Резултати от 1 до 8 от общо 8

Пералня Electrolucs грешка Е57 , висок ток на мотора - моля за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #1

    Пералня Electrolucs грешка Е57 , висок ток на мотора - моля за съвет

    Здравейте , след 7 години работа се предаде пералнята. Не върти. Изкарва грешка Е57 - висок ток на мотора. Съмненията са в самия мотор или по-скоро в честотния регулатор. моля за някакви насоки за проверка.
    Ако някой знае цената на регулатора , ориентировъчно , ще бъда благодарен. регулатора е с номер : Elux assembly code 132527764

    Поздрави и лека вечер.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Пералня Electrolucs грешка Е57 , висок ток на мотора - моля за съвет

    Грешка Е57-Токът през намотките е надвишил 15А.
    Според мен е гръмнала платката.
    Обърнете и внимание на окабеляване-мотор и електронен модул.
    Първо да се види дали може да се ремонтира.
    Иначе за цена,в БГ сервиз се проверява.

    На моторетката и няма нищо.
    Роторът е постоянен магнит,за да изгорят намотките:
    -Производствен дефект/след седем години едва ли??/
    -Вода в мотора/едва ли??/
    -Блокиране на лагерите/ едва ли???/
    Това става при LG-директ драйв,когато изтърве семеринга.
    Този пост е редактиран от Viking72; 28-10-17 в 23:47.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: Пералня Electrolucs грешка Е57 , висок ток на мотора - моля за съвет

    Благодаря за отговора. Направих си един уред за проверка на инвертори , за климатици е , но би трябвало да върши работа. При теста на мотора , една от фазите свети постоянно (обяснява високия ток ) , средната фаза има някакъв малък потенциал ( единия светодиод свети съвсем леко ). Това е при изключен мотор. Би трябвало светодиодите да мигат последователно, което ме навежда на мисълта , че проблема е в платката. По самата платка няма нищо буквално изгоряло, транзисторите са здрави и шестте , получава 220 В от програматора. При проверка в случаен магазин платката е над 300 лв , което ме праща в размисъл за нова пералня.

    Какво Ви е мнението за удължените гаранции ?

    Поздрави !
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от naka76; 29-10-17 в 10:06.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Пералня Electrolucs грешка Е57 , висок ток на мотора - моля за съвет

    Снимай платката така,че да се видят добре елементите.
    Огледай за спукани спойки.
    Преди време един електромотор на едно Рено ме побърка,докато разбера,че има студени спойки на включвателя.
    Този пост е редактиран от Viking72; 29-10-17 в 10:15.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Отговор: Пералня Electrolucs грешка Е57 , висок ток на мотора - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от naka76 Виж публикацията
    Благодаря за отговора. Направих си един уред за проверка на инвертори , за климатици е , но би трябвало да върши работа. При теста на мотора , една от фазите свети постоянно (обяснява високия ток ) , средната фаза има някакъв малък потенциал ( единия светодиод свети съвсем леко ). Това е при изключен мотор. Би трябвало светодиодите да мигат последователно, което ме навежда на мисълта , че проблема е в платката. По самата платка няма нищо буквално изгоряло, транзисторите са здрави и шестте , получава 220 В от програматора. При проверка в случаен магазин платката е над 300 лв , което ме праща в размисъл за нова пералня. ?
    Инвертора най-вероятно е дефектирал, но възможно е причината да е в мотора.Съпротивлението на намотките трябва да е около 5,5 ома.Ако и мотора е проблемен - нова пералня, иначе инвертор може да се намери втора ръка.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Пералня Electrolucs грешка Е57 , висок ток на мотора - моля за съвет

    Няма причина да изгори моторетката.И не винаги при изгоряли намотки,гори и инвертора.
    Ако имаш възможност замери кондензаторите.
    Другият вариант ги сменяш и презапояваш всички спойки.

    Този в средата ще е скъп,иначе всички елементи,няма как да са над 300 левчета??

    Ама по-старите „разбирачи” препоръчваме четкови моторетки/докато ги има/,сигурно има защо?
    Този пост е редактиран от Viking72; 30-10-17 в 02:16.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    4
    #7

    Отговор: Пералня Electrolucs грешка Е57 , висок ток на мотора - моля за съвет

    Благодаря за отговорите. Понеже имам две цапащи се отрочета проблема се реши с нова пералня. За тази ще потърся платка втора ръка , без да съм притеснен от времето. Ако намеря , ще е резерва или за някой от фемилито.

    Поьдрави!

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #8

    Отговор: Пералня Electrolucs грешка Е57 , висок ток на мотора - моля за съвет

    Опитай да е ремонтираш,купуване на нова платка е ясно.
    Щом няма нищо видимо,търси лоши спойки и кондери с паднал капацитет.
    И късмет с новата пералня!

    След като е ремонтираш си я остави ,щом имаш място за съхранение.Изненади винаги има.Аз също съм с две.
    Този пост е редактиран от Viking72; 30-10-17 в 16:29.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-05-17, 19:44
  2. Пералня AEG грешка
    От belov1313 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 09-02-17, 10:47
  3. Проблем с мотора на автоматична пералня
    От zpetkoff във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 04-10-15, 21:46
  4. Моля за помощ и съвет. Пералня LG F12B9Q/TD(W)
    От Atanas Zahariev във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 07-07-15, 19:29
  5. Отговори: 16
    Последно: 25-06-08, 16:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе