Привет. Имам затруднение с един фритюрник ТЕФАЛ от серията - с една лъжичка мазнина. Повреди се и само върти бъркалката без да включва нагревателя също и не върти вентилатора, той работи на принципа като обдухва продуктите с горещ въздух. Има някаква платка за управление която включва вентилатора и нагревателя но явно е повредена защото при включване завърта за момент и изгаря предпазителя който я захранва. Свързването е сложно, от захранването през вентилатора, през нея и през нагревателя. Не успях да намеря схема. Прилагам снимка на платката. Според мен е възможно да се елиминира тази платка тъй като не се изисква нищо сложно, един бутон който включва захранването, никакви терморегулации, стига да се подадат правилните напрежения на електромотора и нагревателя и машинката би трябвало да тръгне. Има изправител на напрежението от 220V който захранва тази платка и мисля вентилатора. Тази платка според мен играя роля на някакво захранване и с релето включва нагревателя разбира се когато натиснете бутона за включване. Ако някой има идея моля да сподели.

Tefal.jpg