Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви сушилня ?

Гласували
30. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    6 20.00%
  • Beko

    3 10.00%
  • Blomberg

    1 3.33%
  • Bosch

    3 10.00%
  • Candy

    2 6.67%
  • Electrolux

    4 13.33%
  • Gorenje

    4 13.33%
  • Hoover

    0 0%
  • Hotpoint-Ariston

    2 6.67%
  • Indesit

    0 0%
  • Miele

    3 10.00%
  • LG

    0 0%
  • Whorpool

    0 0%
  • Zanussi

    2 6.67%
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 93

Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #16

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте, имам сушилна Бош тип - термопомпа и вече повече от 2 години си работи ОК. Не създава проблеми, но забелязвам, че има много набити власинки по топлообменника, който е веднага зад големия филтър. Не знам дали го обясних ясно, за това прикачам 2 снимки. Искам да поясня, че всички филтри се почистват според инструкцията. 2та при вратата на всяко пускане и този долу, когато светне индикатора.
    Въпроса ми е: Има ли начин да се почисти това и как да го направя без да го нараня? Препрати или инструмент?

    .

    Благодаря.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    111
    #17

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте, имаме проблем със сушилня Gorenje модел D9864E (type SP10/333)- понякога не развърта барабана - бръмчи опитва се но не може да тръгне .. Като набутам дрехите настрани по периферията на барабана - тръгва и работи. Сравнително рядко - тръгва но по някое като спре - не може да тръгне без помощ. Не я претоварваме - прави същия номер и когато е празна. Възможно ли е да е "изяла" някоя дреха (примерно чорап - че често ми изчезват чорапи) и лесно ли се разглобява тази пущина .. С пералните се справям, но сушилня още не съм отварял ...

    - - - - - -
    Този пост е редактиран от hotblooded; 10-12-18 в 00:39.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #18

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от steftzo Виж публикацията
    Здравейте, имам сушилна Бош тип - термопомпа и вече повече от 2 години си работи ОК. Не създава проблеми, но забелязвам, че има много набити власинки по топлообменника, който е веднага зад големия филтър. Не знам дали го обясних ясно, за това прикачам 2 снимки. Искам да поясня, че всички филтри се почистват според инструкцията. 2та при вратата на всяко пускане и този долу, когато светне индикатора.
    Въпроса ми е: Има ли начин да се почисти това и как да го направя без да го нараня? Препрати или инструмент?

    .

    Благодаря.
    С четка за зъби по дължината на ламелите и после прахосмукачка.Проверено на моя Електролукс.Филтрите също ги чистя с прахосмукачка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    73
    #19

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте, имам следния проблем с една сушилня електролукс: постоянно събира боклуци зад кондензатора и помпата за водата спира да работи. Прави го за втори път, първия изгоря платката, сега се мина само с почистване на боклука. Дали филтъра (един двоен филтър) не е добре проектиран или е нещо друго? Някой да се е сблъсквал с подобен проблем? Наистина сушилнята се ползва почти всеки ден, но затова е взета все пак.
    Дали прахосмукачката, ще успее да изсмучи всичките боклуци зад топлообменника?

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    32
    #20

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Имам проблем със сушилня Беко DH8544RH - Кондензационна с термопомпа. Имам я от половин година, но отскоро спря да събира вода в контейнера. Продължава да работи,не изписва грешки, но като че ли се е увеличило времето за сушене. Предполагам че помпата е изгоряла или се е задръстила. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    32
    #21

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Да допълня. Тъй като сушилнята е качена върху пералня и набутана на тясно място на майната си ми отне време докато намеря свободен приятел да ми помогне да я изкарам и огледам. Помпата работи, ключето с поплавъка също работи. Отзад отделението за събирането на водата е чисто , няма събрани мъхове. Пробвах да пусна сушилнята и да налея вода в отделението - помпата се включи и изпомпи водата в контейнера. Явно всичко работи. Когато с триста зора я избутахме на мястото си - пак същата работа , няма вода в контейнера и работи доста повече като време. Някакви идеи какво може да бъде? Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #22

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от vandall Виж публикацията
    Да допълня. Тъй като сушилнята е качена върху пералня и набутана на тясно място на майната си ми отне време докато намеря свободен приятел да ми помогне да я изкарам и огледам. Помпата работи, ключето с поплавъка също работи. Отзад отделението за събирането на водата е чисто , няма събрани мъхове. Пробвах да пусна сушилнята и да налея вода в отделението - помпата се включи и изпомпи водата в контейнера. Явно всичко работи. Когато с триста зора я избутахме на мястото си - пак същата работа , няма вода в контейнера и работи доста повече като време. Някакви идеи какво може да бъде? Благодаря предварително!
    задръстен филтър на кондензатора. Трябва да има два филтъра - един под вратата и друг в отделението долу. Този също трябва да се чисти.
    Въобще суши ли или дрехите са само леко затоплени и влажни?

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    32
    #23

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    И двата филтъра ги чистя редовно, бих казал че са доста чисти. Дрехите излизат сравнително сухи ( според зависи колко е пълна, но като цяло ги изсушава) само при чаршафи и дънки има остатъчна влага , но предполагам че това е нормално. Чудя се дали да не налея малко вода в тавата на кондензатора - за да видя дали ще я изпомпа, но не знам няма ли да прецакам нещо.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    1
    #24

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте!
    Имам пералня със сушилня MIELE Novotronic WT 945, но имам следния проблем - включвам сушилнята с немного дрехи и не твърде мокри, тя стартира, върти ги 3 часа и като отворя са топли и влажни. Включвам ги пак и след 20-ина минути са сухи. Малко преди да се появи този казус, бях забравила да изключа сушилнята, а пералнята беше догоре с дрехи и като се е опитвала 3 часа да ги суши може да се е попретоварила. Иначе на пералня си работи, сушилнята явно грее, щом на втори път изсушава. Някой може ли да ми даде съвет къде може да е проблема, защото извиках техник, каза, че е платката, която струва поне 400 лева + чакане, ако я няма налична; взе пари за посещението. Аз извиках друг за второ мнение каза, че тя платката си работи със сигурност, но не знае какво й е и трябва да я вземе в сервиз за диагностика, което ще ми коства сваляне на гръб от 6-ия етаж + транспорт в двете посоки и горе-долу пак толкова + да изчакам, че са претоварени, но не дава гаранция дали е от помпата, нагревателя, релето или друго. Страх ме е да извикам трети, защото, ако се окаже, че трябва да купувам нова - ами те парите ще свършат докато викам техници. Моля Ви, помогнете ми.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #25

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Някой може ли да ми даде идея от къде да си закупя нова дренажна помпа за сушилня Electrolux EDH3284PDW ? Помпата е HANYU B13-6B 5w , точният модел е ANC:136402402 .

    Сушилнята взе да дава сигнализация за пълен контейнер и спира да суши, а в същото време той е абсолютно празен. След като открих къде се намира и поразглобих и изтествах, установих че помпата не е изгоряла, но не работи коректно. Работи от време на време, но и също така спира, тествах я с директно захранване, прави същите истории, за това смятам, че несъмнено в нея е проблема. Поплавъкът също беше заподозрян, но до колкото успях да го измеря работи коректно (не е с микрет, а с магнит и някакъв магнитен датчик.)

    И още нещо , от търсене в нета видях че от тоя модел има помпи на 5w и на 13w . Моята е на 5w , проблем ли ще е според вас ако сложа 13w помпа .

    Ако е от значение - за гр.Бургас става въпрос.
    Този пост е редактиран от cpu_killer; 09-03-20 в 01:48.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #26

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Тук (https://www.tetshop.bg/6321-помпа-ко...b13-6b-9028768) я предлагат, в момента нямат налични бройки, но може да запиташ дали очакват доставка. В Бургас "Апогей 99" е специализирания магазин за резервни части.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #27

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Тези от Тетшоп ги забрави, не си махат продуктите от сайта изобщо дори да не очакват наличност. Виж и в магазина на Аш и Еком - ashop.bg и ekom.bg
    Магазините са зад хотел Атаген

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #28

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    АШ вече не е там, а в сградата на Технополис до МЕТРО.
    Там където навремето беше сервиза на Техномаркет - откъм страната на хотел "Авеню".

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    18
    #29

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Благодаря ви за насоките ще ги проверя днес тези магазини. А по въпроса за за взаимозаменяемост между 5w и 13w, дали ще е проблем слагането на по-мощна според вас?


    Благодаря на всички , помпата е сменена и проблемът решен.
    Този пост е редактиран от cpu_killer; 09-03-20 в 17:35.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #30

    Отговор: Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Сваляш старата и с нея търсиш по магазините. Не си прави експерименти!
    Или най-добре снимай фабричния етикет. В магазините си имат софтуер и ще ти подберат правилната. Поне за EKOM съм абсолючтно сигурен.
    Иначе най-добрия случай ще си с една сушилня назад. В най-лошия - може да има и други поражения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От racia във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1186
    Последно: 08-03-24, 18:22
  2. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 11:24
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 138
    Последно: 02-11-23, 21:19
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 10:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе