Резултати от 1 до 7 от общо 7

Пералня SILTAL SLS85X

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #1

    Пералня SILTAL SLS85X

    Здравейте,
    след като преди 2-3 седмици почистих пералнята от варовик като използвах течен препарат W5 ( или нещо такова ) от Лидъл сега започна от време на време да не изхвърля всичката вода.
    Днес я разглобих, свалих абсолютно всички маркучи и ги почистих защото предполагах, че някой се е задръстил от отделената мръсотия. Сглобих всичко, но уви...пак същата работа. Помпата работи, но защо не успява да изтласка всичката вода не разбирам.
    Помагайте, ако ви идва нещо наум.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2

    Отговор: Пералня SILTAL SLS85X

    Пълниш я с вода и изходния маркуч го пускаш в легена. Трябва всичката вода да се източи без проблем и с добър дебит дори и без работеща помпа. Ако не, търсиш запушването.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #3

    Отговор: Пералня SILTAL SLS85X

    Проблема е в самата помпа.Смени я.Струва около 20лв, а смяната и е елементарна.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #4

    Отговор: Пералня SILTAL SLS85X

    Помпата работи, сигурен съм...какво би могло друго да не и е наред. При свалена тапа ( филтър ) пускам пералнята на източване и виждам, че перката се върти. Даже си позволих с дръжката на четка за зъби да опитам да застопоря перката и като включа пералнята да видя да не би да превърта в оста си, но не...
    Като започне изпомпването, ако откача изходящия маркуч от високото му ниво и го сваля по-ниско водата започва да изтича на силна струя и продължава така даже и когато веднага го върна на мястото му...т.е. съвсем малко помощ и трябва на помпата и взема нещата в свои ръце

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Отговор: Пералня SILTAL SLS85X

    То и аз съм почти сигурен, че точно помпата ти е проблема, а сигурно съм сменил към 500такива.
    Хубаво се нуждае само от малко помощ, ала всеки път ли ще и помагаш.
    Първо започват да не изпомпват всеки път, докато накрая не искат да тръгнат.Това са симптомите на помпата.
    А ако маркучите са чисти, значи това е проблема.Не се сменя цялата помпа, а само тази и част.

    ELELCTRONICS.BG

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #6

    Отговор: Пералня SILTAL SLS85X

    Изключително съм благодарен за напътствията. За тази цена изобщо няма да се колебая да сменя помпата.
    БЛАГОДАРЯ!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #7

    Отговор: Пералня SILTAL SLS85X

    ...за съжаление и смяната на помпата не промени ситуацията...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. пералня Siltal не спира да пълни вода
    От getzov във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 03-11-14, 18:16
  2. Отговори: 0
    Последно: 30-01-12, 09:08
  3. Продавам пералня Siltal SL 045 X
    От Stoil02 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 05-06-10, 22:08
  4. Упътване за пералня Siltal 048
    От india79 във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 15-07-09, 13:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе