Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с керамичен котлон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Проблем с керамичен котлон

    Имам керамичен котлон (предполагаема търговска марка EUROLUX TC3 V2 R1), който ми служи вярно и преданно повече от 5г. Но нищо не е вечно и малката плоча спря да работи. И тук започват проблемите:
    - не съм сигурен за точния производител и той не може да бъде разпознат от някой от етикетите;
    - липса на всякаква документация освен ръководство за експлоатация,на което няма никакви указания за производител и книжка за производителя на керамиката - Euro KERA;
    - няма никаква сервизна информация в нета за този модел (или сродни);
    Голямата плоча и електрониката работят и не ми се ще да го демонтирам, преди да има отговор на въпросите:
    1. Кой е производителя и има ли сервиз за него в БГ?
    2. Може ли да се смени само нагревателя на малката плоча и намират ли се резервни?
    3. Има ли някаква унификация на нагревателите като мощност, размери и начин на присъединяване с цел вазаимозаменяемост?
    Качвам снимки и ако някой разпознае производителя или има отговор на някои от въпросите - нека пише.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Проблем с керамичен котлон

    Пичовете от Елдом продават нагреватели за керамиочни котлони. Работата ще е направи си сам, по точно оправи си сам. Само да не е проблема в електрониката. Следващия път бягай далеч от тази марка. Хич не са евтини. НА една познат пък и ръждяса новата мивка EUROLUX.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #3

    Re:Проблем с керамичен котлон

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Имам керамичен котлон (предполагаема търговска марка EUROLUX TC3 V2 R1), който ми служи вярно и преданно повече от 5г. Но нищо не е вечно и малката плоча спря да работи. И тук започват проблемите:
    - не съм сигурен за точния производител и той не може да бъде разпознат от някой от етикетите;
    - липса на всякаква документация освен ръководство за експлоатация,на което няма никакви указания за производител и книжка за производителя на керамиката - Euro KERA;
    - няма никаква сервизна информация в нета за този модел (или сродни);
    Голямата плоча и електрониката работят и не ми се ще да го демонтирам, преди да има отговор на въпросите:
    1. Кой е производителя и има ли сервиз за него в БГ?
    2. Може ли да се смени само нагревателя на малката плоча и намират ли се резервни?
    3. Има ли някаква унификация на нагревателите като мощност, размери и начин на присъединяване с цел вазаимозаменяемост?
    Качвам снимки и ако някой разпознае производителя или има отговор на някои от въпросите - нека пише.
    Lupus ето линк към дистрибутора и този които е измислил тази марка "EUROLUX" http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=10&i=2
    p.s същатата фирма предлага и сервиз на тази техника...... това е от мен и успех

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Проблем с керамичен котлон

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Lupus ето линк към дистрибутора и този които е измислил тази марка "EUROLUX" http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=10&i=2
    p.s същатата фирма предлага и сервиз на тази техника...... това е от мен и успех
    Мерси! И аз стигнах днес до тук. Куха търговска марка и неизвестен производител. Да видим сега как са с резервните части.

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #5

    Re:Проблем с керамичен котлон

    Нищо неизвестно няма момчета!!Далечните роднини на Евролукса са Фабер и Нарди,като за по евтинко моделите им започнаха да се правят в Турция!Ама не на нивото на Беко за английския пазар,а нещо като Финлукс на Зора,където финландското качество е толкова финландско,колкото аз съм ескимос!!Евролукса си ги измислиха Лекс груп,такова животно в магазините на средна Европа нема!!!И е бил верен,докато е бил в гаранция,тя и философията им на изработка е такава!Спасявай се по единично и за в бъдеще стой далеч от подобни недомислия!Успех!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Проблем с керамичен котлон

    Когато са Фабер си пише FABER EUROLUX. Това е за спираторите. Ако пише само EUROLUX са си някакво менте.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Проблем с керамичен котлон

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka
    Нищо неизвестно няма момчета!!Далечните роднини на Евролукса са Фабер и Нарди,като за по евтинко моделите им започнаха да се правят в Турция!Ама не на нивото на Беко за английския пазар,а нещо като Финлукс на Зора,където финландското качество е толкова финландско,колкото аз съм ескимос!!Евролукса си ги измислиха Лекс груп,такова животно в магазините на средна Европа нема!!!И е бил верен,докато е бил в гаранция,тя и философията им на изработка е такава!Спасявай се по единично и за в бъдеще стой далеч от подобни недомислия!Успех!
    Да, всичко е точно така! Което не попречи на котлона да си работи по 10 пъти на ден повече от 5 години. Поначало, когато си обзавеждах апартамента закупих всичко анблок от Gorenje. Това, което взех различно е този котлон, скара и абсорнатор от Faber. Това е първото нещо в къщи, което дава дефект. Оказа се, че Лекс груп имат резервни части и утре ще ми доставят плочата срещу 30лв. Така че проблема се решава.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с керамичен котлон
    От salky във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 16-02-14, 13:12
  2. Проблем с газов котлон
    От lubopiten във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-14, 13:40
  3. Проблем с газов котлон на готварска печка Горенье
    От stekyman във форум Друга битова техника
    Отговори: 5
    Последно: 14-10-10, 08:43
  4. керамичен котлон - връзване?
    От 4i4i във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 21
    Последно: 29-09-09, 19:25
  5. Проблем с керамичен плот
    От mariika във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 31-10-06, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе