Резултати от 1 до 3 от общо 3

Шум при включване на бойлер.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    14
    #1

    Шум при включване на бойлер.

    Здравейте!
    Имам бойлер на Елдоминвест вече на 10 години. Бойлера си работи добре , нямам никакви оплаквания досега.
    От една седмица при включване на бойлера се чува странен шум (едно жужене , струва ми се от нагревателите)
    Въпроса ми е дали има някаква опастност , от какво може да се дължи този шум (дали е от натрупан котлен камък по нагревателите) и т.н. Защитите си работят добре - включват се и се изключват при достигане на определената температура.
    Благодаря за отговорите предварително.

  2.  
     
  3. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #2

    Re: Шум при включване на бойлер.

    Според мен "жуженето" може да се появи от лоша ел. връзка /искрене/ - скапан ключ, разсхлабена клема, кабел или връзка и т.н. Трябва да се отвори и погледне от вътре. Не е желателно да се остави така, защото рано или късно ще изгори нещо свързано с кофтито ел. връзка.
    Успех.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #3

    Re: Шум при включване на бойлер.

    Вероятно бойлера не е отварян за почистване през тези 10 г. и от натрупаният при реотаните котлен камък се получават локални прегрявания на водата и се чува шума от образуваните парни мехурчета.Може да го отвориш и изчистиш (виж и анодната защита) или да работиш на най-малката мощност (на 1, ако има степени).На по-голяма мощност в скоро време реотаните ще се преселят в един по-добър свят.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 11-02-10, 22:48
  2. Включване на windows
    От homeoflove във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 03-01-07, 17:58
  3. Проблем при включване на PC-то
    От mobil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 28-01-05, 15:56
  4. Проблем с включване на PC
    От knoppix във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 21-06-04, 12:12
  5. Включване на камера към Рс
    От HouseOfHoops във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-11-02, 04:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе