Резултати от 1 до 14 от общо 14

тече ми бойлера от нагревателя

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    22
    #1

    тече ми бойлера от нагревателя

    Протече ми бойлера от нагревателя. Не тече много - капе 1 капка в минута,но се появи друг проблем. Започна да изключва защитата, а водата е хладка. Смених защитата и терморегулатора, но и новата изключва по същия начин. Не изключва веднага, а след известно време докато водата достигне докам 40 градуса, а терморегулатора ми е кам 60 градуса.
    2. Ако трябва да сменям нагревателя трябва ли първо да свалям фланеца, или демонтирам направо нагревателя?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    сваляш фланеца и демонтираш нагревателя.приготви се за мръсна работа

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #3

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    Пълен е с варовик вътре затова изключва по рано , ако е бойлера е много стар над 8 години и повече направо си купувай нов , така или иначе вече си е изпълнил дълга.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    Възможно е да капе от кородирам фланец, който трябва да се смени. Така и варовик няма да има. Друг е въпроса, че целия бойлер може да е пред пробиване. На мен смяната на фланеца ми струваше 40лв преди няколко години. Със смяната на фланеца и анодния протектор се сменя. При мен бойлера беше по-нов и си заслужавапе процедурата. Бойлера още се работи. Прецение дали има смисъл да даваш пари за ремонт или да купиш нов бойлер.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    22
    #5

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    Благодаря за бързите отговори!
    Нагревателя с какъв ключ се развива?

  7. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #6

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    Цитат Първоначално публикувано от stan23
    Благодаря за бързите отговори!
    Нагревателя с какъв ключ се развива?
    Поне кажи какъв ти е бойлера..

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #7

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    Цитат Първоначално публикувано от stan23
    Благодаря за бързите отговори!
    Нагревателя с какъв ключ се развива?
    със гаечен ключ се развива и завива

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    22
    #8

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    На бойлера пише ЕВ; на повече от 30 години е. Развих малко 8те болта на фланеца обаче той не поддава. Между болтовете и фланеца има вече към 2мм хлабина обаче фланеца не отлепва. Освен 8те болта има още 1 който е по към средата на фланеца. Той развива ли се? При мен той е залепен с някакво лепило или силикон. Помъчих да го развия но не успях.
    Отвъртях централния кран за да се качи налягането и започна да тече от бойлера но фланеца не отлепва. Какво да правя?

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    196
    #9

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    Колега щом е на повече от 30 г. го свали и го откарай в музея на техниката и им кажи че ти е служил вярно 30 години и че е достоен за музеен експонат!
    На връщане от музея мини перз магазин за техника и си купи нов бойлер!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #10

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    Първо откачаш тръбите към бойлера,за да се дренира.После развиваш болтовете всичките и ги махаш, без този който е по в центъра.Това дето ти прилича на силикон е гумена гарнитура която е залепнала,за да отлепиш фланеца бъркаш странично в процепа с широка отверка.Ако трябва и с почукване по отверката.Ще се отлепи няма къде да ходи.И такава чорба ще текне върху теб.Успех

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #11

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    Не се излагай купувай нов , не си заслужава да ремонтираш 30 г бойлер , де факто това си е жива бомба.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #12

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    Според мен се е натрупал котлен камък м/у нагревателя и кожуха на терморегулатора,като по този начин загряването се предава директно, което активира и термичната защита.Ако се разминеш само с почистване и нова гарнитура може да искара още известно време, но не си струва да влагаш повече пари.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    22
    #13

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    Разглобих го. Отвътре върху фланеца имаше половин килограм котлен камък и сигурно изтече 2 кг ръжда. Почистих фланеца, сложих новия нагревател и монтирах фланеца и напълних бойлера с вода, но се оказа че тече малко от нагревателя. Сега мисля да го разглобя и да му сложа малко силикон за висока температура.
    А за обезвъздушаването - отварям крана на душа за топлата вода и пускам крана да се пълни бойлера. Има ли нещо друго което трябва да направя за да се обезвъздуши?

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #14

    Re:тече ми бойлера от нагревателя

    преди да разглобяваш наново пробвай да обереш още малко централната гайка на нагревателя!а за обезвъздушаването си прав трябва просто да протече вода това гарантира че въздуха е излязал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня Bosch WAE24465BY - включва нагревателя преди зададен старт
    От busted във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 11-11-14, 19:32
  2. Отговори: 6
    Последно: 03-08-13, 23:45
  3. National CS-G25T - не забелязвам да тече конденз?
    От speka във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 09-06-09, 14:54
  4. Panasonic CS/CU-PW9GKE - тече вода от вътрешното тяло
    От KING-T във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 03-07-08, 00:01
  5. Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!
    От gagauz във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 17
    Последно: 29-05-08, 23:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе