Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 30 от общо 30

Nikoga poveche AMD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #16

    Nikoga poveche AMD

    E sega e malko po hladno - v momenta e 21 gradusa



    Zabelejete sa6to taka, 4e naprejenieto na iadoto e po-visoko - tova sa6to ozna4ava pove4e gradusi. Ne znam za6to e taka, naprimer na tva dano 12V e 12.64V.



    Abe vsi4kite naprejenia sa si malko naduti fabri4no, 6toto ZM niama voltage tweaking




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #17

    Nikoga poveche AMD

    A, i o6te ne6to - poneje imah samnenia v po-starite versii na sandra proverih i v biosa - tolkova e. I s obiknoven ternodat4ik ot4ita tolkova, daje po-malko.



    Sandra-ta e 811




  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #18

    Nikoga poveche AMD

    Като стана въпрос за зали и AMD, ето ви малко факти. Всичките клиентски компютри в нашата зала са Duron 700 Mhz, с вентилатори Acorp за по 5$, половината от които поради прах вече се въртят с 30% по-бавно. Температурата на дурончетата не надхвърля 39-40 градуса,измерена през биос-а. Дъната са Elite Group ECS K7ZVA, моят компютър е с ASUS A7V133 и T-Bird 650, вентилатор Titan D5TB - 80мм перка, 2 допълнителни вентилатора на кутията и температурата ми не надхвърля 49 градуса (лятото) при пълно натоварване, но с едно голямо НО, точно този модел ASUS (това го пише и в биос-а) показва с около 8-9 градуса по-висока температура,с цел по-точно показание на температурата вътре в ядрото. Имах 2 случая в които ни спираха вентилаторите (без въобще да могат да се въртят), и компютрите работиха по 6-7 часа при пълно натоварване без да забият нито веднъж,като температурата не надхвърли 65 градуса. За сметка на това стария ми компютър,който беше Deshutes PII 400Mhz поради лошо разположение на захранването работи на около 40 градуса. Така че да се обвинява AMD е меко казано несериозно,не отричам че процесорите им са малко по-топли от P4, но при съотношението цена/производителност в огромната полза на AMD и дума не може да става за сравнение.




  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #19

    Nikoga poveche AMD

    Eddie, za takova dano, takav procesor i takova ohlajdane CPU-to ti naistina gree dosta. E - ako priemem, 4e e 49-9, t.e. 40 sam po-saglasen.



    I da ne zabraviame, 4e silicia si ima rabotna temperatura. Za edin procesor 60-70 gradusa ne sa ni6to realno poglednato.



    PS V momenta t e 32.5 gradusa

    V4era rendvah malko s 3D MAX-a i se ka4i do 36 i ne6to




  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #20

    Nikoga poveche AMD

    Hmmmmmmmm atakite sre6tu AMD mai spriaha. Radvam se da pomagam za kauzata











    tralala



    <center></center>

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #21

    Nikoga poveche AMD

    Напълно съм съгласен с теб по въпроса за атаките срещу AMD Ако трябва, можем да свикаме едно опълчение

    Като стана въпрос за скрееншотове, ето един.

    Интересния момент тук е, че в биос-а напрежението на процесора го показва като 1.71v, а Sandra-ta и още няколко програми (без ASUS probe - просто не я харесвам), се отчита като 1.78v. Но не ми е останало време да се разшетам и да видя защо е точно така. Иначе интересния момент е с температурата на радиатора на GF - модела е MSI 818 - GeForce 2MX 32Mb TV-Out, фабрично се продава без перка, само с един голям радиатор, та температурата при него не надхвърля 59 градуса както и да го юркам. В залата всички видео карти са такива, и досега нямаме нито една дефектирала. Първоначално му бях сложил вентилатор,но се наложи да слагам второ SCSI, Firewire платка и не останаха празни слотове в PC-то, а разстоянието межу AGP и съседния PCI слот не е чак толкова голямо.









    Променено от eddie на 14/11/2001 10:01:50

  8.  
     
  9. X
    X е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    78
    #22

    Nikoga poveche AMD

    Samo taka mom4eta i az sum s vas .sus Duron na 650 sum i sum mnogo dovolen.v momenta e na 27C.




  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    35
    #23

    Nikoga poveche AMD

    Zdraveite,

    Iskam da kaja che i pri men voltaja e po visok.Dano ABIT KT7A .Ot BIOSA go puskam na 1,825 a Via Hardwer Monitoring pokazva che e 1,89v. Ako ot BIOSA pusna 1,85V vsichki programi pokazvat che e 1,92.

    Po vaprosa za atakite sreshtu AMD - mislq che te idvat ot pritejatelite na Celeroni i osnovniqt im argument e :"Mnogo greqt tezi Athloni". Poznavam hora i s P4 na 1,4 na 1,5 i na 1,7 no te nikoga ne sa mi spomenali - "Mnogo greqt tezi Athloni" zashtoto znaqt moq otgovor ...neshto ot roda na :" Greqt ama sa po proizvoditelni i po eftini".Az inache sam s T-birt 1,4@1,55.Zapoil sam i edin rezistor na danoto ,koito mi dava 0,2 Vcore otgore (max 2,05Vcore) .Ne go polzvam,ama ei taka da go ima ,che nqkoi moje da si klokne Pentiuma do 1,9Ghz.E shte izchakam malko da se zapoznaq s nqkoi koito e broil pari za P4 2Ghz i chak togava shte si kupa Palomino1900+ .




  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    85
    #24

    Nikoga poveche AMD

    Джордж, хич не им се доверявай на тея програми за мониторинг, гледай направо от BIOS-а за да няма паника. На мене например на същото дъно ми показва 1.77v при номинални 1.775v което си е в норма при все, че мониторинга отчита с точност до стотните.




  12. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #25

    Nikoga poveche AMD

    Има няколко основни причини, поради които един процесор "грее".

    Ако си направите труда да прочетете съответната документация от Intel и AMD ще разберете доста неща за процесорите си. Всякакви числа, цитирани тук без да се каже какъв е процесора, какъв му е охладителя, на колко MHz работи, какъв софтуер работи в момента ..... са напълно безсмислени. Ако е просто за спора може и отрицателни числа да си напишете. От това процесора няма да започне да "пече" по-малко. Всичките тези спорове за "по-студения", "по-бързия" и т.н. процесор вече се изтъркаха. В крайна сметка в милата ни родина може да се купи само Duron с VIA чипсет.




  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #26

    Nikoga poveche AMD

    4e kakvo im e lo6oto na VIA 4ipsetite?!?



    BTW - ima i AMD dana...





    33 gradusa Duron 900 Spire 7200 RPM - za da niama neiziasneni ne6ta!



    <center></center>

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #27

    Nikoga poveche AMD

    Е, за по-евтин и по-производителен въпроса е спорен, особено за първото. Понеже грее повече е добре да се вземе по-скъп охладител, което ги приравнява. За производителността - не, че няма разлика, но е малка, според мен в по-голяма част от случаите разликите са в различно нагласените машини.

    за 27-30*С. Може и така да е. Ако си поставя за цел да направя толкова ще успея, но за сметка на производителност (нормални честота и волтаж) и шум. Теа 7000 не ми се мисли колко dB "дават". Но всеки си преценява. И аз искам да имам тихо РС в стил "Трансмета-базиран-ноутбук", ама...

    За АМД платформата - лично аз я предпочитам заради куците напоследък интел постъпки - Рамбус, смотаните чипсети най-вече, кофти цени и отношение към клиента. Е, не мога да очаквам от някой с 80% пазарен дял да се съобразява с мен, но така ми изглежда от моята страна на барикадата. А другата е, че по принцип съм анти-фен на по-разпространените неща и поддържам по-слабите. Примерно Майкъл Джордан, Михаел Шумахер, Нвидия, Мерцедес...



    __________________

    A Steve Morse Fan!!!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #28

    Nikoga poveche AMD

    А ако става въпрос за ЯКО охлаждане вижте тук:

    http://www.cluboc.net/reviews/heatsinks/zen/index.htm

    http://www.overclockercafe.com/Revie...462/index.html

    http://www.overclockercafe.com/Revie...045/index.html

    Първия е по-скоро шантав, но определено оригинален и интересен.

    Втория ме разби тотално! Дава по добър резултат от следващата го алфа, ама е 73$.

    Самата алфа е 40$, но без перка накъде? А Делта 80х80х38@68 СFM е още 20$.

    Абе...я вижте, много яко!!!



    __________________

    A Steve Morse Fan!!!

  17. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #29

    Nikoga poveche AMD

    И аз искам да да потвърдя, че приказките за печащите AMD-та не са верни. Имам вентилатор за 7 долара и T-Birda ми на 1200 загрява не повече от 38 градуса при нормална работа, а при игри не е вдигал повече от 50.



    P.S. Не ми се вярваше, но се убедих, че Celeron FCPGA гърмят като пуканки. Имам събрани повече, отколкото Cyrix на времето. При това сдават багажа при доста ниски температури.







    Edited by - god на 18/11/2001 21:59:30

  18. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #30

    Nikoga poveche AMD

    Грешка !

    Искам да се поправя.

    В bULGARIA може да се купи само "ляп, сирнье и боп чорба".

    За какви качествени компоненти говорите като 90 % от пазара е контрабанда и далавера.

    Иначе AMD заслужават похвала са труда.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Dva ili poveche domains na edno IP (IIS5)
    От T-rex във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 05-04-02, 05:30
  2. koi se clockva poveche Duron 800 vs Cel 800
    От mitak във форум Овърклок
    Отговори: 34
    Последно: 01-12-01, 02:25
  3. Nikoga pove4e Linux :)
    От LordOfEvil във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 15-11-01, 15:19
  4. Duron650@904, imate li opit za poveche?
    От DaveMF във форум Овърклок
    Отговори: 8
    Последно: 31-01-01, 04:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе