Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблемче с Gorenje WA162

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1

    Question Проблемче с Gorenje WA162

    здравейте,

    от неясно колко време пералнята wa162 проявява следния проблем. при започване и спиране на центрофугата барабана блъска доста силно и пералнята проявява желание за разходки въпреки нивелирането.

    моята диагноза е че някой амортесьор е заминал. вие как мислите?

    според сервизната диаграма - необходимите части са 2бр. №608999 и 1бр. №608998
    може ли да ми кажете и къде мога да ги намеря? гледах 1-2 онлайн магазина но номерата на горенйе за амортесьорите бяха съвсем различни.

    мерси

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Проблемче с Gorenje WA162

    по всяка вероятност си прав за амортисьорите, но може да провериш и двете пружини, намиращи се отгоре върху бетонните противотежести.
    аз имам модел wa1142 и преди около година имах подобен проблем.
    успях да сменя амортисьора с червения пръстен и единият от двата с черен пръстен. вторият посмъртно не можах да го демонтирам без демонтаж на казана.
    най добре ги свали и отиди с тях в магазина, защото номерата може да не отговарят, а освен това има оригинални на горенье, има и на други производители /съответно номерата са други/.
    P.s. не разбирам къде ми изчезват главните букви?
    Този пост е редактиран от SPSt; 11-03-13 в 16:52.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #3

    Отговор: Проблемче с Gorenje WA162

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    най добре ги свали и отиди с тях в магазина, защото номерата може да не отговарят, а освен това има оригинални на горенье, има и на други производители /съответно номерата са други/.
    P.s. не разбирам къде ми изчезват главните букви?
    Конкретен магазин ли имаш предвид?
    За буквите днес и с моите постове се държи така - смалява всичко главно което постна или дам preview.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Проблемче с Gorenje WA162

    Ако си от Пловдив можем да говорим за конкретни магазини. Иначе имам в предвид, че трябва да си купиш амортисьори с точните размери и сила.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #5

    Отговор: Проблемче с Gorenje WA162

    Отваряш люка на пералнята,на етикета има артикулен номер и си го записваш.Обаждаш се на Г сервиз,продиктуваш им го и ти казват дали имат на склад или трябва да чакаш.Но според мен не е нивелирана добре-трябва да я хванеш по диагонал отгоре и да разклатиш яко при което не трябва а има никакво поддаване.Когато извършиш нивелацията трябва да затегнеш добре контрагайките на крачетата.
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 11-03-13 в 21:18.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблемче
    От homeoflove във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 24-01-07, 18:04
  2. Проблемче с DVD ЕLITE PV-400 USB
    От uBo във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-06, 22:50
  3. Проблемче с XP
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 01-09-04, 09:09
  4. проблемче
    От lamerko_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-06-03, 12:51
  5. Проблемче !!!
    От Vova във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 29-04-03, 10:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе