Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем със загряването на водата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    5
    #1

    Проблем със загряването на водата

    Имам бойлер Теси, който преди няколко дни спря да загрява водата. Отворих му капака и видях, че се е включила защитата. Понеже го имам от няколко години, реших че се е включила, заради натрупан котлен камък по нагревателя. Оказа се, че е така, защото нагревателя не се виждаше от натрупаната мизерия по него. Почистих нагревателя и го занесох заедно с другите чаркалъци в един сервиз да ги замерят дали работят. Оттам казаха, че всичко е наред и трябва само да си сменя уплътнението на фланеца.
    При първото включване, след "ремонта", бойлерът загря и си изключи както трябва. На другия ден, при второто включване загря до половината и спря до там /чаках стрелката за температурата да мръдне по-нагоре от половината в продължение на 1 час/. Топлата вода беше колкото да се изкъпеш набързо. И оттогава бойлера не загрява вода, въпреки че лампата за загряването свети.
    Понеже не чувам нагревателя да шуми като включа бойлера предполагам, че проблема е в него, но не съм сигурен.
    Знам че стана много дълго обяснението, но ако някой може да даде акъл ще съм му благодарен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #2

    Отговор: Проблем със загряването на водата

    Нещо връзки да си объркал при монтажа? Иначе ако има напрежение на клемите на нагревателя, а той не нагрява, значи е изгорял. Провери с една пробна лампа, ако нямаш друго.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3

    Отговор: Проблем със загряването на водата

    А по какъв начин почисти нагревателя?
    Сигурен ли си, че всичко е правилно свързано след интервенцията ти?
    Най-добре извикай квалифициран техник, за да няма сакатлъци!
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 06-12-14 в 01:15.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    5
    #4

    Отговор: Проблем със загряването на водата

    Съгласен съм за техника, ама като звъннах на един и ми каза, че след 3-4 дена ще дойде и реших да викна неволята. Свързването съм сигурен, че е така както беше, защото снимах видео докато махах кабелите и за всеки случай писах по тях кой къде е. За почистването ползвах Антиржавин.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #5

    Отговор: Проблем със загряването на водата

    Цитат Първоначално публикувано от repsoldiesel Виж публикацията
    За почистването ползвах Антиржавин.
    Не съм ползвал този препарат. Обикновено котления камък пада веднага с "Кисел продукт за овкусяване", както сега повечето фирми наричат изкуствения оцет.
    Провери си отново внимателно връзките. Може някоя да не контактува.
    А само един техник ли има при вас?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #6

    Отговор: Проблем със загряването на водата

    аз бих препоръчал след като се отвори един бойлер по някаква причина ( което обикновено си е мизерия ) да се сменя нагревателя ,10 лв е на Теси ..всичко останало може да се смени без отваряне .. за конкретния случай трябва да се замери нагревателя дали не е изгорял/пробил към корпус

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    74
    #7

    Отговор: Проблем със загряването на водата

    А погледна ли защитата да не е изключила пак? Ако е изключила -нов терморегулатор.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    5
    #8

    Отговор: Проблем със загряването на водата

    Проблемът е решен: Изгорял нагревател. Смених го и вече всичко е наред. Благодаря за мненията!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. източване на водата?
    От tweeg във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 01-11-11, 17:28
  2. проблем с изхвърлянето на водата на пералня Индезит. Помагайте !
    От radon във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 30-03-11, 14:05
  3. Видео карта Nvidia G105m проблем със загряването...
    От hempsta във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 23-03-11, 20:44
  4. особен проблем с водата
    От Bibi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-10, 09:08
  5. проблем със налягането на водата
    От shirkan във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 06-05-08, 11:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе