Резултати от 1 до 7 от общо 7

Фритюрник DELONGHI F-895 - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    31
    #1

    Фритюрник DELONGHI F-895 - проблем

    Здравейте!
    Преди 3 месеца реших да подменя морално остарелия 16 годишен фритюрник "ДеЛонги" с нов модел от същата марка. Спрях се на F-895 ( http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside/(xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-9_1_70_90_74_6_9_82_91_80_3&uiarea=3&carea=DEBA72EAF2E07AF1A90A002481B479E9&cpgnum=1)/.do?productguid=DEBA72EAF2E07AF1A90A002481B479E9826CF2E6AB863343A0FA917944C8746D&productarea=DEBA72EAF2E07AF1A90A002481B479E9&scenario=&detailScenario = )

    Купих го от "Технополис" срещу ТЕЦ-София. Още от самото начало на ползването му започна да прави проблеми, които са ми непознати. При пърженето на картофите избива мазнина от уплътнението на капака и се стича външно по корпуса. Трябва да се отбележи, че нивото на олиото в казана е между Мин. и Макс. т.е. не е в по-големи количества от предписаните.
    В задната част на фритюрника точно под капака от външната страна има малко свободно пространство където се събира избилата мазнина. И всеки път се налага да я попиваме с парцалче или гъба. Вчера пък протече и отпред. Това чудо не ми се е случвало нито веднъж при старата машинка.
    Стигам до извода, че нещо с уплътнението на капака от вътрешната страна не е наред. Има и още едно странно нещо- на този модел всички бройки имат една дупка на вътрешното уплътнение от която се излива по-голямото количество в пространството под задната част на капака. Чудя се каква е тази инженерна мисъл да създаде такъв продукт, че след всяко ползване потребителя да взима парцала и да забърсва всичко. Случва се да издава и странни звуци - пука и имаш чувството, че ще гръмне.
    Отидох в магазина и обясних проблема. Естествено ме насочиха към сервиза. Идната седмица ще намеря време и ще им занеса фритюрника. Но дали да им го нося с олиото + едно кило картофки /хем ще изпробват уреда, хем ще хапнат картофки/ или да оставя те сами да си набавят продуктите
    Междувременно дали някой от Вас има идея по въпроса с възникналия проблем, тормозещ домакинството ми вече 3 месеца?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    31
    #2

    Re:Фритюрник DELONGHI F-895 - проблем

    Проблема се оказа българското олио "Калиакра". Явно в него има достатъчно водно съдържание, което прави олиото неподходящо за този фритюрник. Смених го с чуждо и вече няма ядове.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Фритюрник DELONGHI F-895 - проблем

    Абе то и да има водно съдържание след дървото загряване вече няма да има.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    31
    #4

    Re:Фритюрник DELONGHI F-895 - проблем

    По стар български обичай едно дръвце няма да му е зле За момента му е простено, работи си

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #5

    Re:Фритюрник DELONGHI F-895 - проблем

    camera, добър ли е фритюрника? Практично ли е да се ползва въртящата кошница? Или май по-добре класически фритюрник?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #6

    Re:Фритюрник DELONGHI F-895 - проблем

    Едно уточнение - олиото "Калиакра" вече повече от 5 години няма нищо общо с България!
    Един от "големите инвеститори" в нашата "икономика" Unilever Hungary закри завода в Добрич и нямам идея вече къде се произвеждат / опаковат продуктите с марката "Калиакра".

    Между другото на мен ми подариха едно фритюрниче NEO за 20лв. и няма "предпочитания" към олиото! "Калиакра" не съм слагал, защото спрях да купувам каквото и да е с тази марка!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1
    #7

    Re:Фритюрник DELONGHI F-895 - проблем

    Здравейте. Искам да попитам какво ще стане ако в този фритюрник налея палмово масло. Ще пречи ли на въртящата кошница след като се сгъсти и после започне да се разтапя?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кафе машина Delonghi EC190CD - проблем с крема-диска
    От Danri във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 14
    Последно: 23-12-14, 20:04
  2. Фритюрник Delonghi сервиз
    От asenpl във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 30-06-13, 19:30
  3. Проблем с кафемашина Delonghi BAR 14 F
    От plamen_mr във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 02-12-10, 11:29
  4. Проблем с кафе автомат Delonghi Magnifica
    От gnf във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-10, 18:21
  5. Проблем с фритюрник Elite SL 2549 D
    От marinelo във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 5
    Последно: 13-10-10, 11:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе