.Ta celeroni imam dva i slu4ai na pregrjal takav ne sam imal kato i dvata sa slozeni na min 50% nad tova koeto pise 4e sa. Ta ako prekalja sas FSBto prosto ili ne tragvat ili masinata se restartira sama.

    Za XP i Th njamam li4ni vpe4atlenija kak sa s temperaturata i za tva njama da pisa.

    Za 4oveka koito bese pisal 4e vsi4ki dana za Athlon ot 2 godini nasam sa s termodat4ik- dalboko se laze toja 4ovek ima mnogo takiva i moze bi ot godina nasam se zapo4na masovo da se pravjat takiva s dat4ik.-po vaprosa naprimer AOpen- http://www6.tomshardware.com/mainboa.../kt133-18.html



    Edited by - Mitko744 на 12/12/2001 16:32:25

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    444
    #54

    Athlon XP...

    za Mollov ave toj moq AthlonXP 1600PR bez da e purjen e na 42 gradusa v nai golqmata zima s duno GByte7vtxe i Spire ball bearing




  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #55

    Athlon XP...

    Митко:



    Да. много добре ми е ясно, че това не е temp. на кристала, но лично допълнително усилвам натиска на датчика и го мажа с силикон за по-добро приемане на топлината... дига показанието с 2-3C, но пък така съм по-спокоен, че евентуално получавам по-добро отчитане и се доближавам до реалната температура...



    Shamara: само дето малко с тебе се различаваме по охлаждането - аз съм с Alpha PEP66 + 2х ND3 перки на отворена кутия....



    Mollov, HardwareBG.com

    mollov@mail.bg

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #56

    Athlon XP...

    Абе Mollov - как ги държиш тези 36 градуса? Моя ХР бачка на 42, и Ufo злорадства, че неговия Целерон бачкал на по-малко.



    А това за отворената кутия - когато кутията е отворена се нарушава правилния поток на въздуха вътре, което води до лошо охлаждане. Ако температурата при тебе не е 5 градуса, няма голяма сметка да ти стои отворено ПЦ-то. И ако ти се налага да му сменяш по 3 пъти на ден чарковете също. Докато бачках в един сервиз за 3 месеца не можах да видя нито едно служебно ПЦ затворено



    Я дай инфо за твойто охлаждане, че по твоите думи 42 градуса хич не са малко...



    <center></center>

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #57

    Athlon XP...

    Само си погледнете постовете...марката Атлон се свързва само с градуси,и то високи....хора ,вие да не би да използвате процесорите си за отопление????Сори,забравих че фамилията АМД за друго май не става...високи температури,и след 15 минути работа хоп:Memory dump!.

    Да не говорим,че за бизнес и дума не може да става:кой нормален човек би поверил сървъра си примерно на Атлон??Ми никой....там от сумати време има само един лидер,и той(казвам го за хората,които са забравили,или просто не искат да се сетят)се казва ИНТЕЛ.

    Това е:другото е само алтернатива,дори и XP да се казва,за Win XP не знам дали е experimental,на за тва първото съм сигурен:няма да се очудя,ако утре от любимата марка пуснат и XP с PR 10000,работещ реално на 2000,нали все пак трябва да догонват лидера:-)




  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #58

    Athlon XP...

    За Lord-а - това моето охлаждане съм го описал поне на 100 места - виж някъде и прочети - има го и в o/c database - там за 1.3G Morgan-а...



    А и прави сметка, че това НЕ Е отчитане, взето от вградения датчик!!!!





    За DPetrov - момче, отново говориш наизуст....



    Mollov, HardwareBG.com

    mollov@mail.bg



    Edited by - mollov на 25/12/2001 12:37:46

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #59

    Athlon XP...

    Дай си характеристиките на перката...на охлаждането де.



    <center></center>

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    35
    #60

    Athlon XP...

    Lorde, moje li az da ti dam harakteristiki:

    MORGAN + ALFA (za 35$ ) + Vcore 1,7

    ako neshto ne ti e qsno si predstavi " Mistar 20% " XE Xe da ne si pomislish za Vili Veber




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz AM2
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-13, 13:07
  2. Athlon 64/FX
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 132
    Последно: 07-11-03, 16:41
  3. Athlon XP
    От CRASHOVERRIDE във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 18-06-02, 10:44
  4. Athlon 1,4
    От kesten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-02, 18:12
  5. Athlon 4 vs P4 ...
    От The_UFO във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 02-06-01, 00:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе