Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 133

Athlon 64/FX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #1

    Athlon 64/FX

    Твърде любопитно според мен. Макар и с single chan контролер за паметта процесора се справя доста добре. По отношение на OC са успели да го пуснат на 240 MHz шина (960 HT)- 2400 MHz реални за процесора. Учудващото е че макар полвинта чипсет да е в самия процесор температурата му не е надвишила 50 градуса по време да тестовете.



    Интересен е и 25000+ резултата на 3D Mark 2001, разбира се със зверски клокнат R9800. 600 FPS timedemo на Quake 3 също не се нуждаят от коментар.



    Ако има любопитни тук е целия топик:



    http://www.tbreak.com/forums/showthr...threadid=19317



    Макар и да са успели само 400 MHz тези които прочетат за какво става въпрос ще се уведят в стойността на всеки 1 Mhz. Освен това да не забравяме че това са първите образци, не ми се мисли както ще става с но-новите ревизии ако са толкова успешни колкото t-bred B, например Athlon 64b



    Всъщност до премиерата остават само 2 седмици, но това е доста добро preview.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2

    Athlon 64/FX

    По интересно ми е дали Интел ще се изплашат и ще пуснат Pрескота за под 200$ 2,8 with HT @ 4,4GHz .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #3

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Макар и да са успели само 400 MHz тези които прочетат за какво става въпрос ще се уведят в стойността на всеки 1 Mhz. Освен това да не забравяме че това са първите образци, не ми се мисли както ще става с но-новите ревизии ако са толкова успешни колкото t-bred B, например Athlon 64b



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    За всеки самоуважаващ се о/ц клокер е важен всеки MHz. Този t-bred B цял живот ще ви е в устите А ако са успешни колкото Duron? [] Хайде стига, с тези прогнози се излагаш като коментатор на формула 1 по българска телевизия [8D]

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #4

    Athlon 64/FX

    Ти па къде го сложи толко нависоко ве )

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #5

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">По интересно ми е дали Интел ще се изплашат и ще пуснат Pрескота за под 200$ 2,8 with HT @ 4,4GHz .



    <div align="right">оргинално мнение на Zygot</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да да - забрави - мобилния прескот бил 96 вата... тва 4.4 ГХз трябва да се охлажда с несъществуващ химичен елемент



    Уфо не знам за тебе, но първия ми дурон беше 600 МХз - вървеше като камък на 960, а е стигал 1100 - тва е двоен OC почти...

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Athlon 64/FX

    ето на какво попаднах вчера:



    http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1856&p=1



    не ми се коментира, но всеки ще разбере за какво става въпрос и защо отговорът на intel e наложителен - както като производителност, така и като цена. все пак нека не забравяме, че геймърското братство формира огромна част от пазара - както като цели системи, така и като постоянен upgrade.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #7

    Athlon 64/FX

    Джоревеца ананд изобщо не съобщава за какъв оптерон става дума, кеш, модел... само казва, че е @ на 2.0 (!!!) гиги (явно е на 1.8).



    Да видим ценово каква е далаверата:



    http://www.ezstation.com/computer/cgi-bin/PriceList.asp



    AMD OPTERON 240(SERVER)1.4G BOX $299

    AMD OPTERON 242(SERVER)1.6G BOX $699

    AMD OPTERON 244(SERVER)1.8G BOX $795



    http://www.amd.com/us-en/Processors/...%5E609,00.html



    детските модели:



    1.8G Model 144 $438

    1.6G Model 142 $292

    1.4G Model 140 $229



    Дъно с нфорс3 под 230 долара няма...



    Е за тия пари ако не е по-бързо, АМД трябва да си взривят заводите и да изгонят инжинерите-разработчици



    И друго, какво ли ще покаже гейм бенчмарка ако пуснат п4-ката на 4 гиги. Къде отива оверклокнатата оптеронка И без това си е отишла на мултимедия бенчовете И какво прави този 2хКсеон с изключен хипер-трейдинг в тия бенчове не е ясно, игри ли ще се играят на него, какво Този скъпоплатен на джоревеца тест не струва пукната пара за жалост, да сравнява клокната до последно оптеронка и неклокнат п4, при това не върховия модел, буахаха. Сигурен съм, че ако в Хардуер.бг направят тестове ще са по-достоверни, поне ще изстискат всичко от системите

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #8

    Athlon 64/FX

    Гледам някои неща малко не са ти ясни....



    Opteron е сървърен процесор - който и модел Opteron да е.... зат'ва и го сравняват с XEON... сравнението с P4 е да се види той къде се поставя в групата...



    Вземи и гледай тестове/цени с Athlon64 и тогава коментирай.... за клокнати P4-ки и каквото там ти харесва []

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #9

    Athlon 64/FX

    Напротив, детските модели с 512 кеш са десктоп процесори, тестове и цени съм "вземи гледай" и затова коментирам



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">... сравнението с P4 е да се види той къде се поставя в групата...



    <div align="right">оргинално мнение на Mollov</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ахаа, значи клокваме оптерона, другите не и класираме

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #10

    Athlon 64/FX

    Човек, дъна за Athlon 64/Opteron се продават в момента на цени около 170$



    Я ми кажи тоя 4 ГХ П4 с кво ще го охлаждаш - със VPC за 500$ нали??? Къде ти излиза тънкото тогава???

    BTW VPC е към 180 вата охлаждане, не че съм черноглед ама на изпържен прескот ще му трябва азот да достигне стайни температури.

    Колкото до AMD им свалям шапка - Athlon + 1MB cache + mem controller + SSE2 support + 64 bit support @ 2400MHz - 39 градуса при load...



    Ха ха, разбира се Интел може да намалят още малко IPC и да пуснат прескот на 5 GHz, и пак ще си е същото дърво.

    SSE3 - като се появят приложения, които го ползват и AMD ще ги поддържа



    Освен тия които си споменал има вече и 146...и 148 излиза...

    Оптерон 240 е слабичък за workstation, обаче сложиш ли 2 или 4 процесора ще си оправдаят цената многократно.



    И като заключение - колко струва Xeon 3GHz 1 MB? И с колко изостава сам...и как се скалира при добавяне на процесори

    Все пак Оптерон е сървърен процесор, надали някой ще си го купи за пържене. А "Детските модели" според AMD са с еднаква производителност без многопроцесорна поддържа. Не ми е ясно как тия бебешки модели минават 20к 3D marks

    Освен това съвсем скоро ще се появи и Athlon FX51 - 2.2GHz Dual Channel DDR400 - веднага мога да кажа и mem bench - над 6000 MB/sec без OC (теоретично 6400, предполагам толкова, защото 333 МХз моделите си достигат максималната теоретична)



    Edit:

    ъъъ 512к кеш ли?



    BTW На ocworkbench има хубаво ревю на GB дъното за К8...тоя път поне според това ревю рейтинга е сметнат добре, даже и +-а е оправдан...колкото до OC възможност спокойно може да се конкурира с 3.2C



    Link - http://www.ocworkbench.com/2003/giga...p/k8nnxp-1.htm


  13. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    369
    #11

    Athlon 64/FX

    Neshto mi se struva che podcenqavate Intel a tova e gruba greshka te prosto izchakaha AMD da si izigrae kartite s Opterona i Sega e red na intel da pokaje kakvo durji v rukava..



    Neka da Spomena nqakoi fakti za Prescott



    1Mb L2 kesh 16k L1 kesh

    Usuvurshenstvan HT

    SSE3

    Podobreniqa v rabotata na L1 i L2 kesha

    0.9mic tehnologiqa

    4x 32bit registers

    16 novi instrucii



    Data na izlizane 24-30 octomvri

    Ceni...

    3.4Ghz = 617$

    2.8Ghz = 218$



    Ne znam za vas az mislqa kato posleden baluk da si smenqa P4 2.4 s PSC 2.8 puk moje i da sburkam...


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #12

    Athlon 64/FX

    Просто не виждам как тези "нововъведения" ще подобрят нещо...АМД залагат на изцяло нови и незпознати неща - SOI, Hypertransport шина...Intel колкото и да ми е чудно продължават да си качват само тактовата честота, защото простите хора това гледат. От HT има файда май само на Sandra...дори в някой приложения има забавяне. От HT има файда колкото в момента има от 64 бит АМД (дано нещата се променят). Сега нали пуснаха Pentium 4 Extreme - с 2 МБ кеш - подобрения на производителноста в реални условия от 2 до 5 % и до 20% на синтетични тестове.



    Просто МХз не са всичко... те покачват консумацията и отделената топлина..не и производителността особенно при положение на нисък брой IPC

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #13

    Athlon 64/FX

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    Data na izlizane 24-30 octomvri

    Ceni...

    3.4Ghz = 617$

    2.8Ghz = 218$

    <div align="right">оргинално мнение на alexandro</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не знам от къде си взимаш инфото, ама 2/8GHz Prescott ще го видиш.... ама другата година.... вероятно февруари.... октомври ще излезне само 3.2GHz модел... и това ще е.... цената поне ще е такава, да - 617$.



    А Kokosh - що се отнася до детските модели - ми виж ги тия Celeron-и и говори за детски модели... а и всички говорите за 3.0С/3.2С - бе вие знаете ли им цените на тия два процесора, или само ей така си мелете?!?



    Само 3.0С-то е околооооооооооо.................. 380$.... пък после ми говори, че Athlon64 3200+ бил скъп....

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #14

    Athlon 64/FX

    Абе целерона не е процесор бре, по добре трансмета



    И друго, колкото аз ще си купя P4 на 3200 толкова и ти ще си купиш котлон/путерон на 3200+

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #15

    Athlon 64/FX

    М тогава кво фучите с тоя прескот

    А тва че интел са такива нагличари да продават "нещо" като целерон...няма нито коментар нито такова място в ада което е достатъчно зле за тях ...обаче ако атлон остава low end модела на амд при излизането на А64...целероните тряа да ги раздават на социално слабите



    А на Mollov като нищо сега покрай "откриването" може да му цъфне някой атлон64..


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. AMD Athlon 64 X2 2.0 GHz AM2
    От maxim7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-13, 12:07
  2. CPU: AMD Athlon XP
    От Az_sum_bre_ombre във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-04, 17:01
  3. Athlon XP
    От CRASHOVERRIDE във форум Овърклок
    Отговори: 42
    Последно: 18-06-02, 09:44
  4. Athlon 1,4
    От kesten във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 09-06-02, 17:12
  5. Athlon 4 vs P4 ...
    От The_UFO във форум Коментирай новина
    Отговори: 26
    Последно: 01-06-01, 23:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе