Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #1

    Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Днес ми се случи нещо много странно.лошото е че от тази случка ми се появи теч на свръзката на тръбата с водомера.
    Та с няколко думи-днес като пуснах студената вода(със смесител съм) вместо студена потече вряля вода.Не съм с ТЕЦ,а с бойлер.Как е възможно това???
    От врялата вода не знам защо но се появи тоя теч на гайката с която се хваща тръбата към водомера и сега тече.Лошото е че водомера е в една дупка всрян и сега ще ми е трудно да затегна гайката.
    Както и да е,някой знае ли защо се получи така-от къде дойде тая вряла вода в системата за студена? Искам да не се повтори вече,защото може да не съм си вкъщи и да станат проблеми.Бях пуснал бойлера преди това,но го изгасих,а и температурата не беше станала такава че водата да е вряла(в бойлера).
    Възможно ли е някой от комшиите да е направил някаква глупост и да е обърнал системата???
    Моял помагайте,че днес останах като изумен-на където и да завъртя смесителя все гореща вода течеше,сега с еоправи,ама де да знам дали пак няма да стане същото?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #2

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    всеки бойлер има възвратен клапан (или обратен клапан)
    той служи да пропуска вода само в едната посока
    проблема може да е при теб, или при комшиите - отдолу или отгоре.
    в случая топлата вода се връща обратно в мрежата на студената, най-вероятно заради слабо налягане.

    сигурно не разбираш от ВиК, т.ч. най-добре потърси майстор или познат, който разбира и има инструменти
    клапанът не е скъп, но на мен ми се наложи да сменя една тръба (твърда връзка) с мека връзка, понеже не можах да намеря нов клапан за твърдата връзка

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #3

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Пускай пералнята и пълни ваната докато има аванта !
    А сега сериозно - дано водомерът ти да е за гореща вода, защото има и такива, които издържат само на студена и от горещата се разтапят частите им. Напълно възможно е проблема да е в някой комшия под или над тебе, вързан на същия щранг

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    "А , бе комшу - с твоя нов бойлер рахатясахме бе.....къпим се на поразия и водомерът не отчита нищо!!!"
    "Да бе, комшу, ама ти видя ли като включа бойлера кой електромер се върти..."


    Оправете си проблема с теча, че не е ясно кой плаща

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #5

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Теча го оправих,лошото е че водомера се прецака и стрелката въобще не върти.
    Вероятно от врялата вода се е стопил вътре.
    Как мога да разбера дали е от моя възвраетн клапан,или на някой от съседите.
    За съжаление никой от съседите ми ги няма и не мога да говоря с тях.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    226
    #6

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    тук можеш да получиш много ценни съвети, но никой от нас не може да ти реши проблема
    по-добре използвай следващите няколко часа да намериш човек, който да дойде на място

    п.с., "Елементарно Уотсън!", ако включиш бойлера и пак започне да тече топла вода от крана за студената ... ясно е
    само да не се наложи да плащаш и на комшиите водомерите, че става ***ня

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #7

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Цитат Първоначално публикувано от gagauz
    ...Как мога да разбера дали е от моя възвраетн клапан,или на някой от съседите....
    Най-сигурно става, ако го демонтираш и го надуеш - трябва да пропуска само в посока на стрелката.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #8

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Ами няма логика да е при мен проблема,най-малкото щеше да свърши топлата вода в моя бойлер,а тя си е непокатната!
    Така че предполагам че проблема е в някой от комшиите,но в кой?
    Аз съм на първия етаж,над мен не живее никой,остава да е някой от още по високите етажи,ама знам ли.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #9

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Срещал съм го твоя случай.В блок когато на някой от апартаментите и бойлерът му вътре му откаже терморегулатора и термозащитата, а при това и възвратният му клапан се окаже лабав, от създаденото високо налягане започва да връща гореща вода по студената тръба.Тази ситуация е много опасна и ако в даден момент няма никой отворен кран в блока ви(обикновенно късно през ноща) ще ви дават по телевизията на другия ден като поредния гръмнал бойлер.Взимай мерки и алармирай съседите си!!!!!!! Ако вече не е късно? Пиши после тук как е решен проблема ти.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #10

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Цитат Първоначално публикувано от izashev
    ...Взимай мерки и алармирай съседите си!!!!!!! Ако вече не е късно? Пиши после тук как е решен проблема ти.
    Може и да е късно... Добър човек беше! angel

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #11

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Цитат Първоначално публикувано от izashev
    Взимай мерки и алармирай съседите си!!!!!!! Ако вече не е късно? Пиши после тук как е решен проблема ти.
    Браво, izashev, ти си бил само за пожарникар.
    Човека пуснал спешно питане на 16-ти (събота) ти му даваш съвети да алармира комшиите след 1 седмица без малко.
    Да си се замислял, че надали баш теб ще те чакат, с макар и мъдрия съвет?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #12

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Ох ... как ще се къпя само ... На никой няма да се обаждам. Не е задължително да е проблем с възвратния кларан. Има и по един кран във всеки пакет, ако не е завит топлата водичка е на воля [за твоя сметка разбира се]. Поне в панелните от преди 20-25 години е така.
    Ще карам на минерална за пиене, докато комшията се усети.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    101
    #13

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    За Black adder
    Много неуместна забележка колега.Този форум го четът и хора на които може в бъдеще да им се случи подобно събите, а не е само отговор на питащия.Вярно, че за него е малко късно, но за другите не е! Така, че СПОКО! и ти желая успех във всичко.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #14

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Възвратния клапан спира топлата вода да не изтече от бойлера. За да не гръмне се предпазва от паровъздушен вентил. Тези двете вече ги правят в едно тяло, ама не значи че и двете са прецакани.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #15

    Re: Помощ!От крана за студена вода тече вряла!!!

    Цитат Първоначално публикувано от izashev
    За Black adder
    Много неуместна забележка колега.Този форум го четът и хора на които може в бъдеще да им се случи подобно събите, а не е само отговор на питащия.Вярно, че за него е малко късно, но за другите не е! Така, че СПОКО! и ти желая успех във всичко.
    да, четат го и други, и както казваш сам - 'за него е малко късно'. Така че можеше да си спестиш патетичното 'Взимай мерки и алармирай съседите си!!!!!!! Ако вече не е късно?" след като сам знаеш че за 5 дни съседите или са разбрали или са умрели.

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Ох ... как ще се къпя само ... На никой няма да се обаждам.
    Malone, ти да не си с кожа на хипопотам бре? Ако от крана за студената вода тече вряла и от крана за топлата вода - пак вряла, с твоята лакомия ша са ощавиш бре човек То на аванта и аз чувал сол изяждам, ама ти ма биеш

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Голям проблем с БГВ от ТЕЦ - топлата вода е студена!
    От deian във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 05-03-14, 12:38
  2. Апарат за топла и студена вода
    От bright във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 15
    Последно: 18-02-13, 01:16
  3. Климатик 12-ка инвертор - от вътрешното тяло тече вода
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 18-06-09, 23:01
  4. Отговори: 11
    Последно: 07-10-08, 19:24
  5. Panasonic CS/CU-PW9GKE - тече вода от вътрешното тяло
    От KING-T във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 03-07-08, 00:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе