Резултати от 1 до 6 от общо 6

Загряваща печка Gorenje EC67422AX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #1

    Загряваща печка Gorenje EC67422AX

    Здравейте.

    Онзи ден закупих печка Горенйе EC67422AX от Шумен, магазин Акцион.
    печката
    Внасят някакви уреди, които обявяват за нови, но с транспортни дефекти. Винаги съм имала предубеждения, но страшно много ми хареса този модел и го купих (780лв). Донесохме печката вкъщи, поработи 5 мин и изгасна изцяло, нищо не можеше да бъде включено. След 3 мин сама се включи, но много загрява целия преден панел и предното стъкло. Баща ми прекара датчици от отоплителната система и след 20 мин работа на фурната на 180 градуса температурата на предния панел беше 60 градуса. Това нормално ли е?
    Благодаря предварително, че от притеснение вече 2 ден не мога да спя.

    ПП: В печката липсваше дълбока тава. Знаете ли дали такава може да бъде закупена допълнително?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Загряваща печка Gorenje EC67422AX

    Ако Горене въобще предлагат дълбока тава може да я закупиш от сервиза. Виж дали капака на фурната се затваря плътно. Възможно е като е като се загрее леко да се открехне и така да се загрява предния панел. Незабравяй, че това не е фурна за вграждане и няма вентилатор за охлаждане.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #3

    Re:Загряваща печка Gorenje EC67422AX

    Благодаря за отговора.
    Какво значи тогава написаното в описанието на печката " Студена врата" за екстра, а за останалите пише "Компактна врата с двойно стъкло"? Погледнах и видях, че моята врата е с 3 стъкла.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #4

    Re:Загряваща печка Gorenje EC67422AX

    Мисля,че не би трябвало да е толкова гореща вратата. Най-добре е да се попита в сервиз на "Горения". У нас се предлага подобен модел и би трябвало да няма разлика в нагряването на вратата.
    http://www.gorenje.bg/glass_ceramic_cookers?c=282315
    http://www.techno-mix.com/GOTVARSKI-...-67120-BW.html

    От тук може да се получи инфо за координатите на оторизирания сервиз в Шумен. http://www.gorenje.bg/support/servis_network

    P.S. При последващата употреба отново ли има гореописаното прекъсване?

  6. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #5

    Re:Загряваща печка Gorenje EC67422AX

    Здравейте,
    Сагата вече мина през оторизирани сервизи на Горене в Шумен и Варна. Когато отидох в магазина на следващия ден след закупуването да поискам рекламация заради прекъсването и парещата врата се опитваха по всякакъв начин да ме уверят, че това е нормално. Имах неблагоразумието да им кажа, че ще попитам в сервиз на Горене (имам и други уреди на марката и знам, че се намира на 3 мин. от магазина), техникът вече ме чакаше подготвен, каза, че е говорил със собственика на магазина и ми демонстрираха как и другите 2 печки от същия модел загряват толкова много. Понеже същия ден имах пътуване и до Варна в техния сервиз техниците бяха на адреси и 3-те момичета нищо не можаха да ми отговорят. Написах запитване до gorenje.de и до Gorenje group.
    Не знам дали има отношение към работата на фурната, но когато погледна при затворена врата на фурната, точно над нея се вижда през отворите, че алуминиево фолио се е надигнало, излязло е от корпуса на фурната и под него има бяла вата, която стърчи. И за това ми казаха, че е нормално. Лошото е, че нямам доверен техник, който да извикам и да я погледне за да даде компетентно мнение.

    ПП:Последващо прекъсване няма.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Загряваща печка Gorenje EC67422AX

    При положение, че са ти показали, че всички печки от този модел си греят така защо продължаваш да се занимаваш със сервизи и т.н. Ако искаш студено печка си купи вурна за вграждане. Нащо горене вкъщи доста си загрява от всички страни. Старите миодели са и с по-лоша изолация. В момента печката е изключена от половин час, като фурната не е работила повече от 20 минути. Температурата на предния панел е 42 градуса. Като работи продължително фурната и котлоните леко се загряват.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам пералня Crown LL 442 ZT - 5 кг., 400 об. - Варна
    От T_O_B във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 25-03-12, 12:49
  2. Забраняват чалгата във фейсбук до края на
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 20
    Последно: 20-12-11, 15:22
  3. Отговори: 4
    Последно: 21-05-09, 19:33
  4. Отговори: 15
    Последно: 22-03-08, 15:49
  5. Отговори: 12
    Последно: 16-01-07, 11:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе