Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с пералня перла 05

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #1

    Проблем с пералня перла 05

    Здравейте на всички, които ще прпчетат темата и мойе би ще ми дадат съвет какво да направа.ю
    Та проблемът ми е следния: първо имах проблем с програматора, но го оправих, обаче сега пералнята на каквато и програма да е включена, работата й се свежда само до пълнене и изпразване на водата, нищо друго, независимо дали е на програма центрофугиране или пране. Благодаря на всочки които ще помогнат

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re: Проблем с пералня перла 05

    Ами или програматора или мотора,най-добре погледни или ако не разбираш викни майстор да погледне.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #3

    Re: Проблем с пералня перла 05

    Цитат Първоначално публикувано от dragozow
    Ами или програматора или мотора,най-добре погледни или ако не разбираш викни майстор да погледне.
    не викай майстор !

    остатъчната стойност на тая перла05 е под 100 лв...

    ако дадеш и 50 лв за майстор(20 лв за майстора, 30 лв за части) - правиш я вечно твоя и непродаваема...

    по-добре ще е да си купиш чисто-нова най-евтината !!!

    всичките са със 2-3 години гаранция - ако е с 1 година гаранция - ще ти излезе по левче(левче и нещо) на ден

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #4

    Re: Проблем с пералня перла 05

    Цитат Първоначално публикувано от raiko83
    Здравейте на всички, които ще прпчетат темата и мойе би ще ми дадат съвет какво да направа.ю
    Та проблемът ми е следния: първо имах проблем с програматора, но го оправих, обаче сега пералнята на каквато и програма да е включена, работата й се свежда само до пълнене и изпразване на водата, нищо друго, независимо дали е на програма центрофугиране или пране. Благодаря на всочки които ще помогнат
    Ако съм те рабрал правилно,тоест от която и програма да пуснеш пералнята,програмата завършва,като единствените действия които извършва са пълнене и изхвърляне на водата.
    Примерно пускаш на В програма.Пералнята се напълва.Програматора продължава да се върти и чак когато достигне буквата Г се изхвърля водата,след което продължава с цикли пълнене изпразване докато стигне края на програмата.В тази ситуация при изправен и коректно свързан програматор(както си е по схемата) виновен е ниворегулатора и по-точно няма връзка между клеми 11 и 13(при пълна пералня)

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #5

    Re: Проблем с пералня перла 05

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ако съм те рабрал правилно,тоест от която и програма да пуснеш пералнята,програмата завършва,като единствените действия които извършва са пълнене и изхвърляне на водата.
    Примерно пускаш на В програма.Пералнята се напълва.Програматора продължава да се върти и чак когато достигне буквата Г се изхвърля водата,след което продължава с цикли пълнене изпразване докато стигне края на програмата.В тази ситуация при изправен и коректно свързан програматор(както си е по схемата) виновен е ниворегулатора и по-точно няма връзка между клеми 11 и 13(при пълна пералня)
    Badr, благодаря че отново ти си на помощ. Не си ме разбрал много правилно. Значи след като се напълни пералнята не се извършва никакво действие. Може да е на която и да е програма, но не минава цикъла на цялата програма за да се изхвърли водата. Още на следващото прещракване на програматора водата вече отива към канала. По следващото прещракване на програматора отново се пълни , след което пак - в канала. Общо взето работата на пералнята се свежда до тези два цикъла. По някое време МОЖЕ да се пусне и центрофугиране , но не всеки път става и това. Незнам на какво може да се дължи този проблем. Ниворегулатора е сменен. Отново благодаря за помощта.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #6

    Re: Проблем с пералня перла 05

    Цитат Първоначално публикувано от raiko83
    Badr, благодаря че отново ти си на помощ. Не си ме разбрал много правилно. Значи след като се напълни пералнята не се извършва никакво действие. Може да е на която и да е програма, но не минава цикъла на цялата програма за да се изхвърли водата. Още на следващото прещракване на програматора водата вече отива към канала. По следващото прещракване на програматора отново се пълни , след което пак - в канала. Общо взето работата на пералнята се свежда до тези два цикъла. По някое време МОЖЕ да се пусне и центрофугиране , но не всеки път става и това. Незнам на какво може да се дължи този проблем. Ниворегулатора е сменен. Отново благодаря за помощта.
    Или си сгрешил при свързването или самия програматор не е читав.не съществува друга възможност.Помпата единия извод е свързан към нагревателя другия на клема 11 на програматора.Схема има залепена отвътре на задния капак на пералнята.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #7

    Re: Проблем с пералня перла 05

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Или си сгрешил при свързването или самия програматор не е читав.не съществува друга възможност.Помпата единия извод е свързан към нагревателя другия на клема 11 на програматора.Схема има залепена отвътре на задния капак на пералнята.
    Нямам схема на задния капак но ако искаш дай майл да ти изпратя тази схема по която съм вързал програматора, да я прегледаш ако може.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #8

    Question Отговор: Проблем с пералня перла 05 моля за съвет

    при мен се появи следния проблем- след задаване на програма Б / предпране 30 град.,
    пране 60 градуса,без центрофуга, при завършване на цикъла в пералнята остана вода,
    която не беше остатъчна вода след 4 изплаквания, а доста добър разтвор на перилния
    препарат. Зададох програма М и водата се изпомпи. Въпрос: Ако опитам отново да използвам
    пералнята има ли вероятност да се задълбочи проблема?Не съм сигурна дали проблема е
    достатъчно сериозен, за да извикам специалист. Каква би могло да се окаже причината:
    в програматора, в маркучите, в разбалансирането или във филтъра?

    Налагаше ми се да поставям пране под 2.5 кг и видях, че центрофугата не работи добре.
    Поради тази причина в подобен случай задавам функцията без центрофуга.
    Но за първи път ми се случва да остане перилен разтвор и изобщо течност в пералнята.
    В предишните случаи като съм използвала по подобен начин пералнята, прането е било в завършен
    вид и допълнително си го центрофугирам в една центрофуга.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #9

    Отговор: Проблем с пералня перла 05

    Няма да се задълбочават никакви проблеми.
    Има запушване в пералнята преди помпата.Да се почисти филтъра и евентуално маркуча от барабана към филтъра.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с пералня bosch
    От elmarr във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-13, 14:44
  2. ПРОБЛЕМ С ПЕРАЛНЯ АРИСТОН AVD 109
    От vincho във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 22:27
  3. Свързване на двигател на Перла 05 - помощ
    От stojnov_61 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 17-11-08, 21:21
  4. Проблем(теч) с пералня AEG L-52840
    От Fares във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-08, 16:40
  5. Проблем с пералня
    От Sunny във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-12-06, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе