Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повреденият ви бойлер ?

Гласували
12. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Елдом

    2 16.67%
  • Дипломат

    0 0%
  • Теsy

    8 66.67%
  • Матев

    1 8.33%
  • Фламина

    0 0%
  • Ariston

    1 8.33%
  • Clage

    0 0%
  • Neo

    0 0%
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree1Одобрявам

Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    6
    #16

    Отговор: Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Според това на снимката, фланецът трябва да е на резба.
    Само не знам дали ще можеш да намериш точно такъв нагревател и съответното уплътнение за него.
    Допълнителните електрически проводници анодна защита и термосонда ли са или е с две термосонди?
    EKOM : Каталог
    Благодаря! Трябва да е аноден протектор според описанието: "На фланеца е монтиран електрически нагревател и магнезиев аноден протектор."

    - - - - - - - - - -

    Благодаря, според описанието има анодна защита: "На фланеца е монтиран електрически нагревател и магнезиев аноден протектор."

    - - - - - - - - - -

    Мерси за полезния съвет!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #17

    Отговор: Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Защо се занимаваш с подобни боклуци вземи си проточна батерия примерно делимано или подобна хем винаги ще имаш топла вода хем няма да се разправяш с глупости

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,243
    #18

    Отговор: Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Хем ще я изплатиш още първия месец със сметките за ток!

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2
    #19

    Отговор: Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Здравейте,
    Имам бойлер ТЕСИ антикалк 100 л. със сухи нагреватели.
    Въпрос: сондите (две) на терморегулатора, които влизат в тръбата трябва ли да са вкарани най-горе или трябва да са на различна височина?
    В момента когато бойлера е включен, релето включва на много ниска температура и загрява водата до температура близо до завиране.
    Реших да питам за тези сонди, преди да сменям регулатора, ако проблема е в него.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    753
    #20

    Отговор: Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Струва ми се, че проблема не е в регулатора, а около тръбичката има натрупан варовик, който изолира и пречи да се отчете реалната температура вътре.На колко години е бойлера и от кога не е чистен?
    Относно сондите на терморегулатора и термо прекъсвача, при мен на Елдоминвест първо вкарвам малко на терморегулатора, която е по-дълга, вкарвам и другата и тогава заедно ги вкарвам и двете до където стигнат - около 20-25 см е дължината на тръбичката.
    Ако ти се занимава, свали терморегулатора, завърти го докрай, на най-топло и му сложи сондата в тенджера на котлона с термометър и виж кога изключва, около 70-75 градуса са обикновено, на него е написано,Ако подмине 75 и не изключи, значи проблема е в него.
    SvetlioN одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2022
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2
    #21

    Cool Отговор: Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Струва ми се, че проблема не е в регулатора, а около тръбичката има натрупан варовик, който изолира и пречи да се отчете реалната температура вътре.На колко години е бойлера и от кога не е чистен?
    Не е чистен от неделя (09.10.2022 г.) . Бойлера е на 4 години и това му е втрората такава интервенция. А като ги изкарах и се зачудих дали не трябва да са на различна дълбочина в тръбичката. Просто не мога да се сетя при първото почистване, заради изгорял нагревател, как са били и явно съм ги сложил както ми падне.

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Относно сондите на терморегулатора и термо прекъсвача, при мен на Елдоминвест първо вкарвам малко на терморегулатора, която е по-дълга, вкарвам и другата и тогава заедно ги вкарвам и двете до където стигнат - около 20-25 см е дължината на тръбичката.
    Ще пробвам така да видя дали ще има ефект. В момента съм ги вкарал възможно най-навътре, като ги събрах една до друга.

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Ако ти се занимава, свали терморегулатора, завърти го докрай, на най-топло и му сложи сондата в тенджера на котлона с термометър и виж кога изключва, около 70-75 градуса са обикновено, на него е написано,Ако подмине 75 и не изключи, значи проблема е в него.
    Ако няма ефект с горното ще ги сваля и ще ги тествам.

    Благодаря за насоките!
    Ще пиша дали е имало ефект.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 93
    Последно: 07-04-24, 22:55
  2. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 139
    Последно: 07-04-24, 16:49
  3. Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От racia във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1186
    Последно: 08-03-24, 17:22
  4. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 10:24
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе