Вижте резултатите от анкетата: Каква марка фритюрник ползвате ?

Гласували
7. Не можете да гласувате в тази анкета
  • DeLonghi

    1 14.29%
  • Fagor

    0 0%
  • Monix

    0 0%
  • Moulinex

    1 14.29%
  • Neo

    0 0%
  • Philips

    3 42.86%
  • Sang

    0 0%
  • Taurus

    0 0%
  • Tefal

    2 28.57%
  • Zelmer

    0 0%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #1

    Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    Как да изберем фритюрник?

    При изборът на фритюрник трябва ясно да се прави разлика между обема на съда за мазнина и максимално допустимото тегло на продуктите, които още се обработват. Като става въпрос за мазнина, то колкото по-малко тя е необходима, толкова по-добре. Съдовете за олио често са с максимален обем 2,2л и рядко са повече от 3л. Стандартно допустимо тегло за обработваните продукти е 1кг или 1,2кг.

    Като отделен пункт ще обясним, че вместимостта се измерва в прясно нарязани на ивици картофи. Замразените продукти изискват повече пространство, т.к. предварително трябва да се размразят. Ако мястото не е достатъчно, те ще останат сурови.

    Напомняме, че таблицата на температурите и блюдата, при това колкото се може по-широка, трябва да е “нарисувана” на корпуса на фритюрника. Ако е отразена само в инструкцията за употреба, то има шанс след известно време да останете с уред, който не знаете как работи.

    Тук стигаме до най-важното. Отсъствието на споменатите вече функции във вашия фритюрник няма да се отрази съществено на вкуса на храната, която приготвяте в него, но почистването на фритюрника може да ви създаде много грижи и неприятности. Затова купете модел, чиито капак и съд за мазнина са подвижни. Тези модели струват повече от $30, но в противен случай почистването ще става много трудно. А кошницата е обикновено е с хромирано или не залепващо покритие.

    Филтрите на фритюрника са два вида: маслени и против миризма. Филтрите против миризма и маслените могат да бъдат два вида стационарни и сменяеми. Постоянния филтър е удобен с това, че лесно се мие и не изисква допълнителни финансови разходи.

    Сменяемите филтри са хитра система, която удържа миризмата в себе си. Тези филтри лесно се сменят, един може да се използва дълго време, не са много скъпи. Сменяемият филтър по-добре от стационарния филтър се справя с миризмите, а по поглъщане на маслени изпарения и двата вида са почти еднакви.

    Маслените филтри не влизат в стандартния комплект на фритюрника. Това са хартиени филтри, които позволяват бързо да се филтрира мазнината, в която сте пържили месо или риба, за да можете след това да приготвите десерт или гарнитура.

  2.  
     
  3. Lokoto
    Guest
    #2

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,
    Имам фритюрник Solac FG 6940. Много съм доволен принципно от него. Но днес, след смяната на мазнината не иска да работи.
    В нулево положение на регулатора за температурата и двете лампи, за напрежение и зеления(за температурата) светят. Но тръгна ли да завъртам регулатора, след първото деление на регулатора - изключва. Навежда ме на мисълта, че някой датчик не работи. Във фритюрника има 2 - единия е свързан с прекъсвач - изкючвател - той работи, а другия е свързан към регулатора за температурата. - той нещо ме съмнява.
    Дайте идея каква е причината и мога ли да я поправя със собствени сили...

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #3

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    То всъщност терморегултора прекъсва захранването при достигната температура. Аз имах подобен проблем с механичен терморегулатор на вентилаторна печка. Може да погледнеш самият терморегулатор за повреди или нагар. В моят слуай само регулирах терморегулатора от бочето намиращо се зад врътката- оста за захващане е куха и в нея има винт за регулиране. Само да добавя че при теб ще се наложи да го настроеш според допълнителен термометър за да ти дава действителната температура на сработване.

  5. Lokoto
    Guest
    #4

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Lokoto Виж публикацията
    Здравейте,
    Имам фритюрник Solac FG 6940. Много съм доволен принципно от него. Но днес, след смяната на мазнината не иска да работи.
    В нулево положение на регулатора за температурата и двете лампи, за напрежение и зеления(за температурата) светят. Но тръгна ли да завъртам регулатора, след първото деление на регулатора - изключва. Навежда ме на мисълта, че някой датчик не работи. Във фритюрника има 2 - единия е свързан с прекъсвач - изключвател - той работи, а другия е свързан към регулатора за температурата. - той нещо ме съмнява.
    Дайте идея каква е причината и мога ли да я поправя със собствени сили...
    Всъщност проблемът се оказа доста прозаичен. Нищо му нямаше на фритюрника, а се оказа, че при сглобяването трябва да се внимава, с цел да се осигури контакт на един скрит прекъсвач-защита...

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    Понеже ми се налага да сменям фритюрника. Някои може ли да препоръча хубав актуален модел. Не искам, да е голям(под 2 литра) и не искам да е на цената на готварска печка
    Загледах се в новите модели дето пържат с гореш въздух. Някакви мнения и наблюдение върху тях?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    Никой ли няма наблюдение върху новите фритюрници с горещ въздух?

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    В момента в Лидл има точно от този тип фритюрници. Купуваш, тестваш и ако не ти хареса връщаш, а ако ти хареса има 3г. гаранция.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    В друг форум колега каза, че бил доволен от фритюрника за сега, с много малко мазнина си приготвил хубави картофки.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    В друг форум колега каза, че бил доволен от фритюрника за сега, с много малко мазнина си приготвил хубави картофки.
    За модела по-горе ли става въпрос или за друг. Лидълския изглежда много добре, с изключение на цената

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    За Лидълския говореше.

  13. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #11

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    Имам на Тефал Actifry от поне 6-7 години. Използвам го само за картофи и са ок. Стават за около 40 мин. ако го напълниш догоре, както аз правя - фърляш ги, пускаш и той сам си ги върти и така, мързелива работа :-) ако и ги белеше ... На вкус не са точно както от нормален фритюрник ако слагаш малко олио, но с 2-3 лъжици е 6 Друго така и не съм пробвал да видя как става :-)

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от dzver Виж публикацията
    Имам на Тефал Actifry от поне 6-7 години. Използвам го само за картофи и са ок. Стават за около 40 мин. ако го напълниш догоре, както аз правя - фърляш ги, пускаш и той сам си ги върти и така, мързелива работа :-) ако и ги белеше ... На вкус не са точно както от нормален фритюрник ако слагаш малко олио, но с 2-3 лъжици е 6 Друго така и не съм пробвал да видя как става :-)
    И твоя е хубав като изключим цената

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #13

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    Купуваш си евтин,да събира литър олио и си ти.Какво го мислиш,да не купуваш яхта за милиони?
    Има нагревател,терморегулатор и в най-добрият случай защита срещу прегряване.
    Вана и кошница,дори да са неръждаема стомана.
    Този пост е редактиран от Viking72; 13-02-18 в 21:22.

  17. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #14
    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    И твоя е хубав като изключим цената
    Подариха ми го, иначе бая бих се замислил :-) Лидълския добре изглежда иначе.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #15

    Отговор: Фритюрник / FAQ - мнения, обсъждане

    40 минути за пържени картофи? И сигурно стават като сварени от парата. Няма кой да го чака толкова. Нормален фритюрник ги пържи за 12-14 минути след загряването, което е около 5-6 мин.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане
    От kod във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 68
    Последно: 02-01-24, 13:36
  2. Хлебопекарна / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 124
    Последно: 09-09-23, 17:03
  3. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  4. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе