Резултати от 1 до 5 от общо 5

SOLTEK 75FRN3 ПРОБЛЕМ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    60
    #1

    SOLTEK 75FRN3 ПРОБЛЕМ

    Зравейте,

    Здобих се наскоро с това дъно и реших да му инсталирам 2X256 ram за да позвам двуканалния контролер на паметта. Всичко си работи нормално, но като реша да му пусна някакъв тест ( Aida, Sandra) на паметта се оказва че или забива или веднага се рестартира компютъра. Това се получава най-вече като реша да пусна паметта синхронно с процесора (тороубред 1800+) и то тогава когато са сложени двете памети. Някои знае ли тези дъна дали имат такъв проблем, или да ходиа да го връщам от фирмата. Такъв проблем не се получава с нито една от двете банки като ги слагам по отделно на които е да е от двата слота. И понеже са само два слота за памет немога да му ги сложа и двете и едновременно да е изключена двуканалната шина т.е. незнам дали може да се сложат двете памети и да си бачкат в едноканален режим.

    Благодаря на всеки който може да ми помогне с някаква информа ция.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    SOLTEK 75FRN3 ПРОБЛЕМ

    Двете памети еднакви ли са (производител, модел, честота) ?

    Ако ли не - там ти е проблема.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    60
    #3

    SOLTEK 75FRN3 ПРОБЛЕМ

    Напълно еднакжи са отначало взех Kingmax DDR400 сега съм на TWINMOS пак DDR400 и няма промяна. Явно трябва да е доста добра паметта за да работи в двуканален режим безпроблемно. Отначало се бях навил на онази TWINMOS памет дето я водят двуканална с WINBOND чипове но никаде нямаше такава и затова взех две еднакви, но все пак неподбрани памети за двуканален режим сигурно има някакаво значение.

  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    SOLTEK 75FRN3 ПРОБЛЕМ

    Не се притеснявай, достатъчно е да са еднакви. А щом си ги сменял и няма промяна - значи не е от тях.

    Синхронно с процесора, значи ли че си го пуснал на 200МХц шина?

    Просто за експеримент - пусни ги на 100, и процесора също.

    Рано е да се каже, но по метода на изключването остава проблема да е в дъното. Ако има гаранция, мисля, че фирмата от която си го купил няма да имат против, да си го изтестват и с техни памети. Хубавото е, че проблема излиза веднага, а не след примерно 4/5 часа работа....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    60
    #5

    SOLTEK 75FRN3 ПРОБЛЕМ

    На различни честоти съм го пускал и се така пражи. Най-тъпото че забива само в теста на аида. Иначе в win си бачка с игри и програми. Ако имам възможност да си зема и някаква двуканална памет дето я дават комплект сте знам окончателно че е от дъното.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ей тва дънце Soltek SL-75FRN3-RL (s.А), аджеба поддържа ли Sempron s.A или не?
    От Waffle Man във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 12-10-05, 11:50
  2. Soltek SL-75FRN-RL/L/R
    От old firehand във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 24-01-03, 23:51
  3. Soltek - 75DRV2
    От DPetrov във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 08-03-02, 13:19
  4. soltek drv2
    От cuci123 във форум Овърклок
    Отговори: 11
    Последно: 20-02-02, 15:29
  5. Soltek?
    От Mitko744 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 13-12-01, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе